cena btc

Technologia

24.01.2023 08:04

Ile kosztuje Bitcoin? Kurs BTC w Polsce, wykres, notowania

Biznes Online Zakupy
8
0
1
8
0

Bitcoin ostatnimi czasy mierzy się ze sporymi wahaniami kursu. Jaka jest obecnie jego wartość, ile polskich złotych kupimy za jednego Bitcoina i czy obecnie warto w niego inwestować?

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta na świecie. Media przez lata obiegało wiele informacji o osobach, które na handlu wirtualnymi pieniędzmi dorobiło się fortuny. Nic więc dziwnego, że wiele osób również marzy o spróbowaniu swoich sił. Zanim jednak ruszymy zasilić nasz portfel kryptowalut warto wiedzieć, jak obecnie kształtuje się rynkowa sytuacja. Jak więc wygląda kurs Bitcoin czy innych kryptowalut, jak Ethereum i czy jest to dobry czas na inwestycję?

Ile kosztuje Bitcoin teraz?

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Bitcoin zdecydowanie bywał w lepszej kondycji niż obecnie. Jeszcze w listopadzie 2021 roku pobił on rekord swojej wartości – 1 BTC był wtedy bowiem wart… 68 789 dolarów amerykańskich. Rok później zaś w wyniku krachu na giełdach kryptowalutowych jego cena spadła w pewnym momencie poniżej 16 000 dolarów, co jest olbrzymią różnicą. Ile kosztuje Bitcoin dzisiaj? Szacunki są trudne, bowiem nawet na przestrzeni jednego dnia jego cena może wahać się o setki, o ile nie tysiące dolarów. Na moment pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi dokładnie 20 862 dolary. Jeden Bitcoin w Polsce kosztuje więc w tym momencie 91 947 złotych.

Sprawdź też: Jak kopać kryptowaluty? Wszystko o tym, jak zacząć

Wykres BTC

Jak już wspominaliśmy, kurs Bitcoina jest mocno niestabilny. W zależności od dnia może on się zmienić naprawdę diametralnie. Nawet w dzień pisania tego artykułu pomiędzy szczytem a największym spadkiem występuje różnica aż 4 tysięcy złotych. Idealnym przykładem jest roczny wykres, który możecie zobaczyć poniżej. Widać tutaj gigantyczną zmianę wartości tej kryptowaluty.

Ile kosztował 1 Bitcoin na początku?

Na samym początku Bitcoin był wart grosze. Idealnie pokazuje to fakt, że jeszcze w 2010 roku za 10 000 Bitcoinów można było kupić… dwie pizze. To jednak szybko się zmieniło – już w 2015 roku jeden Bitcoin wart był 1500 złotych. Pierwszy skok wartości miał miejsce na przełomie 2017 oraz 2018 roku, gdzie w szczycie 1 BTC wart był ponad 70 tysięcy złotych. Przez następne trzy lata kurs utrzymywał się w przedziale 15-45 tysięcy złotych, by w 2021 roku po raz kolejny wystrzelić do astronomicznych wręcz rozmiarów. Obecnie jednak znów mamy do czynienia z dołkiem.

Czy warto inwestować w Bitcoin w 2023?

automat bitcoin ile kosztuje btc
Czy BTC dalej jest opłacalne?

Rok 2022 był niezwykle niestabilnym okresem na rynkach kryptowalut. Bańka spekulacyjna pękła, wiele giełd zbankrutowało, a to zraziło do siebie inwestorów i osoby handlujące kryptowalutami, co sprawiło, że wartość Bitcoina osiągnęła naprawdę niskie wartości. Na początku 2023 roku widać jednak poprawę kursu. Będziemy jednak z wami całkowicie szczerzy – nasza wiedza o rynku kryptowalutowym jest za mała, by z czystym sumieniem doradzić wam, czy obecnie inwestycja w Bitcoina jest opłacalna. Wzrost wartości tego pieniądza to oczywiście coś, na co warto zwrócić uwagę, lecz w pierwszej kolejności samemu warto pozyskać odpowiednią wiedzę, zanim ruszy się do inwestowania swoich pieniędzy w chwiejny rynek kryptowalut.

8
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *