AnyDesk

Poradniki

08.02.2022 14:12

Aplikacja AnyDesk: jak działa aplikacja do pulpitu zdalnego?

Android i iOS Programy i aplikacje
13
1
4
13
1

Narzędzia umożliwiające zdalne połączenie z komputerem w biurze zyskują na popularności. Przyczyniła się do tego praca zdalna oraz technologiczny rozwój dedykowanych aplikacji. Co to jest program AnyDesk i na czym polega technologia zdalnego pulpitu?

AnyDesk – co to jest?

AnyDesk to aplikacja, która umożliwia zdalne połączenie z komputerami oraz urządzeniami mobilnymi. Program przeznaczony jest do użytku prywatnego i firmowego. Aplikacja zapewnia możliwość zdalnego dostępu nawet do urządzeń znajdujących się na drugim końcu świata. Dzięki AnyDesk możesz zdalnie pracować z dowolnego miejsca, korzystając z ekranu komputera, który znajduje się przy twoim biurku. AnyDesk to popularny program chętnie wykorzystywany przez firmy IT oraz korporacje, których pracownicy przeszli na tryb zdalny.

Co daje możliwość zdalnej obsługi komputera użytkownikom?

Praca zdalna wymaga często dostępu do treści i sesji, znajdujących się na innym urządzeniu. Za pomocą funkcji pulpitu zdalnego możesz pracować na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które znajduje się fizycznie w biurze Twojej firmy. Dzięki temu wszystkie informacje oraz programy są dostępne dla Ciebie online. Korzystanie z programów do pracy zdalnej eliminuje konieczność instalacji całego biurowego oprogramowania na komputerze domowym. Jest to oszczędność pamięci oraz często wykupionych licencji na użytkowanie danego programu.

Zdalny pulpit oznacza również brak konieczności każdorazowego przenoszenia urządzenia, gdy chcesz skorzystać z komputera w innym miejscu niż biuro. Możliwość zdalnego połączenia z firmową drukarką lub podgląd pulpitu komputera z poziomu smartfona daje Ci mobilność i narzędzie do załatwienia niezbędnych spraw bez konieczności wizyty w siedzibie firmy. Nowoczesna technologia szyfrowania i autoryzacji sprawia, że takie połączenie jest równocześnie bezpieczne.

AnyDysk – zasada działania zdalnego połączenia

Program AnyDesk nie wymaga instalacji, ale jest ona rekomendowana, jeżeli planujesz często pracować w trybie pulpitu zdalnego. Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, wystarczy, że wejdziesz na stronę producenta i pobierzesz AnyDesk na swój komputer. Po ściągnięciu aplikacji możesz od razu rozpocząć pracę zdalną w systemie Windows, Linux, macOs oraz systemach urządzeń mobilnych. Najważniejsze funkcje aplikacji widoczne są już na ekranie głównym. Czytelny układ i przejrzyste menu umożliwia łatwą nawigację.

Sprawdź też: Najlepsze komunikatory internetowe w 2021. Zestawienie darmowych i bezpiecznych komunikatorów

W ekranie głównym AnyDesk zobaczysz podział na dwa podstawowe kafelki — Twoje urządzenie i Zdalne Urządzenie. W okienku Twoje Urządzenie znajdziesz unikatowy identyfikator, który umożliwi Ci bezpieczne połączenie ze zdalnym pulpitem. AnyDesk zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. W celu zapewniania ochrony komputera i treści na dysku program AnyDesk wykorzystuje używaną w bankowości technologię TLS 1.2 oraz funkcje asymetrycznego szyfrowania RSA 2048, która weryfikuje każde połączenie.

AnyDesk — na jakie systemy?

Aplikacja AnyDesk jest dostępna dla większości popularnych systemów operacyjnych, takich jak Windows, Linux, macOS, czy Android, iOS, Raspberry Pi i Chrome OS. Kompatybilność aplikacji z systemami operacyjnymi urządzeń mobilnych znacznie poszerza możliwości AnyDeska. Korzystając z programu, zyskujesz zdalny dostęp do szeregu urządzeń, takich jak komputer, smartfon czy firmowy tablet. Wygoda polega na tym, że nie musisz fizycznie mieć tych urządzeń na biurku, aby móc uzyskać dostęp do zgromadzonych tam danych lub zainstalowanych programów.

Program AnyDesk dostępny jest w kilku wersjach. Jego podstawowa wersja jest darmowa i przeznaczona tylko do użytku domowego. Firma która stworzyła aplikację, czyli AnyDesk Software GmbH zadedykował ją dla każdemu, kto stosować będzie oprogramowanie tylko do użytku domowego, dając możliwość zdalnego połączenia z jednym komputerem lub urządzeniem mobilnym. Darmowa wersja programu AnyDesk umożliwia m.in. zdalne drukowanie oraz połączenie zdalnego pulpitu z urządzeniem, z którego jest obsługiwany. Oprogramowanie zapewnia darmową aktualizację aplikacji bez konieczności wchodzenia na stronę producenta. AnyDysk posiada wersję mobilną na Android i iOS.

Inaczej sytuacja ma się, gdy zamierzasz korzystać z oprogramowania komercyjnie. Wiąże się to z opłatami, które należy uiścić za określoną wersję programu. Mamy dostępne do wyboru trzy i każda z nich różni się oferowanymi funkcjami oraz wysokością uiszczanych opłat z tytułu użytkowania. Dostępne wersje to Essentials, Performance i Enterprise – omówimy je krótko.

Wersja Essentials wyceniona została na 9,90 euro, które płaci się co miesiąc. Producent opisuje ją jako zbiór podstawowych funkcji do pracy zdalnej i przeznaczona jest dla jednego użytkownika i jedno urządzenie. Co oferuje? Subskrypcja wynosi rok a w czasie jej trwania mamy dostęp nienadzorowany do jednego urządzenia, wsparcie supportu a także, rzecz jasna, zielone światło do użytkowania w celach profesjonalnych. Jak widać jest to najbardziej okrojona wersja ze wszystkich dostępnych, ale także najtańsza.

Pełny zestaw funkcji biznesowych to wersja Performance – niemiecka firma wycenia ją na 19,90 euro miesięcznie. Tutaj także mamy do czynienia z subskrypcją miesięczną, jednak zamówienie rozliczane jest całościowo co roku. Co daje nam ta wersja? To profesjonalny wybór dla zespołów, który oferuje nagrywanie sesji, Wake-on-Lan, wsparcie klienta oraz szereg zaawansowanych opcji zabezpieczeń. Dodatkowo, możemy pod plan podpiąć większą liczbę osób, stąd opcja ta dedykowana jest większym firmom.

Sprawdź też: Impedancja i om – czym są? Impedancja głośników i słuchawek – zwracaj na nią uwagę!

Jeżeli jednak oczekujesz indywidualnego podejścia, plan Enterprise wydaje się najlepsza opcją. Nie jest on wyceniony, jednak z pewnością będzie droższy niż dwa pozostałe razem wzięte. Oferuje jednak najwyższe standardy, które wymagane są przez większość dużych firm. To indywidualne rozwiązanie to wsparcie dla zespołów, nieograniczona liczba zarządzanych urządzeń, interfejs wiersza poleceń, wdrażanie MSI oraz funkcje związane z odpowiednim dostosowaniem aplikacji pod inne wymogi firmy. Wszystkie oferowane przez aplikację parametry mają wysoki priorytet i tak samo jest też ze wsparciem klienta. Enterprise to także najwyższy standard bezpieczeństwa, co również przekłada się na cenę, jednak ta podlega wielu zmiennym i ustalana jest z każdym klientem inaczej.

AnyDesk — oprogramowanie do zdalnego pulpitu dla firm i użytku prywatnego

AnyDesk to program umożliwiający zdalne połączenia między komputerami i urządzeniami mobilnymi. Aplikacja AnyDesk działa z większością popularnych systemów, jak Windows, Linux, macOS czy Android. Możesz wybierać spośród dostępnych wersji programu: darmowej lub trzech wersji płatnych. Program w każdej wersji zapewnia bezpieczeństwo połączenia oraz pozwala rozpocząć pracę w widoku zdalnym na komputerze znajdującym się nawet na drugim końcu świata. Pulpit online to wygodne rozwiązanie dla firm, których pracownicy przeszli na pracę zdalną.

AnyDesk to także ciekawa propozycja dla użytkowników prywatnych. Dostęp do zawartości komputera domowego z poziomu smartfona umożliwi Ci szybkie wyszukanie potrzebnych informacji, gdy znajdujesz się poza domem. Może się również okazać, że załatwienie sprawy urzędzie będzie wymagało wydruku dokumentu, który masz zapisany na dysku. Również w takiej sytuacji AnyDesk może okazać się Twoim sprzymierzeńcem.

Program AnyDesk bazuje na nowoczesnej technologii szyfrowania, dzięki czemu korzystanie z urządzenia firmowego online jest w pełni bezpieczne. Kompatybilność aplikacji z najpopularniejszymi programami operacyjnymi, jak Windows czy Android sprawia, że sprawdzi się w większości firmowych i domowych urządzeń. Dostęp do niezbędnych danych oraz programów z każdego miejsca na świecie zapewnia wygodę i efektywność pracy zdalnej, a także sprawia, że nic nie stanie Ci na przeszkodzie, aby załatwić niecierpiące zwłoki sprawy, za każdym razem, gdy jesteś poza komputerem.

Skąd pobrać AnyDesk?

Darmową wersję programu można pobrać kierując się pod ten adres. Jeżeli jednak poszukujesz rozwiązania profesjonalnego, przejdź do zakładki Cennik. Możesz w niej zapoznać się z oferowanymi możliwościami trzech płatnych wersji oprogramowania i dokonać zamówienia tej, która ostatecznie wybierzesz. Producent udostępnia również wersję próbną oprogramowania – do darmowego testowania przez 14 dni. Zatem zanim się zdecydujesz wyłożyć pieniądze, masz dwa tygodnie na zapoznanie się z AnyDeskiem.

Czy AnyDesk jest bezpieczną aplikacją?

Na to pytanie można odpowiedzieć dwojako: I tak i nie. Wszystko zależy od samego użytkownika i jego posunięć. AnyDesk, instalowany na komputerze lub smartfonie, zyskuje pełną gamę uprawnień administracyjnych, jeśli użytkownik postanowi mu je nadać. Jeśli postępujemy nierozważnie i damy dostęp niezaufanym osobom do naszych urządzeń, AnyDesk może sprawić, że szybko tego pożałujemy.

Sprawdź też: Impedancja i om – czym są? Impedancja głośników i słuchawek – zwracaj na nią uwagę!

W związku z tym, AnyDesk jest popularną aplikacją wśród wszelakiej maści scammerów. Na jakiej zasadzie wykorzystują jej działanie? Podszywając się np. pod dział wsparcia, kontaktują się z ofiarą (np. telefonicznie) i w toku rozmowy starają się ją przekonać do instalacji AnyDeska na komputerze lub smartfonie. Następnie pod fałszywą intencją chęci pomocy, żądają nadania im uprawnień dostępu. Jeśli je uzyskają, sytuacja staje się dla nas bardzo nieciekawa – oszuści zyskują pełen dostęp do naszego urządzenia, mogąc przy tym swobodnie wykraść nasze osobiste pliki lub poufne wiadomości.

Dlatego przestrzegamy przed nierozmyślnym nadawaniem uprawnień oszustom. AnyDesk jest tak długo bezpieczną dla nas aplikacją, jak długo nie rozdajemy dostępów do naszych narzędzi na prawo i lewo. Warto o tym pamiętać w dobie oszustów, którzy imają się różnych sposobów na wykradnięcie naszych danych, dostępu do konta bankowych, etc.

Odwiedź nasze social media! Jeśli lubisz zamieszczane przez nas materiały i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami na scroll.morele.net – koniecznie zajrzyj na nasz facebookowy profil. Zapraszamy też na scrollowy instagram, gdzie bliżej zapoznasz się z naszą redakcją!

13
1

Podziel się:

Komentarze (4)

Potwierdzam,że to prawda sam miałem do czynienia w grudniu 2021 roku gdy chcieli mi wyczyscić konto,gdzie mój bank w porę zablokował moje konto.

Tak miałem takie zdarzenie tą aplikację gościu chciał rozwijać biznes ,majdrował swym kursorem w moim laptopie po czym chciał abym zalogował się do swojego banku ,niby wejść jakie posiada bank oferty .Absolutnie kategorycznie odmówiłem to jak się denerwował ze jak ja chce robić biznes ,i dzięki bogu ,przerwałem te połączenie wyszedłem z tej aplikacji ,okazało się ze facet chciał mi wyczyścić konto bankowe nie róbcie tego bo będzie goło i wesoło .

Jest to również program szpiegowski który potrafi wejść na konto bankowe i je wyczyścić. Ostrzegam nie dajcie się namówić na zalogowanie do swojego konta bankowego.

Emma to poważne oskarżenia. I nie są końca prawdziwe – AnyDesk potrafi być narzędziem w rękach scammerów, którzy dzięki niemu przejmują kontrolę nad komputerem ofiary zdalnie. Sam w sobie nie jest aplikacją szpiegowską. Po prostu trzeba mieć na względzie to, komu daje się dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *