Technologia

07.01.2022 11:14

Norton wykopie kryptowaluty? Co wprowadza antywirus?

Biznes Newsy Online
7
0
0
7
0

Norton 360 to dosyć znany program antywirusowy, czuwający min. nad bezpieczeństwem użytkownika w sieci. Oprogramowanie wprowadza nową funkcję, tylko czy będzie ona miała wykorzystanie w praktyce? Przekonamy się.

Popularność kryptowalut na przełomie ostatnich paru lat ciągle wzrasta. Zainteresowanie społeczności wynika ze względu na chociażby medialne rozdmuchiwanie tego tematu oraz stale rosnącą wartość np. Ethereum czy Bitcoina. Norton ogłosił, że dzięki swojemu oprogramowaniu udostępni możliwość kopania kryptowalut dla swoich użytkowników.

Norton Crypto, bo tak nazywa się usługa stworzona przez producentów antywirusa, będzie umożliwiała wydobywanie Ethereum, gdy komputer pozostaje w bezczynności. Obecnie funkcja jest dostępna tylko i wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, choć twórcy poinformowali już, że planują wdrożenie usługi na wiele innych krajów. Kopanie kryptowalut będzie dostępne dla osób, którzy wykupili oprogramowanie antywirusowe, a sama funkcja mieści się w aplikacji Norton 360.

Sprawdź też: Jak kopać kryptowaluty? Wszystko o tym, jak zacząć

Aby kopać kryptowaluty za pomocą Nortona, należy posiadać kartę graficzną od Nvidii dysponującą minimum 6GB pamięci. Procesor musi mieć taktowanie minimalne 1Ghz, a pamięć RAM powinna wynosić 2GB. Jak się jednak okazuje, wedle oficjalnych odpowiedzi ze strony korporacji, wydobywanie kryptowaluty wiąże się z naliczeniem 15% prowizji dla Nortona. Ethereum, które górnicy wykopią, trafi na wirtualny portfel stworzony przez antywirusa. W każdej chwili właściciel może przelać kryptowaluty na Coinbase, by później np. spieniężyć wydobyte wirtualne pieniądze.

Czy korzystanie z aplikacji od Nortona jest zatem opłacalne? Obecnie na rynku istnieje wiele darmowych programów powodujących zmianę naszego komputera w koparkę kryptowalut. Prowizja, pobierana przy używaniu Norton Crypto, nie zachęca do skorzystania z usługi. Szczególnie, że do kosztów należy doliczyć także licencję za antywirusa. Co więcej, na ten moment, jedyną walutą, jaką możemy wydobywać, jest tylko Ethereum. Twórcy rozważają dodanie większej ilości kryptowalut. Przed dokonaniem decyzji należy spokojnie i chłodno rozważyć, czy dana czynność nam się opłaci.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.