Poradniki

04.08.2022 16:05

Jak zrobić kowadło w Minecraft? Poradnik

Gry
11
1
1
11
1

Nie wiesz, jak zrobić kowadło w Minecraft? Bez obaw! W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Proces, aby stworzyć kowadło w grze Minecraft, nie jest trudną czynnością i z pewnością poradzisz sobie z tym wyzwaniem.

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić kowadło w Minecraft, najpierw należy zgromadzić pewną grupę surowców, które pozwolą nam na wykonanie tego narzędzia w grze. Na starcie warto zaznaczyć, że do zrobienia tego przedmiotu będziemy potrzebować całkiem sporo rudy żelaza, ponieważ to głównie z niego będzie składać się kowadło. Minecraft i jego świat na szczęście obdarowuje graczy ogromnymi złożami tego surowca, a więc z pozyskaniem go nie powinno być problemu, choć na samym początku trudno to osiągnąć.

Przepis na kowadło

Aby stworzyć ten przedmiot, potrzebujesz następujących przedmiotów:

  • 31 sztuk rudy żelaza,
  • stół rzemieślniczy (workbench),
  • węgiel lub drewno,
  • piec.

W teorii receptura nie wygląda skomplikowanie, jednak czas, jaki musisz poświęcić na zgromadzenie 31 sztuk rudy żelaza, może zająć Ci chwilę w Twoim kanciastym świecie. Gdy posiadasz powyższe przedmioty w swoim ekwipunku, musisz zająć się przetopieniem całej rudy na sztabki żelaza. Aby stworzyć kowadło, potrzebne Ci będą 3 bloki żelaza – do ich wykonania musisz uzupełnić sztabkami wszystkie pola okienka stołu rzemieślniczego.

kowadło minecraft
W taki sposób możesz stworzyć kowadło

Gdy już posiadasz 3 bloki żelaza, a także 4 sztabki, ułóż przedmioty we wzorze przedstawionym na screenie powyżej. Jak zrobić kowadło w Minecraft? Niezbyt szybko, zwłaszcza na początku gry, choć nie jest to skomplikowane! Najbardziej czasochłonne jest szukanie rudy oraz proces przetapiania w piecyku. Gratulacje! Oto Twoje pierwsze kowadło w Minecraft!

Kowadło w Minecraft – do czego się przyda?

Gracze, którzy mają pierwszy raz styczność z kowadłem, zastanawiają się, jakie możliwości przynosi ze sobą ten przedmiot. W gruncie rzeczy jest to obiekt podobny do kamienia szlifierskiego, który pozwala na naprawienie swoich narzędzi czy broni. Czym wyróżnia się kowadło w Minecraft? Przede wszystkim regeneruje stan naszych przedmiotów, ale także nie zabiera z nich zaklęć (co ma miejsce w przypadku kamienia). Za jego pomocą możesz łączyć starsze bronie czy narzędzia, albo dodawać nowe materiały do zużytych akcesoriów.

Sprawdź też: Minecraft: komendy i kody do gry. Jak je aktywować?

Czy kowadło ma jakieś wady? Po części tak, podczas korzystania z tego przedmiotu istnieje ryzyko zniszczenia i wynosi ono 12% przy każdym użyciu. Co więcej, niestety nie ma możliwości naprawy kowadła, a nam pozostaje jedynie wymiana na nowy egzemplarz. W dalszym etapie gry taka ilość rudy żelaza nie powinna być problemem, aby wykonać kolejne kowadło. Minecraft skrywa także ten przedmiot w leśnej rezydencji, także możesz go użyć w tamtym miejscu, jeśli nie chcesz tracić zasobów żelaza.

Kowadło w Minecraft – jak używać?

Używanie kowadła nie jest trudne, a wręcz totalnie intuicyjne. Dzięki temu, że ten produkt jest w stanie zachować nasze zaklęcia, a także ulepszyć przedmioty, nie ma potrzeby używania stołu do zaklinania. Kamień szlifierski to półprodukt, w porównaniu do kowadła. Jak używać tego przedmiotu? Wystarczy umieścić dwa narzędzia obok siebie, a będziesz w stanie je ulepszyć.

Warto dodać, że jeśli wrzucimy w kowadło dwa przedmioty z zaklęciami, to otrzymamy jeden obiekt z połączonymi czarami. Gracze nie wiedzą także, że dzięki temu obiektowi możemy zmienić nazwę narzędzia czy broni. Do tego jednak będziemy potrzebować plakietki, którą zlokalizujemy jedynie w lochach.

Sprawdź też: Kamień szlifierski w Minecraft – jak go zrobić? Poradnik

Czy wiesz, jak zrobić kowadło w Minecraft? Jeśli tak, zdradź nam, czy długo Ci służyło? A może jest to dla Ciebie totalnie bez sensu? Zostaw komentarz.

11
1

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *