fitatu premium

Poradniki

02.10.2023 08:21

Fitatu Premium – czy warto płacić? O aplikacji do liczenia kalorii

Android i iOS Programy i aplikacje
6
0
0
6
0

Fitatu Premium, czy warto wykupić subskrypcję? Czym jest aplikacja Fitatu? Co zawiera rozszerzony pakiet aplikacji? Wszystkie najważniejsze informacje znajdują się w tym artykule. Sprawdź!

Fitatu jest to jedna z wielu istniejących na rynku aplikacji, która liczy kalorie oraz automatycznie ustala ich dzienne zapotrzebowanie. To idealna aplikacja dla osób chcących mieć pod kontrolą swój bilans kaloryczny, a także ilość dostarczanych do organizmu makroskładników. Istnieje podstawowa wersja aplikacji, która jest darmowa i dostępna dla telefonów z systemem Android oraz iOS.

Poza podstawowym pakietem istnieje również płatna i nieco rozszerzona wersja określana Fitatu Premium. Jeśli chcesz wiedzieć, czym różni się płatna subskrypcja od darmowego pakietu i czy warto wykupić Fitatu Premium, zapoznaj się z tym artykułem. Wyjaśniamy najważniejsze różnice.

Fitatu – co to za aplikacja?

Jeśli korzystasz z Fitatu to doskonale wiesz, na czym polega i co oferuje ta aplikacja. Dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z tą nazwą, szczegółowo omawiamy oraz wyjaśniamy podstawowe kwestie związane z jej możliwościami, funkcjonowaniem oraz sposobem korzystania.

Gdybyśmy mieli w kilku prostych oraz krótkich słowach opisać, czym jest Fitatu, to najprościej ujmując, można stwierdzić, że jest to aplikacja do liczenia kalorii rozbudowana o wiele atrakcyjnych i przydatnych funkcji, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie celu. Wskazanym celem może być zgubienie kilogramów, utrzymanie sylwetki, a nawet nabranie masy. Pozwala na wprowadzanie zmian w dziennym jadłospisie, a co za tym idzie w sylwetce w sposób kontrolowany i monitorowany.

Fitatu aplikacja posiada rozbudowaną i moderowaną przez dietetyków bazę produktów oraz potraw. Dzięki czemu możesz tworzyć jadłospis na podstawie znajdujących się w bazie produktów oraz przygotowywać potrawy z dostępnych przepisów. Warto jeszcze raz podkreślić, że baza dostępnych produktów oraz proponowane przepisy na gotowe dania są moderowane przed dietetyków, co oznacza, że kalorie i właściwości odżywcze zostały wyliczone przez specjalistów w swojej dziedzinie.

Kalkulator kalorii Fitatu zawiera około 91% produktów dostępnych na rynku, a każdego miesiąca ta baza poszerzana jest o około 100 000 nowych produktów. W aplikacji dostępne są produkty własne marek z różnych sieci sklepów takich jak Biedronka, Lidl, Stokrotka czy Tesco. Dzięki szerokiej bazie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkty, które używasz w swojej diecie, znajdują się w aplikacji Fitatu i są opisane wraz z kaloriami oraz wartościami odżywczymi.

fitatu premium
Dzięki Fitatu Premium możesz śledzić swoją dietę, a także prowadzić zdrowszy styl życia! | Źródło: majkpisze.pl

Sprawdź też: Ranking aplikacji do liczenia kalorii. Najlepsze liczniki kalorii na smartfona

W aplikacji Fitatu zastosowano polskie miary użyteczne wyrażane nie w gramach czy dekagramach, a w łyżeczkach, opakowaniach, sztukach, szklankach czy garściach. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie Ci potrzebna waga do przyrządzenia dania według przepisu.

To nie wszystko, co oferuje Fitatu. Aplikacja do liczenia kcal rejestruje szczegółowe informacje na temat spożytych wartości odżywczych m.in. białka, tłuszczy, węglowodanów oraz innych 38 witamin, a także składników takich jak omega 3, witamina K, witamina B7, błonnik, sód, cholesterol i pozostałe. Poza tym pozwala na dodawanie własnych produktów i potraw.

W aplikacji Fitatu znajdziesz także skaner kodów kreskowych oraz potrawy z sieci restauracyjnych takich jak McDoland’s, KFC, Subway czy Pizza Hut. Fitatu to również aplikacja oferująca dokładną instrukcję wyjaśniającą krok po kroku jak przygotować wybrane danie wraz ze zdjęciami poszczególnych etapów. Wszystkie wyżej opisane atuty sprawiają, że Fitatu jest chętnie pobieraną aplikacją.

Podsumowując, do najważniejszych funkcji Fitatu należy:

  • licznik kalorii,
  • licznik wody,
  • wymienniki węglowodanowe,
  • możliwość udostępniania jadłospisu,
  • proste dodawanie potraw i produktów dzięki sztucznej inteligencji.

Aplikacja może sama zaproponować Ci kaloryczność i rozkład makroskładników – przy tej funkcji zaznacz opcję „uwzględnij w dziennym celu kalorie spalone podczas bieżących treningów” lub „uwzględnij w dziennym celu kalorie spalone według poziomu aktywności treningowej”. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji, aplikacja obniży zapotrzebowanie organizmu na kalorie.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak korzystać z aplikacji Fitatu? Podstawowe informacje

Jak korzystać z aplikacji Fitatu? Aplikacja Fitatu jest na tyle intuicyjna, że zapoznanie się z mechanizmem jej działania nie jest trudne. W pierwszej kolejności po pobraniu aplikacji na telefon należy przejść przez proces rejestracji. Po zakończonym procesie i zalogowaniu istotne jest wypełnienie informacji dotyczących pomiaru ciała. Należy wpisać m.in. wzrost, obecną i planowaną wagę do osiągnięcia oraz datę urodzenia.

Ważna jest opcja określana, jako tempo zmiany masy ciała, która automatycznie dostosowuje dzienne zapotrzebowanie na kalorie do oczekiwanego tempa zmiany masy ciała. Ten parametr warto ustawić z głową, aby nie generować zbyt szybkiego spadku lub przyrostu masy ciała. Opcjonalnie można ustawić około 0,5 kilograma na tydzień.

Kolejny wskaźnik, to aktywność w ciągu dnia, w której jak sama nazwa sugeruje, należy ustawić stopień aktywności – do wyboru bardzo niska, niska, średnia, wysoka. Co najważniejsze, ta aktywność nie dotyczy treningu, tylko pozostałych aktywności, jakie wykonujesz w ciągu dnia (praca, domowe obowiązki itp.). Dopiero kolejny parametr o nazwie aktywność treningowa odnosi się do treningów, czyli np. ćwiczeń na siłowni, biegów, marszów czy innych aktywności sportowych.

aplikacja do liczenia kalorii
Aplikacja umożliwia prosty sposób monitorowania diety i aktywności fizycznej.

W aplikacji znajduje się intrygujący wszystkich użytkowników wskaźnik określany jako cele dzienne – często początkującym odradza się ustawianie własnych celów. Nie zaznaczając tej opcji, aplikacja automatycznie wyliczy dzienny limit kalorii i wartości odżywczych. Osoby zaawansowane znające swoje zapotrzebowanie na kalorie i makroskładniki, mogą samodzielnie wpisać dzienny limit.

Co ciekawe, Fitatu możesz połączyć i zsynchronizować z aplikacjami sportowymi takimi jak Endomondo, Fitbit, Garmin Connect, Mit Fit, Google Fit i innymi. Jeśli korzystasz z tego typu aplikacji, koniecznie włącz synchronizację – Fitatu zaciągnie dane o spalonych kaloriach i uwzględni je w dziennym celu. Oczywiście pamiętaj, aby tę opcję zaznaczyć w ustawieniach aplikacji – czyli „uwzględnij w dziennym celu kalorie spalone podczas bieżących treningów”.

W rubryce układ posiłków wybierz posiłki, jakie jesz w ciągu dnia. Do wyboru masz m.in. śniadanie, II śniadanie, lunch, obiad, przekąskę i kolację. Klikając na plus znajdujący się przy posiłku, wprowadzasz dane, czyli wpisujesz produkty, które będziesz jadł np. na śniadanie. Aplikacja Fitatu wylicza ilość białka, węglowodanów, tłuszczy i kalorii, dzięki czemu możesz na bieżąco śledzić kaloryczność oraz spożyte makroskładniki.

W aplikacji Fitatu znajduje się wspomniana już opcja skanowania kodów kreskowych. Po zeskanowaniu kodu kreskowego danego produktu wyświetlą się dane dotyczące kalorii oraz wartości odżywczych. Jeśli w aplikacji brakuje informacji o wartości energetycznej, tłuszczach czy węglowodanach, jakie znajdują się w 100 ml lub g produktu, możesz je uzupełnić. W ten sposób w bazie znajdzie się produkt spożywany przez Ciebie.

fitatu licznik kalorii
Interfejs aplikacji jest naprawdę schludny i przejrzysty! | Źródło: medipakiet.pl

Limit kalorii pozwala kontrolować kaloryczność spożywanych posiłków i trzymać się ustalonego planu. Zastanawiasz się, czy Fitatu dobrze liczy kalorie? Z ocen aplikacji wynika, że jest to bardzo dobra aplikacja do liczenia kalorii, która cieszy się dużą popularnością i liczbą pobrań. Taki wynik byłby trudny do osiągnięcia, gdyby nie działała poprawnie.

Czy aplikacja Fitatu jest darmowa?

Czy aplikacja Fitatu jest darmowa? Fitatu to darmowa aplikacja do liczenia kalorii, która oferuje wersję podstawową (darmową) oraz nieco rozszerzoną (płatną) dostępną pod nazwą Fitatu Premium. Jeśli chcesz spróbować i sprawdzić, jak działa oraz co oferuje Fitatu aplikacja do liczenia kalorii, a także czy jest idealna dla Ciebie, pobierz oprogramowanie na telefon. Darmowa aplikacja do liczenia kalorii jest dostępna na telefony z systemem Android i iOS.

Fitatu Premium – co dodatkowego daje wykupienie subskrypcji?

Fitatu Premium – co dodatkowego daje wykupienie subskrypcji? Fitatu Premium to płatna subskrypcja, która wprowadza kilka nowości. Jeśli nie wiesz, jak ułożyć posiłki, to Fitatu Premium podpowie, jakie dania i produkty możesz spożyć, aby uzupełnić pozostałe w danym dniu zapotrzebowanie na kalorie oraz makroskładniki. Nie musisz się głowić, co zjeść, aby makroskładniki i kalorie się zgadzały.

Z subskrypcją Fitatu Premium dodasz widget do pulpitu telefonu, co pozwoli na bieżące śledzenie kalorii i makroskładników pozostałych do spożycia – nie musisz wchodzić w aplikację, dane będą widoczne na wyświetlaczu. Co więcej, w wersji Premium nie ma reklam.

Poza tym otrzymasz dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego propozycje dań na każdy posiłek. Do Twojego wyboru jest menu: Balans, Wege, Mniej cukru, Keto, Bezglutenowe, Wysokobiałkowe i Bezlaktozowe.

fitatu premium
Dzięki Premium w aplikacji będziesz mógł odblokować dodatkowe funkcji oraz korzyści! | Źródło: medipakiet.pl

Sprawdź też: Przydatne aplikacje na telefon z Androidem – musisz je mieć!

W wersji rozszerzonej Fitatu licznik kalorii pozwala na stosowanie postu przerywanego. Możesz ustawić wygodny harmonogram okna żywieniowego oraz przypomnienia na telefon. W aplikacji Premium Fitatu otrzymasz również dostęp do bazy ponad 2000 dodatkowych przepisów, która ciągle rozwija się o nowe, nawet sezonowe propozycje dań.

Co ciekawe, z wersji Fitatu Premium możesz korzystać na komputerze. Fitatu na komputer pozwala na sterowanie jadłospisem na większym ekranie. Opcja ta jest dostępna tylko dla subskrybentów wersji Premium.

Z pozostałych funkcji Fitatu Premium oferuje m.in. możliwość tworzenia notatek dotyczących zdrowia i samopoczucia, ilość węglowodanów netto, opcję lodówki  (wyszukiwania potraw po składnikach), wymienniki węglowodanowe, wymienniki białkowo-tłuszczowe, raporty z rankingiem produktów czy osobny cel na każdy dzień.

Fitatu Premium – czy warto wykupić? Cena za subskrypcję

Fitatu czy jest darmowy? Podstawowa wersja jest darmowa. Jeśli chcesz rozszerzyć możliwości aplikacji, możesz wykupić subskrypcję Fitatu Premium. Obecnie w wersji rozszerzonej Fitatu cena jest zależna od wybranego planu. Do wyboru masz subskrypcję roczną, odnawialną co rok, płatną z góry w promocyjnej cenie 69,99 złotych za cały rok (standardowa cena 479,88 zł) lub z płatnością co miesiąc w cenie 39,99 złotych (za miesiąc). Aplikacja Fitatu Premium dostępna jest również w planie jednorazowym – płatność z góry na rok w promocyjnej cenie 89,99 zł (standardowa 599,88 zł) lub na miesiąc za 49,99 zł.

Czy Fitatu to najlepsza aplikacja do liczenia kalorii? O tym może świadczyć duża liczba pobrań, pozytywna ocena na Google Play (4,7 gwiazdek na podstawie prawie 30 tysięcy głosów), a także dotyczące aplikacji Fitatu opinie użytkowników. Z pewnością warto spróbować!

6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *