1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Telefony do gier od Nokii – czy będą rewolucją na rynku?

Technologia

5 miesięcy temu

Telefony do gier od Nokii – czy będą rewolucją na rynku?

Telefony i tablety
3
1
0
3
1

Fińskie przedsiębiorstwo miało już swoje epizody z telefonami przeznaczonymi dla graczy. Teraz próbuje znowu – telefony do gier od Nokii już niebawem mają zagościć na rynku nowinek technologicznych. Czy warto oczekiwać rewolucji w tej branży? A może będzie to niewypał?

Nowości od Nokii

Już jakiś czas temu sieć obiegły pogłoski, że Nokia przygotowuje smartfony dla graczy, inspirując się niezbyt dobrze przyjętym projektem, jakim była Nokia N-Gage. Od tych plotek minęło trochę czasu i jak do tej pory nie ukazała się odświeżona wersja tego urządzenia. Niedawno jednak włodarze firmy zaprezentowali inne plany na przyszłość. Nie wspomnieli ani słowa o powrocie do korzeni, za to proponują nieco inne rozwiązanie – Nokie serii G, X i C.

Sprawdź: Najdroższe telefony świata

Czy nowa oferta Nokii trafi do graczy?

Skupmy się na najmocniejszym segmencie X, który i tak plasuje się w średniej półce smartfonów. Nokia X20, jak dotąd flagowy model z tej serii, posiada procesor Qualcomm Snapdragon 480 5G, który ma do dyspozycji 6/8GB pamięci RAM (w zależności od konfiguracji). Wyświetlacz posiada przekątną 6,67 cala. Czy taka specyfikacja może trafić do fanów gier mobilnych? Nie sądzę. Smartfony od Nokii nie wyróżniają się niczym szczególnym – rzec można, że są poprawne i… to tyle. To raczej średniaki, skierowane do mniej wymagającego użytkownika. Sądzę, że sama Nokia nie do końca wie jaki kierunek ma obrać, by przywrócić dawną chwałę swoim modelom. Najsłabszym elementem jest tu zdecydowanie procesor, który może okazać się niewystarczający do zapewnienia komfortowej rozgrywki. A plusy?

X20 jako telefon gamingowy?
Nokia X20

Na pochwałę zasługuje bateria, która posiadając pojemność 4470 mAh, może zapewnić jeden dzień intensywnego użytkowania. Sam telefon posiada wsparcie technologii 5G.

Ten telefon to całkiem poprawny model, jednak nie do końca poleciłbym go graczom. Zdecydowanie na rynku dostępne są modele, które sprawdzą się lepiej, jak choćby Galaxy S20. Owszem, są one droższe niż obecny flagowiec Nokii, jednak w takim przypadku jest to uzasadnione wydajnością. X20 nie powinien być od razu spisywany na straty, to model, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.

Smartfony Nokia dostępne w naszym sklepie

Sytuacja na rynku smartfonów gamingowych a urządzenia Nokii

Telefony gamingowe cieszą się sporym powodzeniem od pewnego czasu. Coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczenie swojej linii telefonów tego rodzaju lub przynajmniej jednego modelu, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom zagorzałych graczy mobilnych. Rynek jest jednak miejscem brutalnej walki o wpływy, które już od lat są podzielone między wielkich graczy. I tu pojawia się Nokia, która niestety przespała najlepszy czas na włączenie się do walki o swój udział w rynku. Czy sytuacja się zmieni? Być może Finowie jeszcze nas czymś zaskoczą, mając ukrytego asa w rękawie. Jednak obecna oferta nie spełni oczekiwań graczy mobilnych.

Źródło zdjęć: nokia.com

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.