bmw

Technologia

07.01.2022 12:59

Samochody BMW staną się przenośnym kinem? Interesujący projekt!

Motoryzacja Newsy
7
0
0
7
0

Targi CES 2022 przyniosły wiele nowości ze świata technologii. BMW także nie próżnowało i zaprezentowało wiele innowacyjnych, ambitnych pomysłów. Co tym razem chce pokazać bawarski koncern całemu światu?

BMW na tegorocznych targach zaprezentowało co najmniej ciekawą nowość – wysuwany telewizor dla drugiego rzędu, zamieniający niemiecki samochód w prawdziwą salę kinową. Choć naturalnie jest to dopiero wizja, która wcale nie musi znaleźć się w późniejszej produkcji, to nie wygląda ona na niemożliwą do realizacji.

Nowa technologia nosi nazwę Theater Screen i oznacza ona dość spory, bo 31-calowy wyświetlacz. Proporcje ekranu mają wynosić 32:9, choć ma on być w stanie wyświetlać także filmy w 16:9 i 21:9. Przedstawiciel BMW opowiada, że nie powinno być problemu, by go zamontować na suficie samochodu, a po kliknięciu przycisku zostanie on opuszczony, zamieniając drugi rząd siedzeń w salę kinową.

Spójrzcie co o projekcie mówi prezenter z niemieckiego koncernu.

BMW z kinem w środku – więcej informacji

Rozdzielczość ekranu ma sięgać 8K, natomiast funkcja trybu teatralnego ma nieść ze sobą dźwięk przestrzenny opisany przez BMW jako 4D. Dźwięk ten ma być emitowany przez 30 głośników dostarczonych przez Bowers & Wilkins. Co więcej, przetworniki mają być wbudowane nawet w siedzenia, aby odczuwać wibracje w przełomowych momentach podczas oglądania filmów. Jakby tego było mało, podczas opuszczania telewizora, automatycznie zasłaniają nam się szyby dzięki roletom przeciwsłonecznym. To rozwiązanie ma na celu wprowadzić lepsze warunki do oglądania filmów, brzmi fantastycznie, prawda?

Sprawdź też: Nowości od HyperX z CES 2022 – jakich gamingowych gadżetów możemy wyczekiwać?

Wyobraźmy sobie kilkugodzinną podróż takim komfortowym samochodem, wyposażonym we wbudowane kino. Świetny pomysł, który w mojej opinii ma realne szanse na wprowadzenie na rynek. Na targach CES 2022 zaprezentowano prototyp ekranu, który został wbudowany w bliżej nieokreślonym modelu BMW (został specjalnie zatuszowany przez producenta). Bloger, który nagrał relację z tego pojazdu, uważa, że to rozwiązanie ma być wprowadzone (prawdopodobnie) w samochodach serii 7. Luksusowa limuzyna z niepowtarzalnym wyposażeniem brzmi sensownie. Materiał z testowej prezentacji możecie zobaczyć poniżej.

Naturalnie, BMW nie określiło czy zaprezentowane wyposażenie ujrzy światło dzienne. Koncern na targach zaprezentował także koncepcyjny pomysł lakieru zmieniającego barwy, ale umówmy się, który z tych projektów jest bardziej realny? Z tego względu nie skreślam Theater Screen, ponieważ istnieje szansa, że pojawi się on i to już nie długo! Jeśli tak się stanie, to jedynie co mnie interesuje, to cena tej opcji, jeżeli oczywiście ktoś zdecyduje się na jej zamówienie.

źródło zdjęcia: BMW

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *