Intel Default Settings

Technologia

17.05.2024 18:20

MSI dostosowało się do wytycznych Intela. Nowe BIOS-y z Intel Default Settings już są

Newsy Podzespoły
2
0
0
2
0

Aby poprawić stabilność niektórych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, Intel wprowadził „Intel Default Settings”, które wymagają odpowiednich ustawień w BIOS-ie płyty głównej. Najnowszy BIOS dla płyt głównych MSI Z790 uwzględnia tę funkcję, zgodnie z nowymi wytycznymi Intela.

W tabeli poniżej znajdują się aktualne zalecenia dotyczące domyślnych ustawień Intela. Można zauważyć, że Intel oferuje dwa warianty limitu mocy: „Performance” i „Extreme”. Producenci płyt głównych wybierają jeden z tych wariantów w zależności od możliwości zasilania swoich płyt.

Intel Default Settings

MSI wdrożyło ustawienia domyślne Intela zgodnie z profilem Performance. Poniżej znajdują się limity mocy dla procesorów Intel Core i9 K/KS 13. i 14. generacji.

Sprawdź też: Poradnik jak podkręcić procesor Intel – overclocking CPU

Limity mocy dla procesorów 13. i 14. generacji

Podczas pierwszego uruchomienia BIOS-u użytkownicy mogą wybrać Intel Default Settings w oknie „Select CPU Cooler Type”. To ustawienie jest domyślne w BIOS-ie MSI. Aby sprostać różnym potrzebom, MSI oferuje także dwa inne ustawienia limitu mocy: Tower Air Cooler i Water Cooler. Jeśli procesor działa stabilnie i chcesz zwiększyć jego wydajność, możesz wybrać jedno z tych dwóch ustawień, aby podnieść limit mocy. 

Intel Default Settings — wybór rodzaju chłodzenia w UEFI

Rzecz jasna zwykłe wieżowe chłodzenia powietrzem kiepsko radzą sobie z odprowadzeniem nagromadzonego w procesorze ciepła, ale opcja istnieje i można z niej w każdej chwili skorzystać po dokonaniu modernizacji układu chłodzenia.

Intel Default Settings

W przyszłych aktualizacjach BIOS-u lub gdy zechcesz zmienić ustawienia limitu mocy, możesz to zrobić w opcji CPU Cooler Tuning w BIOS-ie. Pamiętaj jednak, że wybór profili Tower Air Cooler lub Water Cooler może wpłynąć na stabilność systemu.

Wpływ na stabilność systemu

Źródło obrazu głównego: pl.msi.com

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
2
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *