1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Aplikacja AnyDesk — co to jest? Jak działa aplikacja do pulpitu zdalnego?

Poradniki

1 miesiąc temu

Aplikacja AnyDesk — co to jest? Jak działa aplikacja do pulpitu zdalnego?

Android i iOS Programy i aplikacje
3
1
0
3
1

Narzędzia umożliwiające zdalne połączenie z komputerem w biurze zyskują na popularności. Przyczyniła się do tego praca zdalna oraz technologiczny rozwój dedykowanych aplikacji. Co to jest program AnyDesk i na czym polega technologia zdalnego pulpitu?

Co to jest AnyDesk?

AnyDesk to aplikacja, która umożliwia zdalne połączenie z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi. Program przeznaczony jest do użytku prywatnego i firmowego. Aplikacja zapewnia możliwość zdalnego dostępu nawet do urządzeń znajdujących się na drugim końcu świata. Dzięki AnyDesk możesz zdalnie pracować z dowolnego miejsca, korzystając z ekranu komputera, który znajduje się przy twoim biurku. AnyDesk to popularny program chętnie wykorzystywany przez firmy IT oraz korporacje, których pracownicy przeszli na tryb zdalny.

Co daje możliwość zdalnej obsługi komputera użytkownikom?

Praca zdalna wymaga często dostępu do treści i sesji, znajdujących się na innym urządzeniu. Za pomocą funkcji pulpitu zdalnego możesz pracować na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które znajduje się fizycznie w biurze Twojej firmy. Dzięki temu wszystkie informacje oraz programy są dostępne dla Ciebie online. Korzystanie z programów do pracy zdalnej eliminuje konieczność instalacji całego biurowego oprogramowania na komputerze domowym. Jest to oszczędność pamięci oraz często wykupionych licencji na użytkowanie danego programu.

Zdalny pulpit oznacza również brak konieczności każdorazowego przenoszenia urządzenia, gdy chcesz skorzystać z komputera w innym miejscu niż biuro. Możliwość zdalnego połączenia z firmową drukarką lub podgląd pulpitu komputera z poziomu smartfona daje Ci mobilność i narzędzie do załatwienia niezbędnych spraw bez konieczności wizyty w siedzibie firmy. Nowoczesna technologia szyfrowania i autoryzacji sprawia, że takie połączenie jest równocześnie bezpieczne.

Sprawdź też: Najlepsze komunikatory internetowe w 2021. Zestawienie darmowych i bezpiecznych komunikatorów

Jak działa zdalne połączenie z AnyDysk?

Program AnyDesk nie wymaga instalacji, ale jest ona rekomendowana, jeżeli planujesz często pracować w trybie pulpitu zdalnego. Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, wystarczy, że wejdziesz na stronę producenta i pobierzesz AnyDesk na swój komputer. Po ściągnięciu aplikacji możesz od razu rozpocząć pracę zdalną w systemie Windows, Linux, macOs oraz systemach urządzeń mobilnych. Najważniejsze funkcje aplikacji widoczne są już na ekranie głównym. Czytelny układ i przejrzyste menu umożliwia łatwą nawigację.

W ekranie głównym AnyDesk zobaczysz podział na dwa podstawowe kafelki — Twoje urządzenie i Zdalne Urządzenie. W okienku Twoje Urządzenie znajdziesz unikatowy identyfikator, który umożliwi Ci bezpieczne połączenie ze zdalnym pulpitem. AnyDesk zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W celu zapewniania ochrony komputera i treści na dysku program AnyDesk wykorzystuje używaną w bankowości technologię TLS 1.2 oraz funkcje asymetrycznego szyfrowania RSA 2048, która weryfikuje każde połączenie.

AnyDesk — na jakie systemy?

Aplikacja AnyDesk jest dostępna dla większości popularnych systemów operacyjnych, takich jak Windows, Linux, macOS, czy Android, iOS, Raspberry Pi i Chrome OS. Kompatybilność aplikacji z systemami operacyjnymi urządzeń mobilnych znacznie poszerza możliwości AnyDesk. Korzystając z programu, zyskujesz zdalny dostęp do szeregu urządzeń, takich jak komputer, smartfon czy firmowy tablet. Wygoda polega na tym, że nie musisz fizycznie mieć tych urządzeń na biurku, aby móc uzyskać dostęp do zgromadzonych tam danych lub zainstalowanych programów.

Program AnyDesk dostępny jest w trzech wersjach. AnyDesk Lite to podstawowa wersja programu przeznaczona do użytku komercyjnego i domowego. Twórca AnyDesk Software GmbH zadedykował ją dla użytkowników prywatnych oraz niewielkich firm, dając możliwość zdalnego połączenia z jednym komputerem lub urządzeniem mobilnym. Wersja programu AnyDesk Lite umożliwia m.in. zdalne drukowanie oraz połączenie zdalnego pulpitu z urządzeniem, z którego jest obsługiwany. Oprogramowanie zapewnia darmową aktualizację aplikacji bez konieczności wchodzenia na stronę producenta. AnyDysk posiada wersję mobilną na Android i iOS.

AnyDesk Professional to oprogramowanie, które zostało stworzone z myślą o małych i średnich firmach. Podobnie jak AnyDeskLite, wersja Professional daje możliwość zdalnego dostępu do ekranu firmowego komputera oraz połączenia się z jego dyskiem. Różnica polega na tym, że program stwarza możliwość zdalnej sesji na kilku urządzeniach równocześnie. Korzystając z wersji Professional, możesz połączyć się wieloma komputerami i urządzeniami mobilnymi na raz, a także zarządzać podstawowymi poziomami uprawnień dla poszczególnych użytkowników.

AnyDesk Power to najbardziej rozbudowana wersja programu. Liczne funkcje umożliwiają efektywną pracę na trzech urządzeniach jednocześnie oraz nawiązywanie nieograniczonej ilości sesji. Jest to szczególnie istotne, jeżeli pełnisz rolę administratora sieci firmowych komputerów lub chcesz ocenić wydajność pracy zespołu za pomocą informacji o czasie i długości sesji. Możesz zarządzać uprawnieniami połączeń, tworząc białe listy oraz ograniczając dostęp do wybranych komputerów lub funkcji dla konkretnych pracowników.

AnyDesk — oprogramowanie do zdalnego pulpitu dla firm i użytku prywatnego

AnyDesk to program umożliwiający zdalne połączenia między komputerami i urządzeniami mobilnymi. Aplikacja AnyDesk działa z większością popularnych systemów, jak Windows, Linux, macOS czy Android. Możesz wybierać spośród dostępnych wersji programu, jak AnyDesk Lite lub AnyDesk Professional. Program w każdej wersji zapewnia bezpieczeństwo połączenia oraz pozwala rozpocząć pracę w widoku zdalnym na komputerze znajdującym się nawet na drugim końcu świata. Pulpit online to wygodne rozwiązanie dla firm, których pracownicy przeszli na pracę zdalną.

Sprawdź też: Impedancja i om – czym są? Impedancja głośników i słuchawek – zwracaj na nią uwagę!

AnyDesk to także ciekawa propozycja dla użytkowników prywatnych. Dostęp do zawartości komputera domowego z poziomu smartfona umożliwi Ci szybkie wyszukanie potrzebnych informacji, gdy znajdujesz się poza domem. Może się również okazać, że załatwienie sprawy urzędzie będzie wymagało wydruku dokumentu, który masz zapisany na dysku. Również w takiej sytuacji AnyDesk może okazać się Twoim sprzymierzeńcem.

Program AnyDesk bazuje na nowoczesnej technologii szyfrowania, dzięki czemu korzystanie z urządzenia firmowego online jest w pełni bezpieczne. Kompatybilność aplikacji z najpopularniejszymi programami operacyjnymi, jak Windows czy Android sprawia, że sprawdzi się w większości firmowych i domowych urządzeń. Dostęp do niezbędnych danych oraz programów z każdego miejsca na świecie zapewnia wygodę i efektywność pracy zdalnej, a także sprawia, że nic nie stanie Ci na przeszkodzie, aby załatwić niecierpiące zwłoki sprawy, za każdym razem, gdy jesteś poza komputerem.

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.