Słownik online Tłumacz PONS

Technologia

12.01.2023 14:04

Tłumacz PONS – aplikacja i serwis do nauki języków obcych

Nauka Online Programy i aplikacje
7
3
0
7
3

Tłumacz PONS to aplikacja, dzięki której posługiwanie się językami obcymi jest prostsze niż kiedykolwiek. Nie trzeba już martwić się o to, że nie zrozumiemy na przykład tego, co napisał do nas zagraniczny kolega. Oto jak działa tłumacz PONS.

Trzeba przyznać, że największym motorem napędowym globalizacji był Internet. To właśnie dzięki niemu dystans pomiędzy osobami z różnych zakątków świata został zredukowany tak bardzo, jak to tylko możliwe. Aplikacje takie jak tłumacz PONS tylko to wspomagają, gdyż ułatwiają porozumiewanie się z osobami, w których języku nie czujemy się zbyt pewnie.

Tłumacz PONS – podstawowe funkcje

Tłumacz PONS to naprawdę rozbudowana aplikacja, jak i serwis internetowy, w którym znajdziemy wiele przydatnych funkcji. dzięki nim możemy poszerzać swoją wiedzę na temat języków obcych, czy też po prostu wspomagać się w razie wszelkich wątpliwości. Oto dwie podstawowe funkcje, które oferuje swoim użytkownikom tłumacz PONS, co najważniejsze w pełni bezpłatnie.

Sprawdź też: Tłumacz Google – czy to najlepszy translator online? Czy warto korzystać z Tłumacza Google?

Słownik PONS

Podstawowa funkcja, którą tłumacz PONS oferuje swoim użytkownikom to właśnie słownik PONS. Jego działanie jest wręcz banalnie proste. Wystarczy wpisać słowo, jakie nas interesuje oraz wybrać jeden z języków.

Funkcja tłumaczenia tekstu w PONS Tłumacz oferuje wiele kombinacji z polskim językiem

Tłumaczenie tekstu

Słownik pozwala jedynie na przetłumaczenie jednego słowa. Dla tego właśnie tłumacz PONS zawiera w sobie też tłumacza tekstu, w którym możemy wpisywać nawet całe zdania i dowiedzieć się jak będą wyglądać w języku obcym.

Co jeszcze oferuje translator online Tłumacz PONS?

Wyżej wspomniane zostały funkcje podstawowe oferowane przez tłumacza PONS. Serwis i aplikacja jest jednak rozwijana już od około dekady, więc przez te lata dodano wiele innych funkcji, które również pomagają użytkownikom w kwestiach związanych z językami obcymi.

Trener słownictwa

Jedną z niesamowicie ciekawych funkcji jest tak zwany trener słownictwa PONS. Jest on oczywiście darmowy i jego celem jest pomoc w nauce słownictwa w języku obcym. Z tego powodu stanowi świetną pomoc dydaktyczną, na przykład dla nauczycieli.

Wprowadzanie głosowe i odczytywanie

Tę funkcję docenią z kolei osoby, które nie są zbyt dużymi fanami pisania na klawiaturze i wolą wprowadzać tekst z pomocą swojego głosu. Wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu tam, gdzie znajduje się pole tłumaczenia i nagrać wypowiedź. Można też odsłuchać to, jak powinna poprawnie brzmieć po przetłumaczeniu.

kody rabatowe telefony

Aplikacja działająca w trybie online i offline

To, co jednak najważniejsze to fakt, iż aplikacja tłumacza PONS działa zarówno online, jak i offline. W razie gdy nie będziemy mieć dostępu do internetu, nie tracimy zapisanych treści i innych rzeczy, dzięki czemu naukę możemy prowadzić tam, gdzie tylko się znajdujemy.

Tłumacz PONS – jakie języki są dostępne w kombinacji z polskim?

Obecnie w tłumaczu PONS dostępnych jest cała masa kombinacji z językiem polskim. Oczywiście można tłumaczyć słowa i zdania na języki najbardziej popularne takie jak angielski, francuski, hiszpański, włoski, niemiecki, czy też rosyjski. Dostępne są także języki takie jak bułgarski, chiński, chorwacki, arabski, czeski, duński, grecki, japoński, indonezyjski, niderlandzki, norweski, portugalski, ukraiński, szwedzki, węgierski, łotewski, a nawet i wietnamski, tajski, czy też kataloński. Języków jest jeszcze więcej, lecz wymienienie ich mogłoby zająć naprawdę sporo czasu.

Sprawdź też: Ranking najlepszych programów do nauki angielskiego – sprawdź, jaki program do angielskiego wybrać!

7
3

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *