1. Scroll
  2. /
  3. Technologia
  4. /
  5. Czym jest Deep Nostalgia? Najważniejsze informacje o aplikacji

Technologia

01.03.2022 14:33

Czym jest Deep Nostalgia? Najważniejsze informacje o aplikacji

Online Programy i aplikacje
5
0
0
5
0

Deep Nostalgia to nic innego jak usługa umożliwiająca ożywienie osób ze zdjęć. Dzięki niej możemy zobaczyć np. naszych nieżyjących bliskich w formie animacji. Nazwa aplikacji nie jest tutaj przypadkowa – efekt pobudza wrażenie nostalgii.

Deep Nostalgia – co oferuje?

Usługa dostępna w sieci umożliwia najpopularniejszą animację zdjęć, ale w swojej ofercie znajdzie się także możliwość stworzenia drzewa genealogicznego całej rodziny. Deep Nostalgia to nie tylko te dwie funkcje, choć to właśnie one są najpopularniejsze. Do dyspozycji użytkownika zostaje także wyszukiwarka osób.

Deep Nostalgia to aplikacja jak i usługa na stronie internetowej. Za jej pośrednictwem jesteśmy w stanie wyszukać swoich dalszych krewnych, podając kilka parametrów. W portalu możemy także znaleźć wiele wpisów urodzenia czy zgonów. Baza danych serwisu jest całkiem spora, a liczba wprowadzonych osób może przyczynić się do poszerzenia naszych rodzinnych horyzontów.

Sprawdź też: Elon Musk przyznaje się do śmierci małp podczas testów Neuralink

To oczywiście nie wszystko, na stronie lub aplikacji znajdziemy wiele ciekawych dodatków, jak np. rozmieszczenie grup etnicznych na mapie świata. Co więcej, nawet za pośrednictwem Deep Nostalgia możemy zbadać swój kod genetyczny. Gdy to uczynimy, będziemy w stanie poznać dalszych krewnych dzięki dokładnemu zbadaniu naszego DNA.

Jak działa Deep Nostalgia i ożywianie zdjęć?

Najpopularniejszą funkcją tego serwisu jest możliwość ożywienia zdjęć. Deep Nostalgia korzysta ze sztucznej inteligencji dostarczonej przez D-ID, a efekty potrafią być wyjątkowo spektakularne. Całość przypomina Live Photos z iPhone’ów, ponieważ ze zdjęcia uzyskujemy krótką kilkunastosekundową animację, w której postać z fotografii często porusza głową, ustami czy oczami.

Sztuczna inteligencja po załadowaniu zdjęcia kilkanaście sekund przetwarza fotografię, a następnie serwuje nam gotową animację. Ruchy twarzy mogą wyjść raz lepiej, raz gorzej. Na finalny efekt wpływa bardzo dużo parametrów, takich jak: umieszczenie twarzy, kąt patrzenia osoby na fotografii czy chociażby włosy lub innych dodatków (np. kapelusz).

Reklama

Ożywić twarz można nawet kilku osobom na jednym zdjęciu, choć obecnie na animacji ruchoma postać będzie tylko jedna. Gesty, jakie wykonuje twarz, są dobierane przez sztuczną inteligencję, która określa, co będzie wyglądać najnaturalniej. Co więcej, w aplikacji na smartfona znajduje się specjalny skaner, który umożliwia nam zrobienie zdjęcia z albumu, a następnie ożywienie go.

Jak ożywić zdjęcie dzięki Deep Nostalgia?

Aby ożywić osobę ze zdjęcia, należy zacząć przede wszystkim od założenia konta w serwisie myheritage.pl. Następnie wchodzimy w zakładkę zdjęcia i wybieramy opcję „Ożyw zdjęcia”. Kolejnym krokiem jest upload fotografii, jaką pragniemy ujrzeć w animacji. Możemy to zrobić np. przeciągając plik w obszar na stronie.

Jeżeli korzystamy z aplikacji, to wybór zdjęcia lub wykonanie fotografii jest bardzo intuicyjne. Następnie musimy uzbroić się w małą cierpliwość, ponieważ proces przetwarzania zdjęcia przez sztuczną inteligencję trwa chwilę. Po kilkunastu sekundach otrzymujemy krótki filmik z naszym bliskim. Na końcu możemy go zapisać lub udostępnić.

Ożywianie zdjęć dzięki Deep Nostalgia stało się na tyle popularne, że internauci zaczęli testować usługę na wielu postaciach, między innymi na rzeźbach czy obrazach. Efekty wydają się niespodziewanie zaskakujące, choć nawet trochę niepokojące. Algorytm wykrywa twarz, niezależnie od tego, czy jest to obraz czy figura.

Czy usługa Deep Nostalgia jest darmowa?

Aplikacja do ożywiania zdjęć jest w gruncie rzeczy darmowa, jednak jest tutaj pewien haczyk. Przy rejestracji otrzymujemy propozycję przetestowania bezpłatnego konta premium na 14 dni. Podczas użytkowania mamy dostęp do wielu funkcji Deep Nostalgia, a także do nieograniczonego ożywiania zdjęć.

Jeśli jednak zrezygnujemy z propozycji – założenie darmowego konta pozwoli na ożywienie kilku zdjęć. Jest to pewna forma udostępnienia możliwości przetestowania oprogramowania. Dla przykładu, jeżeli chcielibyśmy ożywić parę fotografii, to w zupełności wystarczy nam konto darmowe.

Najbardziej rozbudowany abonament premium (w chwili pisania artykułu) kosztuje 129€/rok. Decyzja o wykupieniu największego pakietu zaowocuje dostępem do np. automatycznego wyszukiwania zmarłych krewnych na podstawie aktów zgonu – rejestr serwisu sięga 16,8 miliarda rekordów.

Sprawdź też: PlayStation VR2 – oficjalna prezentacja gogli i kontrolera PlayStation VR2 Sense

Czy warto korzystać z Deep Nostalgia?

Ożywianie zdjęć brzmi interesująco, choć odrobinę kontrowersyjnie. Portal i aplikacja Deep Nostalgia w swojej ofercie posiadają naprawdę sporo funkcji. W naszej opinii jednak ten serwis jest nastawiony raczej na inne kraje świata. Oczywiście, w bazach danych widnieje sporo polskich imion i nazwisk, lecz Polska nie jest krajem przodującym w aplikacji.

Deep Nostalgia składa się z osób, które się tam zarejestrują (oraz swoją rodzinę), a zatem im więcej użytkowników, tym większa szansa na znalezienie krewnego. Najwięcej korzystających pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Indii, Hiszpanii, Argentyny i Brazylii.

my heritage
Tak prezentuje się witryna

W naszej opinii Deep Nostalgia to świetne narzędzie do ożywienia bliskiej osoby ze zdjęcia, lecz do wyszukiwania krewnych serwis nie sprawdzi się tak dobrze. Pomimo dużej ilości funkcji, jakich oferuje portal, w praktyce Polacy nie będą w stanie wykorzystać ich w pełni. Co więcej, abonament nie należy do najtańszych, z tego względu polecamy traktować Deep Nostalgię jako ciekawy kawałek technologii, który warto po prostu poznać.

Kontrowersje o aplikacji – czy to bezpieczne?

Korzystanie z funkcji wbudowanych w serwis czy aplikacji jest w pełni bezpieczne. Zakładając sobie konto na Deep Nostalgia, nie powinniśmy się niczego obawiać. Kontrowersje, jakie pojawiły się, gdy świat ujrzał technologię ożywiania zdjęć, to m.in. wykorzystywanie twarzy do tworzenia różnych fejkowych materiałów. 

Ożywienie twarzy może być wykorzystywane do wielu filmów, które na pierwszy rzut oka wyglądają na prawdziwe i mają wprowadzać w błąd. Niemniej jednak samo korzystanie z Deep Nostalgia nie jest niczym niebezpiecznym. Wśród użytkowników pojawiły się jedynie różne komentarze dotyczące możliwości ożywiania zdjęć.

Niektórzy tę funkcję opisują jako dosyć dziwną, a nawet trochę przerażającą. Nic dziwnego, w końcu ożywianie zdjęć zostało stworzone, aby zobaczyć zmarłą, bliską nam osobę, która np. uśmiecha się do nas. Nie da się tego normalnie osiągnąć, dzięki technologii otrzymujemy osobistą animację, która może wywołać skrajne emocje. Zgadzamy się po części z tymi opiniami, widok uśmiechniętej osoby, której długo nie widzieliśmy, to coś niecodziennego.

Chcesz kupować taniej? Znamy na to kilka ciekawych sztuczek! Część z nich zebraliśmy w artykule Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu. Kody promocyjne to doskonała okazja na obniżenie cen produktów dostępnych w sklepie Morele. Dowiesz się, jak wykorzystać kod rabatowy i gdzie go w ogóle znaleźć. Prezentujemy także zasady działania Morele Outlet, grup na Facebooku oraz doradzamy, jak robić zakupy na raty w Morele.net.

źródło zdjęcia głównego: myheritage.pl

Reklama
5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.