internet mobilny bez umowy

Poradniki

16.02.2023 19:55

Internet mobilny bez umowy 2023 – sprawdź najlepsze oferty

Android i iOS Telefony i tablety Zakupy
3
3
0
3
3

Internet mobilny bez umowy w 2023 roku? Sprawdź oferty największych operatorów i wybierz najlepszą dla siebie.

Współczesny rynek telefoniczny znacznie różni się od tego sprzed jeszcze kilkunastu lat. Kiedyś standardem były płatne rozmowy przez telefon czy SMS-y, a przypadkowe wejście w przeglądarkę w telefonie narażało nas na ogromne opłaty. W dobie rozpowszechnionego, szybkiego Internetu to jednak dość mocno uległo zmianie. Internet mobilny jest dla nas czymś tak naturalnym, jak możliwość dzwonienia przez nasz telefon. To właśnie dlatego oferta operatorów musiała zostać dostosowana do współczesnych realiów.

Wiele telefonii komórkowych oferuje obecnie internet mobilny bez umowy. Która propozycja jest jednak najlepsza? To właśnie tę kwestię weźmiemy pod lupę w dzisiejszym tekście, starając się przeanalizować wszystko, co w przypadku takich ofert najistotniejsze.

Internet mobilny bez umowy – kiedy może się przydać?

Praktycznie każdy operator oferuje obecnie usługi internetowe – coraz częściej również w najszybszym obecnie standardzie 5G. Dlaczego jednak warto rozważyć internet mobilny na kartę bez umowy? Jakie są jego najistotniejsze zalety? Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że nie jesteśmy uwiązani żadnym okresem wypowiedzenia czy też koniecznością opłacania abonamentu. Jeżeli chcemy przestać korzystać z danej usługi, możemy w każdej chwili anulować subskrypcję lub nie opłacać kolejnego miesiąca. Stracimy dostęp do Internetu, lecz będziemy mogli wtedy na przykład skorzystać z usług innej telefonii bez żadnego okresu wypowiedzenia.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Internet mobilny na kartę bez umowy – najlepsze oferty

Jak już zostało to wspomniane wyżej, wielu operatorów posiada w swojej ofercie propozycję z internetem mobilnym bez umowy. Analizie poddamy jednak największych graczy na polskim rynku, dzięki czemu będziecie w stanie sprawdzić, czyja oferta najlepiej odpowiada waszym wymaganiom i preferencjom!

Orange internet na kartę

Naszą analizę zaczynamy od oferty Orange w ramach taryfy Orange Free. W jej ramach jesteśmy w stanie uzyskać 30 GB Internetu miesięcznie w Polsce oraz dokładnie 4,21 GB w Unii Europejskiej za 30 złotych miesięcznie. Co jednak jest najciekawsze w ofercie sieci Orange, to bonusy po doładowaniu konta. Za każde 2 zł otrzymujemy 1 GB Internetu do wykorzystania – za doładowanie za 5 złotych otrzymujemy do wykorzystania 2,5 GB transferu, za doładowanie za 30 złotych 15 GB, zaś doładowanie za 200 złotych to aż 100 GB Internetu.

 internet mobilny bez umowy
Internet mobilny daje nam możliwość korzystania z niego nie będąc podpiętym pod WiFi

Play internet na kartę

Z równie ciekawą propozycją przychodzi do nas sieć Play. W jej ramach jesteśmy w stanie wykupić pakiet dzienny za 5 złotych, tygodniowy za 20 złotych lub miesięczny za 50 złotych. W jego ramach otrzymujemy nielimitowany Internet, lecz z ograniczeniem dotyczącym pełnej prędkości – kolejno 25, 60 oaz 200 GB. Jeżeli jednak doładujemy nasze konto z pomocą aplikacji Play24, pakiet pełnej prędkości ulegnie podwojeniu. W Play możemy również powiększyć nasz transfer klasycznymi doładowaniami – dla przykładu za 10 złotych otrzymamy 5 GB, za 50 złotych 25 GB, a za 100 złotych – 75 GB.

Mobile Vikings internet na kartę

Mobile Vikings to wirtualna telefonia komórkowa korzystająca z infrastruktury sieci Play. Zaletą tego operatora są przystępne ceny za pakiety bez limitów prędkości – za 40 złotych otrzymujemy 100 GB Internetu, za 50 złotych 150 GB, zaś za 60 złotych – aż 250 GB!

T-Mobile internet na kartę

W T-Mobile przy każdym doładowaniu otrzymujemy pakiet bonusowego Internetu do wykorzystania. Przy doładowaniu w wysokości 10-19 złotych otrzymamy na przykład 4 GB Internetu, w zakresie 30-49 złotych 15 GB, zaś przy doładowaniu 100-199 złotych 50 GB transferu do wykorzystania przez 120 dni. 

Plus internet na kartę

Plus oferuje powiększenie transferu na dwa sposoby. Pierwszym jest wykup odpowiedniego pakietu – 5 GB na 5 dni za 5 złotych, 10 GB na 10 dni za 10 złotych oraz 30 GB na 30 dni za 30 złotych. Doładowując konto otrzymujemy również bonusowy Internet – w zależności od jego wysokości od 2 do 100 GB.

Internet mobilny bez limitu bez umowy – czy taka usługa istnieje?

Internet mobilny bez limitu bez umowy nie jest jak widać powyżej czymś powszechnym. Na ten moment jedyną siecią, która to oferuje, jest Play, lecz nawet tam nie jest to prawdziwy internet mobilny bez limitu – po przekroczeniu konkretnego progu, prędkość transferu ulegnie znacznemu obniżeniu.

Sprawdź też: Jaki internet na kartę w 2023? Oferty internetu mobilnego

3
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *