jak przenieść zdjęcia z google do galerii

Poradniki

21.02.2023 02:48

Jak przenieść zdjęcia z Google do galerii?

Google Online
6
0
0
6
0

Obecne smartfony posiadają świetne aparaty, przez co wykonujemy masę zdjęć. Niektórzy chcą je zabezpieczyć i w tym celu wykorzystują aplikacje Zdjęcia od Google. Jak przenieść zdjęcia z Google do galerii w telefonie?

Wakacyjny wyjazd oczywiście potrafi bardzo zyskać bez telefonu, lecz mimo wszystko dobrze jest dokumentować wspomnienia z pomocą fotografii robionych telefonem. Takie zdjęcia możemy jednak stracić, gdy tylko coś stanie się z naszym urządzeniem. Dlatego właśnie wykorzystywana jest aplikacja Zdjęcia od Google. 

Czy warto korzystać z aplikacji Zdjęcia Google?

Aplikacja Zdjęcia Google jest z pewnością warta uwagi. Jest to aplikacja wykorzystująca system chmury, w którym nasze dane są przechowywane na specjalnym serwerze. Dzięki temu mamy do nich dostęp niezależnie od tego, a z jakiego urządzenia korzystamy. By uzyskać dostęp do swoich zdjęć, wystarczy zalogować się na swoje konto oraz mieć dostęp do internetu. 

Zdjęcia Google - aplikacja
Zdjęcia Google to naprawdę przydatna aplikacja

Zdjęcia Google to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie wykonanych przez siebie zdjęć. Wiele osób zapomina bowiem o wykonywaniu kopii zapasowej swojego telefonu, więc przesłanie ich do aplikacji Zdjęcia Google pozwoli nam na to, by nie martwić się, że stracimy wszystkie zdjęcia wykonane na przykład podczas wyjazdów, czy też ważnych dla nas wydarzeń na przykład z powodu zgubienia telefonu, czy też jego kradzieży lub zniszczenia. 

Jak przenieść zdjęcia z Google do galerii w telefonie?

Co ważne przeniesienie zdjęć znajdujących się w aplikacji Zdjęcia Google do galerii w swoim telefonie jest bardzo proste. W tym celu wystarczy uruchomić tę aplikację, a następnie wybrać zdjęcie lub film, który nas interesuje. Następnie klikamy opcję więcej oznaczoną jako 3 kropki w linii poziomej i wybieramy opcję pobierz. 

Sprawdź też: Google Znajdź moje urządzenie – co to za aplikacja?

W ten sposób można bardzo łatwo przenieść zdjęcia, których potrzebujemy do galerii w telefonie z aplikacji Zdjęcia Google. Co ważne jest ona też inteligentna, gdyż jeśli aplikacja wykryje, że zdjęcie, które chcemy pobrać, znajduje się już na naszym urządzeniu, to opcja pobrania nie będzie po prostu widoczna. Ta metoda pobierania zdjęć z aplikacji Zdjęcia Google działa zarówno na urządzeniach marki Apple, jak i na smartfonach oraz tabletach z Androidem. 

Jak przenieść zdjęcia z Google do galerii w komputerze?

Dodatkowy sposób na zachowanie swoich zdjęć to pobranie ich na swój komputer, gdzie będą przechowywane w swojej oryginalnej jakości i co ważne, będziemy mieć do nich dostęp nawet bez internetu. Tutaj sytuacja jest równie prosta jak wtedy, gdy pobieramy zdjęcia z aplikacji na swój telefon. 

Aby przenieść fotografie z aplikacji Google Zdjęcia, wystarczy wybrać film lub fotografię, które chcemy pobrać, kliknąć dokładnie ten sam przycisk, czyli opcję więcej i z wyskakującego menu wybrać opcję pobierz. 

jak przenieść zdjęcia z google do galerii
Przenoszenie zdjęć z Google do galerii telefonu czy komputera jest bardzo proste

Czy da się przenieść wszystkie zdjęcia jednocześnie?

Oczywiście przenoszenie zdjęć pojedynczo potrafi być niesamowicie czasochłonne oraz irytujące. Na szczęście żyjemy w takich czasach, że twórcy aplikacji Zdjęcia Google doskonale o tym wiedzą i przygotowali sposób na to, by przenieść wszystkie zdjęcia do galerii zdjęć w telefonie w krótkim czasie. 

W tym celu powstała usługa Google Takeout, która jest do znalezienia po polsku jako strona „Pobierz swoje dane”. Ma ona dostęp do wszystkich usług Google, z których korzystasz. W ten sposób można pobrać nie tylko zdjęcia, ale też dokumenty, filmy z platformy YouTube, kalendarze bądź wiadomości dostępne na elektronicznej poczcie. 

Po wejściu na stronę wybieramy to, z których usług chcemy pobrać dane, a następnie w jakim formacie mają one do nas dotrzeć. Mogą być one wysłane w formie e-maila, w którym znajdziemy link do pobrania pliku ze zdjęciami. W ten sposób można też przenieść wszystkie zdjęcia do Dysku Google, usługi Box, usługi Microsoft OneDrive, czy też usługi Dropbox.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Źródło obrazka głównego: techcrunch.com

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *