1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Komputer za 500 zł: Tek Testers vs ZMASLO – nowy film na moreleTV

Technologia

27.04.2022 22:09

Komputer za 500 zł: Tek Testers vs ZMASLO – nowy film na moreleTV

Gry Komputery
19
0
0
19
0

Pojedynek inny niż wszystkie! Kamil, reprezentujący Tek Testers, i ZMASO zmierzą się w starciu dotyczącym budowy mocniejszego komputera. Haczyk? Jeden, za to sporych rozmiarów! Obaj panowie będą musieli zmieścić się w ograniczonym budżecie 500 złotych! Kto wygrał?

Na mnie nie liczcie, nie będę ogłaszał zwycięzcy tutaj. Zamiast tego polecam obejrzenie całego materiału, bo to jak Kamil i Łukasz poradzili sobie z tym wyzwaniem wyszło naprawdę zabawnie! Powiedzcie sami, jak w 2022 roku zbudować komputer, gdy cały dostępny budżet potrafi zostać pochłonięty przez zaledwie jeden podzespół, pokroju zasilacza czy kości RAM?

No cóż, w materiale ekipa z moreleTV nie będzie cieszyć naszych oczu bestiami pokroju RTX-a 3090 Ti. Konieczne były ustępstwa i odwołanie się do epoki piksela łupanego. Jesteście ciekawi jakie zestawy udało się zmontować do 500 złotych? Oba komputery nie są demonami wydajności, jednak co ciekawe, w starciu nawet z nowszymi grami nie należałoby skreślać ich przedwcześnie!

Pojedynek obu platform do 500 złotych

Po zmontowaniu komputerów, przyszedł czas na testy. Tutaj Kamil i ZMASLO nie ograniczyli się do samych benchmarków. Antyczne komputery zostały poddane próbom w takich tytułach jak CS:GO, Shadow of the Tomb Raider, Wiedźmin 3, GTA V a nawet Cyberpunk 2077. Przyznam, że byłem w kilku przypadkach zaskoczony wynikami, jednak nie będę psuł Wam przyjemności z oglądania materiału. Przekonajcie się sami jak wypadły komputery z czasów zamierzchłych w starciu z całkiem nowymi grami komputerowymi.

Warto odnotować, że obaj panowie żywo komentują testy jakim poddano ich maszyny, nakreślając przy tym mocne i słabe strony obu zestawów. Można się dowiedzieć wielu przydatnych informacji, tego co zagrało a co nie bardzo, co było przyczyną zwycięstwa a co pogrążyło przegranego. No i powspominać czasy, w których stare już podzespoły przeżywały swoją pierwszą młodość. Budżet ograniczony do 500 złotych sprawił, że trzeba było szukać części z naprawdę dawnych lat!

Komputer za 500
Delikatny spoiler z mojej strony, czyli wyniki starcia w popularnym League of Legends (przy czym ukryłem specyfikacje obu komputerów)

Komputer za 500 złotych – podsumowanie

Komputer za 500 złotych – może się to wydawać niewygórowaną kwotą, jednak zawsze mogą się trafić osoby, które chcą złożyć własny zestaw w takim budżecie. ZMASLO i Kamil dzielą się więc swoimi radami w kwestii podejścia do tematu. Doradzają na co należy zwrócić uwagę, gdzie szukać oszczędności a także sugerują targowanie się, podczas kupowania używanych części. Co warte odnotowania, targowanie powinno być uprzejme! Warto o tym pamiętać, a nuż zjedna to nam sprzedającego i będzie on bardziej skory zejść z ceny.

Raz jeszcze polecam Wam wspólny materiał Kamila i ZMASLO – ponad 21 minut zleciało mi momentalnie, chciałoby się więcej! Na szczęście, obaj twórcy już zapowiedzieli, że poprowadzą serię dalej. I to Wy będziecie mieć wpływ na ustanowienie kolejnego budżetu, zatem jeżeli chcecie zobaczyć pojedynek do 250, 750 czy 1500 złotych, po prostu dajcie znać w sekcji komentarzy pod wideo na platformie YouTube.

Czekam na następne pojedynki zestawów komputerowych w absurdalnie niskich budżetach! Polecam subskrybowanie kanału moreleTV, zostawienie łapki w górę i zaznajomienie się z resztą materiałów dostępnych na kanale. O tu, właśnie pod tym adresem!

Reklama

Sprawdź też: Czy meshowe obudowy są lepsze? Dowiesz się z filmu moreleTV

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
19
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.