karty sieciowe na usb morele

Technologia

25.01.2022 11:12

Czy karty sieciowe na USB mają sens? Szybsze Wi-Fi? – nowy film moreleTV

Gadżety Komputery moreleTV
11
0
0
11
0

Karty sieciowe na USB pozostają świetną alternatywą np. dla komputerów stacjonarnych, gdy nie mamy przyłącza do kabla Ethernet i wbudowanej karty Wi-Fi w płycie głównej. Jednak czy to co one oferują przełoży się na wynik prędkości?

Arkadiusz Popiel „Radyjko” z moreleTV przeprowadził test przenośnych kart sieciowych na USB. Weryfikacji zostanie poddane wiele modeli, od tych najtańszych, po znacznie droższych, których cena sięga nawet ponad 300 zł. Jak się sprawdzą wytypowane modele do testu? Zobaczcie sami najnowszy film od moreleTV.

Radyjko przygotował dwa scenariusze testów, szybkość kart na USB będzie porównywał do wbudowanych kart w swoich dwóch laptopach. Różnią się standardem Wi-Fi, jeden obsługuje Wi-Fi 5, drugi Wi-Fi 6. Pierwsza lokalizacja będzie znajdować się blisko routera, natomiast druga oddalona znacznie, bo o 10 metrów, dodatkowo piętro niżej.

Karty sieciowe na USB – jak przebiegał test?

Arek z moreleTV rozpoczął wielki test od najtańszej karty, która wypadła bardzo słabo. Obok routera prędkość pobierania wyniosła zaledwie 0,3MB/s – to znacznie niżej od jakichkolwiek oczekiwań, nie polecamy wybierać takich akcesoriów. Karty na USB od tp-link powinny wypaść znacznie lepiej, Archer T3U Plus zmierzy się z wyzwaniem. Wersja z plusem, wyposażona w dodatkową antenę osiągała znacznie lepsze wyniki w teście na większą odległość – warto w nią zainwestować, ponieważ jej koszt nie jest duży.

Sprawdź też: Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu | styczeń 2022

Następnie do testu przystąpiły dwie, najdroższe karty sieciowe na USB. W mojej opinii najlepszym wyborem byłby Asus USB-AX56. Charakteryzuje się przede wszystkim niskim pingiem, ogromnymi wartościami pobierania i wysyłania. Film od Radyjko uświadamia nam, że jeżeli potrzebujemy przyzwoitej jakości transmisji danych, musimy nabyć kartę sieciową na USB za ok. 100 zł – poniżej tej ceny ciężko mówić o komforcie gry czy przeglądania internetu. Zestawienie wszystkich kart użytych w teście, znajdziesz tutaj.

Chcesz skonfigurować i zamówić idealny komputer dla siebie? Wiemy, że nie jest to takie proste, na jakie wygląda… Wszystkim spragnionym pomocy w tym trudnym zadaniu polecamy nasz obszerny materiał: Konfigurator zestawu komputerowego PC. Wybieramy podzespoły do wymarzonego peceta. W artykule omawiamy dokładnie wszystkie kwestie, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu komputerowego. Konfigurator zestawu komputerowego PC to narzędzie, które pomoże laikom w zbudowaniu pierwszego, w pełni autorskiego komputera. Dzięki niemu i kilku naszym wskazówkom, każdy poradzi sobie z doborem pasujących do siebie podzespołów, zapewniających odpowiednią wydajność.

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *