the office

Rozrywka

15.09.2021 14:50

The Office — najlepszy serial, jaki można obejrzeć? Zanim poznasz The Office PL, sprawdź oryginalny serial!

Filmy i seriale
7
1
0
7
1

The Office to kultowy serial, o którym ostatnio znów głośno. Jesienią na Canal+ pojawi się polska wersja uwielbianej przez miliony komedii, a w październiku na Netflixa trafi wersja US. Jak zapowiada się najnowsza produkcja? Czekasz na nowe Biuro?

The Office — skąd taka popularność serialu na całym świecie?

Ranking Nielsena wykazał, że The Office US był najchętniej oglądanym serialem przez Amerykanów w 2020 roku, którego pierwszy odcinek ukazał się w 2005 roku. Łącznie, odtworzonych zostało 57,1 miliarda minut tej produkcji. Ludzie pokochali The Office dzięki humorowi oraz ukazaniu relacji międzyludzkich w śmieszny i przystępny sposób.

Ricky Gervais i Stephen Merchant w 2001 przedstawili Brytyjczykom serial w nie aż tak popularnej wtedy formie mockumentu. Produkcja na początku nie została przyjęta zbyt pozytywnie, ale z czasem odbiorcy pokochali jej niekonwencjonalną formę. Brytyjski The Office nie cieszy się jednak tak dużą popularnością na arenie międzynarodowej co jego Amerykański potomek.

the office
Źródło: kultura.gazeta.pl

Pierwszy sezon Amerykańskiej serii również ciężko zaczynał i nie zdobył uznania publiczności. Duża część osób wolała przemilczeć istnienie tego sezonu aż do kolejnego, w którym nastąpiło kilka zmian. Odbiorcy chwalą delikatną, ale zauważalną, zmianę głównego bohatera i żarty, które przestały brzmieć jakby miały być na siłę śmieszne.

Choć obie te produkcje na samym początku nie cieszyły się uznaniem, w końcu stały się uwielbianymi przez miliony, kultowymi serialami. The Office doczekało się adaptacji w aż 10 różnych krajach.

Który lepszy: The Office US czy angielski oryginał?

Oryginalne, brytyjskie The Office powstawało w latach 2001-2003, zaś wersja US realizowana była przez 8 lat i zakończyła się w 2013 roku na 9 sezonach. The Office US jest amerykańską wersją brytyjskiej produkcji i oba te seriale znacznie różnią się od siebie.

Sitcom ze Steve’em Carellem w roli głównej to lżejsza wersja pierwotnej produkcji, z innym humorem i przyjemniej przedstawioną rzeczywistością. The Office US humorem pasuje do lekkich seriali komediowych, jakie lubią tamtejsi widzowie. Ta edycja zdobyła znacznie większe uznanie niż jej pierwotna wersja, prawdopodobnie ze względu na mniej przygnębiający ton.

The Office UK przedstawia głównych bohaterów i problemy spotykające współpracowników w bardziej realistyczny sposób. Opinie odbiorców są bardzo podzielone, wielu nazywa The Office UK nudnym, mdłym i przygnębiającym serialem, którego oglądanie ciężko kontynuować, ponieważ aż za bardzo przypomina szarą rzeczywistość. Wielu zaś od samego początku uznaje serial za jeden z najlepszych, jakie do tej pory oglądali. Amerykańska wersja zaś cieszy się powszechnym uznaniem i mianem wciągającej. Wiele osób podkreśla, że oglądało produkcję ze Steve’em Carellem w roli głównej co najmniej kilka razy.

Nadchodzi polska wersja The Office — co o niej wiemy

Polska wersja serialu pojawi się na Canal+ już jesienią. Z informacji podanych przez producentów, będzie on testować dystans Polaków do siebie. Znając inne edycje serialu, można spodziewać się kontrowersyjnego humoru wykorzystującego stereotypy dotyczące różnych grup społecznych.

Jak dowiadujemy się ze strony Canal+, akcja serialu rozgrywa się w Siedlcach, w biurze firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Michał (Piotr Polak) jest głodnym atencji prezesem zarządu, który z lekkim duchem podchodzi do zmian zachodzących w jego firmie. Jedną z nowości wobec zagranicznych serii, ma być wprowadzenie roli Patrycji (Vanessa Aleksander), która będzie przedstawicielką młodego pokolenia i silną rolą kobiecą.

the office pl
Źródło: polityka.pl

Reżyserem serii jest Maciej Bochniak znany między innymi z takich produkcji jak Disco Polo czy Magnezja. Przy produkcji The Office PL pracuje z Dorotą Kośmicką-Gacke (Rodzinka.pl, Niania), Janem Kępińskim (Motyw), którzy odpowiedzialni są za produkcję serii oraz Łukaszem Sychowiczem (Fighter), Jakubem Rużyłło (Mamy to) i Mateuszem Zimnowodzkim sprawującymi pieczę nad scenariuszem. Zdjęciami do serialu zajmuje się Paweł Chorzępa (Magnezja).

W produkcji zagrają także m.in.: Adam Woronowicz, Milena Lisiecka, Kornelia Strzelecka i Mikołaj Matczak. Odtwórcy ról zapowiadają, że polska wersja będzie się różnić od amerykańskiej czy brytyjskiej pod wieloma względami, ale postaci, ich relacje i forma produkcji pozostaną takie same.

Zobacz: Polskie The Office oficjalnie zapowiedziane! Powstanie polska wersja klasycznego sitcomu

Jak mówi scenarzysta The Office PL, wspomniany Łukasz Sychowicz, polska wersja jako pierwsza nie używa oryginalnych scenariuszy, tylko ma swoje własne, inspirowane tymi pierwotnymi. Minęło zbyt dużo czasu od napisania pierwszego scenariusza, żeby problemy i sytuacje były wciąż aktualne. Świat, szczególnie po pandemii, zmienił się, powstały nowe realia i problemy. Twórcy są w stałym kontakcie z BBC, upewniając się, że zmiany, jakie wprowadzają są w pełni akceptowane przez pierwotnych autorów mockumentu.

The Office gdzie obejrzeć

Na ten moment The Office US w Polsce można obejrzeć na Amazon Prime Video. Jedna z nowości na polskim Netflixie to uwielbiany przez miliony The Office. Serial trafi na platformę już 23 października! The Office UK dostępny był przez pewien czas na HBO GO, jednak w tej chwili na polskim rynku dostępna do obejrzenia jest tylko amerykańska wersja produkcji.

Aktor z The Office pl
Źródło: serialowa.pl

The Office bez dwóch zdań jest ponadczasową produkcją. Polska wersja zapowiada się ciekawie, mimo że nie znamy oficjalnej daty premiery, a jesień zbliża się wielkimi krokami. Czekasz na The Office PL? Podziel się przemyśleniami w komentarzu!

Źródło obrazka głównego: serialowa.pl

7
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *