1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Nintendo Switch Pro to konsola przenośna, na którą czeka wielu graczy. Czy kiedykolwiek powstanie?

Technologia

21.02.2022 15:28

Nintendo Switch Pro to konsola przenośna, na którą czeka wielu graczy. Czy kiedykolwiek powstanie?

Gry Konsole
8
0
1
8
0

Konsola Nintendo Switch Pro zgodnie ze spekulacjami miała zostać zaprezentowana jeszcze w 2021 roku. Tymczasem otrzymaliśmy jedynie model Nintendo Switch OLED wyposażony w lepszy wyświetlacz. Czy to oznacza, że mocniejszy wariant nie powstanie już nigdy?

Nintendo Switch Pro, bo gracze chcieliby więcej mocy

W 2017 roku światło dzienne ujrzała konsola Nintendo Switch, podbijając serca milionów graczy na całym świecie. Możliwość przełączania między trybem przenośnym i stacjonarnym jest cechą, która wyróżniła w ostatnich latach Nintendo na tle innych producentów.

2019 rok przyniósł kolejny model, Nintendo Switch Lite. Pozwala on jedynie na grę w trybie mobilnym, bez możliwości wyciągnięcia kontrolerów Joy-Con i podłączenia sprzętu do większego ekranu. Wpływa to jednak na znacznie niższą cenę.

Nintendo Switch Pro
Nintendo Switch Pro, czyli najnowsza konsola od japońskiego producenta!

Według wielu spekulacji wersja Pro miała zostać wydana w tym roku. Fani z niecierpliwością oczekiwali nowego urządzenia o większej mocy. Poniekąd je dostali, ponieważ producenci 8 października tego roku przedstawili Nintendo Switch OLED. Nowa odsłona konsoli nie zadowoliła jednak dużej części grona wielbicieli sprzętów firmy. Oczekiwania odnośnie do naprawienia kontrolerów czy lepszej wydajności sprzętu nie zostały spełnione. Być może będą to kwestie, które zostaną rozwiązane przy produkcji następnej generacji konsoli.

Taki mógłby być Nintendo Switch Pro

Fani spotkali się z wielkim zawodem związanym z brakiem wielu oczekiwanych funkcji w Nintendo Switch OLED. Do głowy przychodzi kolejne pytanie, na które niestety pewnie jeszcze długo nie będzie konkretnej odpowiedzi. Czym mogłaby cechować się konsola Nintendo Switch Pro lub Nintendo Switch 2, jeśli już zostałaby wydana?

Sprawdź też: Jednak nie Pro? Nintendo Switch OLED oficjalnie zapowiedziany

Oprócz wspomnianego problemu z kontrolerami, które bardzo często mają wadę fabryczną lub z czasem przestają prawidłowo działać, istnieje również kwestia dotycząca między innymi ekranu. Fani wciąż mają nadzieję, że przy następnej generacji zostanie wprowadzone wsparcie dla jakości 4K po podłączeniu konsoli do telewizora. Według podejrzeń analityków bardzo prawdopodobne jest to, że firma skorzysta z technologii firmy Nvidia, która to umożliwi. Przyszła wersja urządzenia mogłaby otrzymać wsparcie technologii DLSS, czyli Deep Learning Super Sampling. Jest to autorski system Nvidii, który dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji zapewnia wydajniejsze granie przy zwiększeniu klatek wyświetlanych na sekundę. Sprawia, że gry działają widocznie płynniej.

Reklama
Najnowsza konsola z wieloma, przydatnymi funkcjami
Najnowsza konsola z wieloma, przydatnymi funkcjami | Źródło: pcworld.pl

Gdyby Nintendo Switch Pro faktycznie miała powstać, czy będzie można na niej odpalić gry z pierwszej wersji urządzenia? Zważając na ilość zmian graficznych i technicznych, które miałyby zostać wprowadzone, konieczne musiałoby być przystosowanie tytułów do nowych specyfikacji. Być może producent wprowadziłby w nowym modelu wsteczną kompatybilność. W zeszłym roku Sony udowodniło, że jest to możliwe, wypuszczając PlayStation 5. Postawiło to kolejnym konsolom bardzo wysoko poprzeczkę na rynku.

Gracze pytają, a Nintendo milczy jak zaklęte

Mimo że firma wielokrotnie zaprzeczała pogłoskom dotyczącym wypuszczenia wersji Pro konsoli, nie powstrzymało to spekulacji rzeszy fanów. Zważając jednak na to, że w październiku została wydana wersja OLED, możliwe, że zamiast Nintendo Switch Pro pojawi się druga generacja konsoli. Z uwagi na dotychczasowy schemat, czyli premiery nowych Nintendo co dwa lata, kolejne urządzenie prawdopodobnie zostanie wydane dopiero jesienią roku 2023. Jeśli chodzi o przewidywaną cenę Nintendo Switch Pro, analityk firmy Bloomberg Intelligence, Matthew Kanterman uważa, że spodziewać się można wzrostu względem poprzednich modeli, które wycenione były od 259 do 299 dolarów i w przypadku wersji OLED 349 dolarów.

Nie możesz się doczekać? Masz w czym wybierać!

Przewidywany termin wydania nowego Nintendo niestety jest wciąż bliżej nieznany. Na wszystkich modelach Nintendo Switch dostępne jest ponad 450 gier, w tym wiele ekskluzywnych tytułów dostępnych tylko na konsole japońskiej firmy. Należą do nich między innymi Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, Animal Crossing: New Horizons oraz Pokémon Sword/Shield.

Nintendo Switch

Nintendo Switch w swojej pierwszej wersji podbiło rynek gier w 2017 roku. Wraz z konsolą do zestawu dołączony jest port pozwalający na ładowanie oraz podłączenie urządzenia do telewizora. Dzięki odłączanym kontrolerom możesz używać ich na kilka sposobów w zależności od preferencji. Trzymaj je osobno w dłoniach, podłącz je do dołączonego do zestawu Joy-Con Gripu lub graj w trybie dwuosobowym, używając tylko jednego kontrolera. Możesz również kupić dodatkowe Joy-Cony i grać w nawet kilka osób.

Klasyczny Nintendo Switch
Klasyczny Nintendo Switch

Nintendo Switch V2

Nintendo Switch V2 zostało wydane w 2019 roku – jest ulepszoną wersja oryginalnej konsoli z 2017. Pierwszą zmianą, jaką można dojrzeć, jest nieznacznie jaśniejszy ekran oraz cieplejsze kolory. Najważniejszą cechą wpływającą na odczucia związane z użytkowaniem Nintendo Switch V2, jest zwiększona żywotność i pojemność baterii. Ostatnia z poprawek dotyczy zmiany lokacji anteny w kontrolerach. Zapewnia to lepsze połączenie Joy-Conów z konsolą. Usunięto dzięki temu uporczywy problem z ich nagłym rozłączaniem.

Nintendo Switch OLED

Główną cechą najnowszego Nintendo jest zastosowanie wyświetlacza OLED. Wyróżnia się on świetnym odwzorowaniem kolorów, głębszą czernią, lepszym kontrastem oraz wysoką płynnością obrazu, nawet dynamicznego. Najnowszy model Nintendo charakteryzuje się również większym ekranem. Dodana została szersza podstawka z tyłu urządzenia, większa pamięć wewnętrzna i ulepszone głośniki. Ponadto konsola pojawiła się w wersji z białymi kontrolerami i białym dokiem, do którego dodano port LAN umożliwiający podłączenie internetu za pomocą kabla. Zapewnia to stabilność i prędkość łącza przy graniu.

Konsola od Nintendo z wyświetlaczem OLED
Konsola od Nintendo z wyświetlaczem OLED | Źródło: nintendoswitch.pl

Nintendo Switch Lite

Wersja Lite konsoli cechuje się głównie brakiem rozłączanych Joy-Conów, przez co można na niej grać w trybie przenośnym. Nintendo Switch Lite ma znacznie mniejsze wymiary od normalnej wersji, przez co niestety mniejszy rozmiar ma również wyświetlacz. Największą zaletą Nintedo Switch Lite jest wydajniejsza bateria w porównaniu do standardowej konsoli. Reszta parametrów pozostała taka sama jak w większym modelu.

Wszystkie powyższe informacje dotyczące Nintendo Switch Pro lub drugiej generacji urządzenia są oczywiście spekulacjami, a na oficjalne dane będzie trzeba niestety poczekać zapewne kilka najbliższych miesięcy. Mimo wszystko wizja nowego, silniejszego urządzenia, które da jeszcze więcej przyjemności z grania, jest niezwykle ekscytująca!

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.