1. Scroll
 2. /
 3. Poradniki
 4. /
 5. Jak działa ClickMeeting? Podstawowe informacje o platformie do prowadzenia webinarów i spotkań online

Poradniki

3 miesiące temu

Jak działa ClickMeeting? Podstawowe informacje o platformie do prowadzenia webinarów i spotkań online

Programy i aplikacje
1
0
0
1
0

W komunikacji online ważne jest, aby technologia była odpowiednio dostosowana do potrzeb użytkowników. Jeśli chcesz zorganizować wideokonferencję albo planujesz prezentację nowych produktów, istnieje platforma stworzona dla Ciebie. Czym dokładnie jest ClickMeeting i jak za jego sprawą w interesujący sposób przeprowadzić webinary? 

Platforma ClickMeeting – co to dokładnie jest? Jak działa?

Jedna z pierwszych wersji ClickMeeting pojawiła się już w 2009 roku. Z upływem czasu podjęto jednak decyzję o rozwinięciu jej w taki sposób, aby umożliwiała spotkania online oraz służyła jako oddzielny program do prowadzenia wideokonferencji. Oficjalnie przyjmuje się, że platforma została stworzona w 2011 roku, w Gdańsku, przez GetResponse, natomiast od 2016 roku widnieje na rynku jako niezależna firma specjalizująca się w organizacji webinarów.

Zastanawiasz się w tym momencie, co to jest webinar, ponieważ nie słyszałeś nigdy tego określenia? Webinaria (nazwa pochodzi od ang. webinars) to nic innego, jak seminaria odbywające się za pośrednictwem Internetu, podczas których możesz spotkać się z uczestnikami w wirtualnej sali konferencyjnej.

ClickMeeting i jego panel główny
Tak prezentuje się Twoje „centrum dowodzenia” / Źródło: pcmag.com

ClickMeeting jest zatem narzędziem, które służy do organizacji konferencji, prezentacji, szkoleń, wykładów, wszelkiego rodzaju spotkań, a nawet obron prac dyplomowych w wersji online. Umożliwia mniejszym i większym firmom przekazywanie wiedzy, informacji o nowych produktach oraz koordynowanie projektów przeprowadzanych przez zespoły. Za pomocą funkcji transmisji dźwięku i obrazu masz możliwość kontaktu ze swoimi pracownikami, członkami zespołów, klientami oraz partnerami biznesowymi bez względu na miejsce, w jakim się znajdujecie.

Platforma w swojej ofercie posiada także narzędzia, które pozwalają m.in. na: przeglądanie dokumentów i materiałów wspólnie z uczestnikami webinaru, odtwarzanie obrazów oraz filmów, jak również udostępnienie ekranu (funkcja niedostępna na systemach Linux), co jest jednym z najwygodniejszych narzędzi dla osób prowadzących spotkanie. Oprócz tego portal oferuje wiele przydatnych funkcji takich jak:

 • interaktywna tablica z narzędziami do rysowania,
 • tworzenie webinarów na żądanie,
 • udostępnianie transmisji na YouTube i Facebook,
 • moderowanie czatu tłumaczonego na wiele języków,
 • opcja dodania ankiet lub testów,
 • funkcja Call-To-Action – jeden ze sposobów zwiększenia zaangażowania uczestników, umożliwia wyświetlanie spersonalizowanego okna w dowolnym momencie podczas wydarzenia, może zawierać przycisk lub grafiki, które przekierują uczestników do wybranej przez Ciebie strony.
Narzędzia do interakcji z uczestnikami
Wachlarz narzędzi pozwalających na zwiększenie interakcji z ludźmi, którzy Cię słuchają jest wystarczający / Źródło: g2.com

Platforma działa na zasadzie technologii WebRTC, która służy do komunikacji w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki niej masz możliwość przesyłania danych tekstowych, ale również plików w formacie audio lub video. Przeprowadzaj spotkania online, słysząc, widząc oraz rozmawiając z innymi osobami z dowolnego miejsca na ziemi. Dziel się swoją wiedzą w najbardziej efektywny sposób, wyświetlając materiały edukacyjne oraz przeprowadzając egzaminy i testy. Wszystkie te działania odbywają się w jednym miejscu spotkań – wirtualnym pokoju konferencyjnym.

Aplikacja, wersja online, logowanie – podstawowe informacje o ClickMeeting

Główną zaletą ClickMeeting jest to, że działa na wszystkich urządzeniach bez względu na system operacyjny, z którego aktualnie korzystasz. Oprócz wersji online w formie witryny internetowej, dostępna jest również aplikacja mobilna kompatybilna z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Do rejestracji w serwisie wymagane jest jedynie Twoje imię, e-mail oraz hasło. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z platformy, otrzymasz mailowo wiadomość z linkiem aktywacyjnym, który umożliwi logowanie do platformy.  Po zalogowaniu czas na zaplanowanie wydarzenia. W tym celu:

 • kliknij Zaplanuj spotkanie online, wybierz odpowiednie ustawienia i nazwę dla Twojego pokoju,
 • zaproś uczestników, klikają przycisk Działania oraz wybierz szablon e-maila Twojego zaproszenia,
 • upewnij się, że wydarzenie zostanie przeprowadzone bez zbędnych problemów i kliknij Test konfiguracji systemu – dzięki temu sprawdzisz, czy Twoje urządzenie działa sprawnie pod kątem technicznym,
 • przygotuj spotkanie poprzez wgranie materiałów, które są niezbędne do przeprowadzenia webinaru np. prezentacji lub plików,
 • kliknij przycisk Rozpocznij spotkanie i powitaj swoich rozmówców.

Nie jesteś organizatorem, a uczestnikiem spotkania i zastanawiasz się, jak dołączyć do konkretnego wydarzenia? Wystarczy, że wejdziesz w link, który dostałeś w wiadomości e-mail lub wprowadzisz numer ID spotkania, klikając przycisk Dołącz.

Ustawienia pokoju spotkania w ClickMeeting
Ustawienia pokoju spotkań – nasze webinaria mogą przynosić zysk w postaci opłat pobieranych od uczestników.

Na stronie ClickMeeting znajduje się instrukcja obsługi platformy, która przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie etapy tworzenia oraz dołączania webinarów.

Ile kosztuje dostęp do ClickMeeting?

ClickMeeting działa na zasadach w modelu Software as a Service, w którym użytkownik dokonuje wyboru co do opłacania subskrypcji rozliczanej miesięcznie lub rocznie. Koszt dostępu do platformy jest zatem zależny od Twoich potrzeb oraz planu, który wybierzesz. 

Cennik prezentuje się następująco:

 • wersja darmowa w formie konta testowego – dostajesz bezpłatny dostęp do usług platformy przez 30 dni, aby odkryć możliwości, jakie dają webinary,
 • plan Live – w tym płatnym pakiecie nie masz możliwości wydawania certyfikatów uczestnictwa w wydarzeniach, miejsce na nagrania jest ograniczone do 6 godzin,
 • plan Automated – kolejny z płatnych pakietów, posiada dodatkowe, automatyczne opcje publikowania nagrań na stronie profilowej, przesyłania nagrań na konto Dropbox oraz automatyczne zaproszenia na nadchodzące wydarzenia, miejsce na nagrania wynosi 10 godzin,
 • plan Enterprise, który oferuje indywidualną wycenę usługi, jest idealny dla firm, które szukają rozwiązania dostosowanego do ich potrzeb; plan ten umożliwia organizację spotkań oraz konferencji online dla nawet 10 000 osób.

Ceny danych planów uzależnione są od dwóch czynników: ilości osób uczestniczących w webinarze oraz wyborze okresu rozliczenia płatności (miesięczny lub roczny). I tak przykładowo konferencja 50 osób z rozliczeniem rocznym będzie kosztować kolejno: Live 89 zł, Automated 109 zł. Na stronie producenta za pomocą suwaków możemy sami sprawdzić ile będzie nas kosztować dany plan.

ClickMeeting cennik
Na stronie https://clickmeeting.com/pl/pricing możesz dobrać odpowiedni plan pod siebie i zobaczyć jego wycenę

Jeżeli zdecydujesz się na wybór rozliczenia rocznego, otrzymasz zniżkę. Warto zaznaczyć, że w każdej chwili możesz zrezygnować z wybranego przez Ciebie planu.

Jak używać ClickMeeting do webinarów i spotkań online – praktyczne wskazówki

Przeprowadzając spotkania online używaj różnorodnych narzędzi dostępnych na platformie ClickMeeting, aby urozmaicić webinar, wzbudzić zainteresowanie oraz zaangażowanie wśród uczestników. Wykorzystaj do tego kilka praktycznych wskazówek:

 • zwiększ zasięg webinarów przez wykorzystanie transmisji wydarzeń w mediach społecznościowych,
 • bardzo ważnym elementem jest utrzymywanie kontaktu z odbiorcami, dlatego komunikuj się z publicznością za pomocą czatu lub podczas moderowanej sesji Q&A, gdzie odpowiesz na wszelkie pytania,
 • większość ludzi jest wzrokowcami, udostępniaj więc pliki graficzne lub materiały video z najistotniejszymi do zapamiętania informacjami (upewnij się, że rozmiar Twojego pliku nie przekracza 500 MB),
 • udostępniaj swój pulpit w celu dokładnego oprowadzania publiczności przez udostępniany dokument – pomoże to lepiej zobrazować omawianą kwestię,
 • sprzedając produkt, pamiętaj o przycisku Call-To-Action linkującego do Twojej strony z formularzem rejestracji lub zakupu.

Podsumowując, ClickMeeting posiada bardzo dobre opinie wśród klientów, którzy chwalą sobie prostą obsługę platformy, jej nowoczesne narzędzia, efektywną komunikację oraz możliwość promowania spotkań na wszystkich platformach społecznościowych. Jeżeli lubisz nowoczesne rozwiązania, działasz w branży edukacyjnej, biznesowej lub marketingowej i zastanawiasz się nad wyborem platformy do przeprowadzania spotkań online w innowacyjny sposób, ClickMeeting jest właśnie dla Ciebie. Jego intuicyjna obsługa i funkcjonowanie bez względu na system operacyjny sprzętu, z którego korzystasz, sprawia, że to najlepsza z dostępnych opcji.

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.