motorola razr

Technologia

03.04.2023 11:15

Motorola Razr – współczesna wersja kultowego telefonu z klapką

Telefony i tablety
5
0
0
5
0

Motororola Razr to jeden z najbardziej kultowych telefonów z początku XXI wieku. Legendarny model z klapką był jednym z najpopularniejszych w trakcie swojej świetności. Teraz powrócił w nowoczesnej odsłonie. 

Motorola razr V3 – przełomowy telefon z 2004 roku

Motora Razr V3 z 2004 roku to jeden z najbardziej przełomowych telefonów w historii całej marki. Okazał się bowiem ogromnym sukcesem sprzedażowym, który pozwolił Motoroli pozycjonować się wśród największych i najlepszych producentów telefonów komórkowych w tamtych latach. Czym tak właściwie wyrózniał się ten model?

Telefon składany Motorola Razr V3 serca klientów amerykańskiego koncernu zdobył przede wszystkim swoimi wymiarami. Był to bowiem jeden z najcieńszych telefonów na całym rynku z grubością na poziomie zaledwie 13,9 milimetra. Wyróżniał się również bardzo małą wagą. Telefon Motorola z klapką z 2004 roku ważył bowiem jedynie 97 gramów. Dzięki temu był on niesamowicie wygodny i poręczny. 

Sprawdź też: Jaki telefon dla seniora? Klawiszowy czy smartfon?

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Jak na swoje lata Motorola Razr V3 oferowała również bardzo nowoczesny i atrakcyjny wygląd, który sprawił, że w modelu zakochała się masa ludzi. Jakość wykonania również stała na bardzo wysokim poziomie. Amerykański producent wykorzystał plastik jedynie w miejscach, gdzie nie dało się znaleźć lepszego zamiennika. 

Telefon był też wyposażony w aparat pozwalający na robienie zdjęć w rozdzielczości 640 na 480 pikseli. Obsługiwał również Bluetooth, który można było wykorzystać do przesłania zdjęć. Innym sposobem było wykorzystanie kabla USB i płyty z oprogramowaniem do komputera, która pozwalała na przeniesienie zawartości na dysk komputera. 

motorola razr v3
Stara, dobra Motorola Razr V3 | Źródło: komorkomania.pl

Smartfony Motorola razr – powrót klasyka po latach

Wydawało się, że telefony Motorola z klapką nie powrócą. Przez lata zupełnie zmieniło się podejście producentów do projektowania telefonów i liderami na rynku zaczęły być smartfony wyposażone w ekrany dotykowe. Po latach okazało się jednak, że klasyka w nowoczesnym wydaniu może bardzo dobrze się sprzedać. Pokazał to na przykład Samsung Z4 Flip, który jest właśnei nowoczesnym smartfonem wyposażonym w tak zwaną klapkę. Dlatego Motorola zdecydowała się przywrócić swojego klasyka do oferty. 

Motorola razr 5G

Właśnie tak do oferty trafiła Motorola Razr 5G. Oferowana przez markę Motorola najnowsza odsłona tego telefonu to naprawdę świetny powrót do klasyki, lecz zaprezentowany w nowoczesnym wydaniu. Telefon ma naprawdę estetyczny design, a do tego, by zapewnić mu wyższą funkcjonalność, wyposażony jest nie tylko w wyświetlacz przedni, ale też malutki tylny, który pokazuje godzinę i informacje na temat powiadomień, gdy tylko telefon jest złożony. Oczywiście smartfon posiada łączność 5G, dzięki czemu na terenie prawie całego kraju można liczyć na zasięg i dostęp do internetu mobilnego. 

motorola razr 5g
Odświeżona wersja Motoroli z 2003 roku | Źródło: pcmag.com

Motorola razr 2022

Znajdujący się w ofercie Motorola składany model Razr 2022 to jedna z najnowszych odsłon z tej kultowej serii. Co ważne nie jest to model budżetowy stanowiący jedynie ciekawostkę, a jeden z najciekawszych i najlepszych telefonów obecnych na rynku. 

Motorola razr w 2023 roku – najnowsza składana generacja

Obecnie fani amerykańskiej marki mogą czekać na kolejną odsłonę tego absolutnego klasyka. Na początku 2023 roku Motorola ogłosiła datę premiery najnowszej wersji Motorola Razr 2023, która ma zadebiutować w II kwartale 2023 roku. Najprawdopodobniej będzie mieć to miejsce w czerwcu. Nieoficjalne źródła mówią na przykład o dacie pierwszego czerwca. 

Jedna z najlepszych Motoroli dostępnych na rynku ma stać się dość udaną ewolucją poprzedników. Poprawie wedle zapowiedzi ulegnie przede wszystkim zawias, dzięki czemu telefon będzie bardziej odporny na zginanie i nie powinno ono mieć negatywnego wpływu na jego stan. Jeśli chodzi o najnowszą odsłonę telefonu Motorola Razr 5G cena nie jest jeszcze znana, lecz zapewne poznamy ją w ciągu najbliższych miesięcy. 

Czy Motorola razr jest warta uwagi?

Wiele osób może zastanawiać się, czy Motorola Razr to smartfon wart uwagi. Jak najbardziej jest to jedna z ciekawszych propozycji na dzisiejszym rynku smartfonów, który po latach zrobił się dość monotonny i modele z klapką stanowią świetne jego odświeżenie. Ponadto są one świetnym ukłonem w kierunku miłośników klasyki.

telefon składany
Źródło: komorkomania.pl

Sprawdź też: Motorola Edge 30 Ultra na pierwszych renderach. Jest nieźle!

Przede wszystkim na Motorolę Razr trzeba zwrócić uwagę przez to, że nie jest to wcale budżetowy i przeciętny telefon. Z czystym sumieniem można zaliczyć ją do segmentu premium, o czym świadczy nie tylko cena, ale też parametry, czy też jakość wykonania i wykorzystane podzespoły. O tym, jak dobry to może być wybór, świadczą też dotyczące modelu Motorola Razr 5G opinie, które są przeważająco pozytywne. 

Motorola razr a inne składane smartfony

Jak składana Motorola wypada na tle innych składanych smartfonów? Najczęściej porównywana jest z modelem Samsung Z4 Flip. W większości porównań i recenzji można zauważyć, że są to naprawdę podobne telefony, które stoją na wysokim poziomie i dokonanie wyboru to trudne zadanie. Za Samsungiem przemawia nieco niższa cena, lecz Motorola to wybór znacznie ciekawszy i do tego wyposażony w nieco większy wyświetlacz, co dla wielu osób jest sporą zaletą. 

Źródło obrazka głównego: tablety.pl

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *