1. Scroll
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. LinkedIn CV — jak wygenerować CV, jak stworzyć własne? Wysyłanie i pobieranie CV przez LinkedIn

Poradniki

2 miesiące temu

LinkedIn CV — jak wygenerować CV, jak stworzyć własne? Wysyłanie i pobieranie CV przez LinkedIn

Online
2
0
0
2
0

CV na LinkedIn — znalazłeś interesującą Cię ofertę, ale nie masz curriculum vitae? LinkedIn umożliwia użytkownikom generowanie dokumentu i pobieranie go w PDF za darmo. Sprawdź, jak działa generator CV na LinkedIn i czy warto z niego korzystać!

Pobieranie automatycznie wygenerowanego CV na LinkedIn

Korzystanie z darmowego generatora CV z LinkedIn jest niezwykle proste. Początkowo musisz uzupełnić wszystkie elementy CV takie jak: dane osobowe, podsumowanie zawodowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności i zainteresowania. Gdy już to zrobisz, będziesz mógł pobrać swój życiorys zawodowy w formacie PDF za pomocą jednego przycisku.

W tym miejscu warto wyjaśnić, że pojęcie życiorys zawodowy jest tożsame ze skrótem CV, od łacińskiego curriculum vitae co w tłumaczeniu na język polski oznacza przebieg życia. Życiorys zawodowy powinien być przejrzystym opisem najważniejszych osiągnięć i doświadczeń zawodowych oraz kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku. W CV chodzi przede wszystkim o to, aby zachęcić pracodawcę do zaproszenia kandydata na rozmowę kwalifikacyjną i/lub do zatrudnienia.

Jak pobrać CV z LinkedIn? Wystarczy kilka prostych kroków.

 1. Zaloguj się do swojego profilu na LinkedIn.
 2. Wyświetl swój profil, a następnie kliknij przycisk More (Więcej) w sekcji wprowadzającej.
 3. Wybierz opcję Save to PDF (Zapisz jako PDF) z listy rozwijanej — i gotowe!

Warto wiedzieć, że kopię swojego profilu lub profilu innego członka społeczności można pobrać tylko za pomocą strony internetowej LinkedIn — ta funkcja nie jest dostępna na aplikacji mobilnej LinkedIn. Jeśli posiadasz konto premium i masz dostęp do narzędzia LinkedIn Resume Builder, możesz pobrać bardziej rozbudowaną wersję LinkedIn CV.

Czy warto wysłać CV LinkedIn w odpowiedzi na ofertę pracy? Jak to zrobić?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona, ponieważ CV z LinkedIn ma swoje wady i zalety. Niewątpliwą korzyścią jest to, że generowanie CV to nieskomplikowany proces, który nic nie kosztuje.

Sprawdź też: Najlepsze programy i aplikacje do pisania CV

Natomiast jedną z największych wad CV z LinkedIn jest brak obowiązującej w Polskim prawie klauzuli, będącej zgodą na przetwarzanie zawartych w CV danych osobowych. Bez niej Twoja kandydatura zostanie wykluczona z procesu rekrutacji.

Kolejnym minusem tego rozwiązania, jest to, że LinkedIn CV nie daje Ci możliwości modyfikowania dokumentu. Oznacza to, że każdy użytkownik po pobraniu pliku, otrzymuje dokładnie tak samo wyglądające curriculum vitae — zabiera Ci to możliwość wyróżnienia się.

Wadą jest również brak zdjęcia w LinkedIn CV. Należy podkreślić, że nie jest to wymóg, mimo tego warto je dodać. Może ono sprawić, że rekruter łatwiej Cię zapamięta.

Przesyłanie CV w odpowiedzi na interesującą Cię ofertę pracy nie jest skomplikowanym procesem. Jeśli zdecydujesz się zamieścić dokument inny, niż ten pobrany z LinkedIn w formularzu dla kandydatów będziesz miał taką możliwość.

LinkedIn - jak wygenerować CV?

Jak stworzyć własne CV przez LinkedIn? Wskazówki tworzenia CV

Aby pobrać wygenerowane CV z LinkedIn, najpierw należy uzupełnić swój profil. Zacznij od uzupełnienia danych osobowych i kontaktowych to absolutna podstawa. Dokument powinien zawierać Twoje imię, nazwisko, aktualny numer telefonu oraz adres e-mail.

Ważne jest również wypełnienie sekcji About (O mnie), w której warto krótko opisać swoje doświadczenia, największe osiągnięcia i plany zawodowe. 

Nie zapomnij również o sekcji opisującej Twoje umiejętności w polu edycji zakładki Skills & Endorsements (Umiejętności) – nie wpisuj w tym miejscu poziomu znajomości języków obcych — do tego służy osobna sekcja.

Zobacz też: Sieć LAN – co to jest? Wszystko o lokalnej sieci komputerowej

Dodaj też szkolenia, kursy i certyfikaty — aby to zrobić, odnajdź przycisk Add profile sections (Dodaj sekcje), a następnie wybierz Licences & Certifications (Licencje i Certyfikaty).

Kolejną rzeczą, którą musisz uwzględnić, jest Twoje doświadczenie. Uzupełnij wszystkie dostępne pola, dzięki temu rekruter zobaczy pełen obraz Twojego doświadczenia zawodowego.

CV na LinkedIn — jakie opcje są dostępne?

Oprócz możliwości pobrania wygenerowanego automatycznie CV LinkedIn daje możliwość, przesłania dokumentu na swoje konto. Wystarczy wejść w Settings (Ustawienia) i kliknąć Upload (Prześlij) w sekcji Resume (CV). W tym miejscu przechowywane są cztery ostatnio przesłane dokumenty na LinkedIn — możesz wykorzystać je ponownie, w przyszłych rekrutacjach.

Najlepsze laptopy

Możesz też przesłać swoje CV podczas samego procesu ubiegania się o pracę wykorzystując przycisk Easy Apply (Łatwe Aplikowanie). Gdy znajdziesz interesującą ofertę, z pomocą tej funkcji możesz od razu wysłać swoje zgłoszenie, wypełnić formularz i dołączyć do niego swoje CV. Gdy natomiast zobaczysz przycisk Apply (Aplikuj), nastąpi przekierowanie do witryny internetowej lub tablicy ogłoszeniowej, w której należy kontynuować proces aplikacji.

Jak wgrać CV przy użyciu przycisku Easy Apply (Łatwe Aplikowanie)?

 1. Wybierz interesującą Cię ofertę.
 2. Wyświetl szczegóły i naciśnij przycisk Easy Apply.
 3. Wypełnij wymagane pola.
 4. W sekcji CV wybierz Upload resume (Prześlij CV).
 5. Zakończ klikając Submit application (Prześlij aplikację).

Generator CV LinkedIn nie spełnił Twoich oczekiwań? Chcesz stworzyć unikalny dokument, który pozwoli Ci wyróżnić się na rynku pracy? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł o najlepszych programach i aplikacjach do pisania CV!

2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.