Ranking najlepszych programów do odtwarzania filmów

Poradniki

18.05.2021 19:51

Ranking najlepszych programów do odtwarzania filmów

Programy i aplikacje TV i VOD
8
0
1
8
0

Programy do odtwarzania filmów, które możemy znaleźć w sieci, na ogół będą lepszym rozwiązaniem niż zainstalowany wraz z systemem analogiczny software. Pozwalają zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na szukanie odpowiednich kodeków i wtyczek. Co zatem wybrać?

Dobry program do odtwarzania filmów – co powinno go cechować?

Darmowe odtwarzacze video są łatwo dostępne, można je legalnie i szybko ściągnąć na swój komputer. Takich programów jest bardzo dużo, dlatego warto wiedzieć, czym się one charakteryzują, aby wybrać najlepszy, dopasowany do konkretnych potrzeb. Podstawową kwestią jest oczywiście rodzaj plików, jakie program obsługuje. Im dłuższa lista odtwarzanych rozszerzeń, tym lepiej, ponieważ jest on wtedy bardziej uniwersalny. 

Przed ściągnięciem danego odtwarzacza, sprawdź również, czy umożliwia on wyświetlanie napisów. Przydatna może się też okazać możliwość ich edytowania. Zwróć uwagę na wygląd interfejsu, łatwość obsługi, dodatkowe funkcje oraz dowiedz się, czy dany program jest całkiem darmowy. Aby przybliżyć Ci te wiadomości, przygotowaliśmy zestawienie, w którym znajdziesz najlepsze programy do odtwarzania filmów na komputerze. 

VLC Media Player – najpopularniejszy program do odtwarzania filmów na świecie

Zestawienie zawierające najlepsze programy do odtwarzania filmów za darmo otwiera VLC Media Player. Odtworzysz w nim m.in. pliki wideo z dysku twardego oraz płyt. Program ten wyposażono we własny zestaw kodeków. Obsługiwane formaty: VLC Media Player to MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, MP3, OGG, DVD, SVCD, Audio CD, MP4/MOV/3GP, ASF/WMV/WMA, FLV, FLAC, MKV i inne. Warto zaznaczyć, że VLC Media Player obsługuje również format Blu-Ray. Jako użytkownik tego programu, możesz dekodować dźwięk ze ścieżek Blu-ray Linear PCM i Dolby Digital Plus.

Ranking najlepszych programów do odtwarzania filmów - VLC
Jeśli wiesz co oznacza ten obrazek, na pewno kojarzysz VLC Media Player!

Program ten oferuje kilka dodatkowych funkcji. Za jego pomocą możesz dostosować kodowanie tekstu oraz dopasować wygląd napisów. VLC Media Player umożliwia też wykonanie zrzutu ekranu podczas odtwarzania filmu. Jest on darmowy tak jak wszystkie wymienione w tym zestawieniu programy do odtwarzania filmów. VLC nie zawiera reklam i nie instaluje oprogramowania szpiegującego. Program systemach operacyjnych taki jak: Windows, Linux, Mac OS X, Unix, iOS, Android. Dużym ułatwieniem jest możliwość dostosowania skrótów klawiszowych do indywidualnych potrzeb. Jego wygląd można zmienić za pomocą dostępnych skórek, które również da się edytować.

GOM Player – darmowy program do odtwarzania multimediów z dużą liczbą dodatkowych opcji

Nie wszystkie dobre programy do odtwarzania filmów za darmo są znane. Przykładem tego jest GOM Player – znakomity odtwarzacz, który dopiero zyskuje popularność. Program ten, podobnie jak VLC Media Player, umożliwia odtwarzanie wielu formatów plików bez konieczności instalowania dodatkowych kodeków. GOM Player pozwala na wygodne odtwarzania filmów z napisami – umożliwia m.in. zmianę ich wielkości, koloru i pozycji.

Funkcją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, jest odtwarzanie częściowo uszkodzonych oraz nie w pełni ściągniętych plików AVI. Program obsługuje filmy DVD z dźwiękiem w formacie 5.1. Wspiera odtwarzanie strumieniowe. Użytkownicy GOM Player cenią sobie łatwość użytkowania przy jednocześnie dużym zakresie funkcji dodatkowych. Jeżeli zależy Ci na korzystaniu z interfejsu w języku polskim, musisz pobrać spolszczenie. Obsługiwane formaty to m.in.: MP4, H263, AVI, XviD, DivX, FLV1, AC3, OGG.

ALLPlayer – program do odtwarzania filmów polskiej produkcji

ALLPlayer to bardzo popularny odtwarzacz wideo, stworzony przez polską firmę AllPlayer Sp. z o.o. Wyposażony jest on w LiveUpdate – funkcję, która aktualizuje kodeki, w sytuacji, w której nie da się odtworzyć pliku multimedialnego. Program odtwarza pliki bezpośrednio z CD/DVD oraz RAR. Możliwe jest zintegrowanie go z serwisem Napisy24, co ułatwi Ci szybkie pobranie interesujących Cię napisów w wybranym języku. Program wyposażono w syntezator mowy. Za pomocą ALLPlayer odtworzysz też kilkadziesiąt stacji radiowych, w tym Anty Radio, TOK FM, RMF FM, Radio ZET i inne.

Odtwarzaczem tym można sterować z poziomu smartfona, co sprawia, że oglądanie filmów staje się jeszcze bardziej komfortowe. Aby skorzystać z tej opcji, musisz ściągnąć mobilną aplikację ALLPlayer Pilot. Interfejs programu jest uznawany za nowoczesny i przejrzysty, a do tego jest w języku polskim. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, warto wiedzieć, że ALLPlayer umożliwia zabezpieczenie pliku hasłem, wznowienie oglądania od momentu, w którym skończyłeś, a także może wyłączyć monitor lub komputer po zakończonym seansie. Obsługiwane formaty: AVI, 3G2, MKV, DAT, FLV, MOV, M2TS, MP3, MP4, 3GP, VOB, MPG, AC3, APE, AU, MKA, OGG, WAV i inne.

ALLPlayer to dobry odtwarzacz „rodzimej produkcji”

PotPlayer – lekki i obsługujący wiele formatów odtwarzacz multimedialny

PotPlayer to program do filmów, który doskonale łączy prostą, intuicyjną obsługę z dużą liczbą funkcji. Odtwarza on pliki wideo w popularnych formatach, a dodatkowo pozwala na odbieranie sygnału telewizji DVB-T, telewizji kablowej i obrazu z kamer. Niemal wszystkie parametry z łatwością dostosujesz do swoich potrzeb. W tym programie możesz skonfigurować skróty klawiszowe, dostosować dźwięk, kolory obrazu i napisy – można zmienić ich czcionkę, rozmiar oraz pozycję. Program umożliwia stworzenie profilu z ustawieniami, co z pewnością docenisz, jeśli często zmieniasz urządzenie. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i zawsze cieszyć się idealnymi ustawieniami. 

Ciekawą funkcją jest dodawanie do zakładek wybranych scen z filmów. Pozwala to szybko wracać do ulubionych momentów. Do tego programu wychodzą częste aktualizacje zapewniające nowe funkcje i poprawki. PotPlayer świetnie radzi sobie z odtwarzaniem filmów w wysokiej jakości HD, a także obsługuje materiały w 3D. Obsługiwane formaty: ASF, AVI, MPEG, AMV, WMV, M2V, MTS, DPG, DivX, MP3, FLAC, WAV, MOD, M4A, AAC, WMA, OGG i RA.

Kiedy znajdziesz już odpowiedni program, sprawdź jak ogląda się filmy na projektorze

SMPlayer – program do odtwarzania filmów z masą zaawansowanych opcji

SMPlayer charakteryzuje się obsługiwaniem prawie wszystkich formatów wideo/audio. Nie trzeba do tego instalować żadnych dodatkowych kodeków. Do obsługiwanych formatów zaliczają się m.in.: AVI, MKV, OGM, MPEG, VOB, ASF, MOV, WMV, MP3, OGG. Program odtwarza też strumienie internetowe oraz płyty DVD. 

SMPlayer świetnie sprawdzi się podczas oglądania filmów z napisami. Obsługuje napisy w różnych formatach, w tym: SRT, SUB, SSA, napisy DVD oraz te wbudowane w plik Matroska. Istnieje w nim możliwość zmienienia czcionki, rozmiaru i koloru napisów. Program ten umożliwia zapisywanie wszystkich ustawień, a także zapamiętuje, w którym momencie zakończyłeś oglądanie filmu. Dzięki temu będziesz mógł odtworzyć plik od momentu, w którym musiałeś przerwać. Funkcją wartą uwagi jest tworzenie miniatur do filmów oraz wyszukiwanie napisów. Program działa na urządzeniach z systemem Windows oraz Linux. SM wyposażono w kilka ciekawych skórek do wyboru, które pozwolą dopasować wygląd odtwarzacza do Twojego gustu.

Oferowane programy sprawiają, że możesz komfortowo i łatwo oglądać filmy w różnych formatach i to całkowicie za darmo! Przed instalacją przeanalizuj, z jakich dodatkowych funkcji najchętniej skorzystasz: odtwarzanie w jakości HD, a może modyfikacja wielkości napisów? Każdy program oferuje inne udogodnienia. Pamiętaj jednak, aby podczas instalacji wybranego programu zachować czujność i nie ściągnąć na dysk dodatkowego, niechcianego oprogramowania. 

Sprawdź też: Polskie filmy i seriale na Netflix – oferta 2021. Sprawdź najwyżej oceniane produkcje

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *