ładowanie samochodu

Technologia

07.12.2021 06:31

Musk jest przeciwny rządowym dopłatom do elektrycznych aut

Motoryzacja Newsy
10
0
1
10
0

Elon Musk podczas wywiadu zaznaczył, że jest kategorycznie przeciwny rządowym dopłatom do elektrycznych aut. „Nie można wydawać więcej, niż się zarabia” – komentował CEO Tesli.

Amerykański program dopłat do rozwoju infrastruktury ma budżet przekraczający 1 trylion dolarów (czytaj: dużo) i zakłada rozbudowę sieci ładowarek dla aut elektrycznych, dopłaty do elektryków oraz obniżki podatkowe. W opinii CEO Tesli i SpaceX takie działania nie mają potrzeby. „Rząd powinien zejść nam z drogi” – komentował Musk dla Wall Street Journal.

Elon o dopłatach: To szaleństwo!

„Nie można wydawać dodatkowych 3 trylionów dolarów rocznie i zakładać, że wszystko będzie dobrze. Jeśli nie ograniczymy wydatków rządu, stanie się coś złego. To szaleństwo. Nasze wydatki tak mocno przekraczają wpływy, że nawet jakby zabrać pieniądze wszystkim miliarderom w kraju… nadal nic się nie zmieni” – mówił niepochlebnie Musk podczas wideokonferencji. 

Sprawdź też: Gadżety do auta – akcesoria do samochodu, bez których nie wyjeżdżam z garażu

Szef Tesli dodał także, że rządowe inicjatywy koncentrują się na złych aspektach rozwoju infrastruktury. Zamiast podnosić przepustowość autostrad, chcą budować sieć ładowarek elektrycznych. W opinii Muska producenci aut elektrycznych poradzą sobie z tym problemem, nie poradzą sobie z budową nowych autostrad. Musk wspominał także o swoim projekcie Hyperloop, czyli podziemnych tuneli, w których można poruszać się z dużą prędkością. 

Jedyną chwaloną przez kontrowersyjnego CEO inicjatywą była inwestycja w naukę. Biorąc pod uwagę, że Musk stoi na czele SpaceX – prywatnej inicjatywy próbującej kolonizować kosmos – jego opinie na temat niekompetencji rządów w wydawaniu pieniędzy mogą mieć podstawy. Dziś rządowe programy kosmiczne próbują gonić SpaceX i Blue Origin, nie odwrotnie.

10
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *