jak usunąć relację na facebooku poradnik

Poradniki

29.01.2024 11:07

Jak usunąć relacje z Facebooka i Messengera?

Online Programy i aplikacje Social media
6
0
0
6
0

Udostępniona relacja jednak nie spełnia Twoich oczekiwań i nie chcesz, aby pozostali ją oglądali? Dowiedz się, jak usunąć relacje z Facebooka i Messengera. Sprawdź także, czy istnieje sposób na ich całkowite wyłączenie w aplikacji.

Relacje, jak możesz się domyślić, to najlepszy sposób na dzielenie się swoją aktywnością w mediach społecznościowych. Czy to swoim wypadem do kawiarni, czy mile spędzanym wieczorze przy książce, a może zabawą z psem lub kotem. Jednak gdy dojdzie do impulsywnego udostępniania treści, których jednak nie chcemy w sieci, trzeba dowiedzieć się, w jaki sposób się ich pozbyć. I temu właśnie przyjrzymy się w niniejszym poradniku.

Jak usunąć relacje na Facebooku?

Relacje na Facebooku wyświetlają się przez określony czas, jednakże może zaistnieć potrzeba usunięcia ich wcześniej. Może to wynikać z pomyłki, że stworzyliśmy relację przypadkowo. A może nie do końca świadomie. Bez względu na powody, masz prawo usunąć relacje na Facebooku. Jak to zrobić?

 1. Zaloguj się na Facebooka na swoim telefonie lub komputerze.
 2. U góry, pod opcją tworzenia postów “Co słychać” wyświetlają się relacje. Twoja wyświetli się jako pierwsza. Kliknij na nią.
 3. W prawym górnym rogu wybierz trzy kropeczki, żeby rozwinąć menu.
 4. Naciśnij “Usuń zdjęcie” z ikonką kosza.
 5. I gotowe. Po potwierdzeniu masz pewność, że relacja na Facebooku została usunięta.
-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

A jak z Messengera?

 1. Wejdź zalogowany/a na Messengera.
 2. Pod opcją “Szukaj” znajdują się relacje. Każda Twoja relacja będzie wyświetlać się od lewej strony.
 3. Wybierz swoją relację, a następnie trzy kropeczki z prawego górnego rogu.
 4. Kliknij “Usuń” i potwierdź.

Jak widzisz relacje na Messenger usuwa się identycznie jak te z Facebooka.

Sprawdź też: Messenger – zmiana zdjęcia. Jak zmienić zdjęcie na Messengerze

Czym są relacje na FB?

Relacje to już powszechny element mediów społecznościowych, który umożliwia dzielenie się swoją bieżącą aktywnością czy wspomnieniem z ostatniego okresu lub dawnych lat. Plusem takiego rozwiązania jest to, że relacja trafi do wszystkich z listy znajomych i nie trzeba jej wysyłać każdemu z osobna. Poza tym w każdej chwili możesz usunąć relacje na Facebooku. Oto kilka najważniejszych punktów wyjaśniających, czym są.

 • Są to krótkie filmy lub zdjęcia.
 • Na treść możesz nałożyć efekty i filtry.
 • Relację możesz przyozdobić jeszcze naklejkami, emotikonami i opisać tekstem.
młody mężczyzna w garniturze relacjonujący swój dzień za użyciem smartfona
Relacjonować na Facebooku można nawet w biegu

Jak utworzyć relację na Facebooku?

To bardzo proste!

 1. Uruchom aplikację Facebook.
 2. U samej góry wciśnij opcję “Utwórz relację”, pojawia się przy niej Twoje zdjęcie profilowe.
 3. Wybierz jedną z dostępnych opcji: tekst, muzykę, boomerang lub selfie albo zdjęcie z rolki z aparatu.
 4. Dostosuj swoją relację wedle uznania i naciśnij “Udostępnij”.

Zanim jednak utworzysz relację na Facebooku, wybierz ustawienie prywatności oznaczone kołem zębatym. Tam zdecyduj, kto będzie mógł, a kto nie zobaczyć udostępnione zdarzenie. To ważne, abyś potem nie musiał usunąć relacji na Facebooku z tego powodu, że trafiła do nieodpowiednich osób. Możesz ustawić, żeby wyświetlili ją tylko wybrani znajomi.

Udostępnianie relacji na Instagramie

Instagram jest zintegrowany z Facebookiem, dlatego każdorazowo udostępniając relację na Facebooku możesz równocześnie wrzucić ją na Instagram – automatycznie. Jak to zrobić? Przy tworzeniu relacji na Facebooku przejdź do ustawień prywatności i u samego dołu zaznacz opcję “Zawsze udostępniaj na Instagramie”. Poniżej wyświetli się konto, na które relacja zostanie przekazana.

Sprawdź też: Brak polskich znaków na klawiaturze – jak to naprawić?

Jak długo wyświetla się relacja?

Zarówno relacje na Facebooku, jak i te na Messengerze wyświetlają się przez 24 godziny. Po tym czasie lądują w archiwum, do którego masz oczywiście dostęp.

Jak wyłączyć relacje na Facebooku innych osób?

 1. Wybierz cudzą relację z górnej sekcji Facebooka.
 2. Kliknij na trzykropek w prawym górnym rogu.
 3. Naciśnij opcję “Wycisz” i potwierdź.

Jak widzisz jest to jedyna opcja, aby usunąć relacje na Facebooku pojedynczych osób. Nie sposób całkowicie pozbyć się relacji ze strony lub aplikacji. Aby cofnąć wyciszenie, wystarczy, że wejdziesz w “Ustawienia”, a następnie w “Relacje wyciszone przez Ciebie” i klikniesz “Wyłącz wyciszenie”.

Przypadkowo polubiłem czyjąś relację, ratunku!

Zdarza się, że surfujesz po sieci, przeglądasz TikToki czy właśnie relacje na Facebooku w nieopanowany sposób i nieintencjonalnie coś polajkujesz? Mam tożsamą przypadłość. W przypadku relacji właśnie taki lajk poinformuje autora, że polubiłeś jego treść. Jak temu zapobiec? Zła wiadomość: nie da się. Oczywiście możesz cofnąć polubienie czy usunąć komentarz. Ale informacja o nim zawsze dotrze do twórcy, dlatego najlepiej następnym razem zachować ostrożność.

przypadkowe polubienie na facebooku obraz tragedii
Spokojnie, świat się nie wali!

No to wiesz już, jak usunąć relacje na Facebooku

Może się zdarzyć taka potrzeba. Jednakże przed naciśnięciem przycisku “Opublikuj” zawsze warto się zastanowić, czy aby na pewno chcemy właśnie to pokazać światu. W razie czego zawsze możesz usunąć relację na Facebooku w kilku krokach, które opisałem powyżej. Życzę udanego relacjonowania!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *