Rozrywka

27.12.2021 12:32

Wszystko o Vikings: Valhalla – kiedy premiera, obsada, trailer

Filmy i seriale
11
0
7
11
0

Vikings: Valhalla to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier Netflixa. Wikingowie już niebawem doczekają się spektakularnego spin-offa, a w artykule opisujemy wszystko, co do tej pory wiadomo na temat produkcji. Zainteresowany? Zapraszamy!

Vikings: ValhallaWikingowie otrzymali spin-off! Co o nim wiadomo?

Vikings: Valhalla to spin-off jednego z najbardziej kultowych seriali Netflixa – Wikingowie. Oryginał składa się z sześciu sezonów, które były emitowane w latach 2013-2020. Akcja nadchodzącej produkcji rozegra się wiek po wydarzeniach z Wikingów, dotyczących Ragnara Lothbroka i jego synów, w średniowiecznej Skandynawii. Skupi się na losach najznamienitszych wikingów w historii, czyli Leifa Eriksona, Freydís Eiríksdóttir i Haralda Srogiego oraz normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy.

Twórcą Vikings: Valhalla jest Jeb Stuart, który wcześniej pracował m.in. przy filmie Szklana pułapka. Wraz z Michaelem Hirstem, z którym tworzył Wikingów, został też producentem wykonawczym nowego tytułu. Reżyserami poszczególnych odcinków są Niels Arden Plev, Steve Saint Leger i Hannah Quinn. By oglądać serial Vikings: Valhalla, nie trzeba znać historii ukazanej w Wikingach. Oczywiście, oryginał dostarcza szeroki zestaw informacji na temat świata przedstawionego, ale wydarzenia w nowej produkcji nie będą ściśle powiązane z Wikingami.

Sprawdź też: Miniseriale – czyli najlepsze produkcje z Netflixa oraz HBO GO, które pochłoniesz w jeden wieczór!

Kiedy premiera Wikingowie: Walhalla?

Zdjęcia do Vikings: Valhalla rozpoczęły się w połowie 2020 roku i odbywały się w irlandzkim Ashford Studios. Tam też kręcono Wikingów. Prace zostały przerwane ze względu na pozytywne wyniki testów na COVID wśród pracowników planu. Szybko okazało się jednak, że wyniki były błędne i twórcy wznowili produkcję. Nowy serial o wikingach zadebiutuje na platformie Netflix 25 lutego 2022 roku. Ma składać się z 24 odcinków.

Obsada w Vikings: Valhalla

Obsada Vikings: Valhalla jest bardzo liczna i obejmuje takich aktorów jak m.in.: Laura Berlin, Frida Gustavsson, Sam Corlett, Leo Suter, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Bradley Freegard, Caroline Henderson, Pollyanna McIntosh, Louis Davison, Julian Seager, Asbjørn Krogh Nissen, David Oakes, Pääru Oja, James Ballanger, Alan Devine, Gavin O’Connor, Yvonne Mai, Bill Murphy, Jack Mullarkey, Bosco Hogan, Ethan Dillon czy Álfrún Laufeyjardóttir.

Laura Berlin wcieli się w królową Anglii, Emmę z Normandii. Sam Corlett wystąpi jako Leif Eriksson, czyli słynny zdobywca, który, według jednej z wikińskich sag, odkrył Amerykę. Bradley Freegard zagra króla Kanuta Wielkiego, a Frida Gustavsson wcieli się w Freydís Eiríksdóttir. Leo Suter będzie Haraldem Sigurdssonem, a Caroline Henderson to jarl Haakon. Pollyanna McIntosh wcieli się w partnerkę króla Kanuta Wielkiego. Jóhannes Haukur Jóhannesson zagra Olafa Haraldssona, króla Norwegii, który dziś jest świętym Kościoła katolickiego.

Sprawdź też: Najpopularniejsze seriale i filmy naukowe na Netfliksie – sprawdź nasze zestawienie TOP10!

Trailer Vikings: Valhalla

Michael Hirst w jednym z wywiadów ujawnił, że zdjęcia do Vikings: Valhalla powstają w wielu miejscach znanym widzom Wikingów. Klimatyczną scenerię można podziwiać m.in. na nagraniu opublikowanym na profilu Netflix Geeked na Twitterze, które prezentuje ujęcia z planu serialu.

Na oficjalnym kanale Netflix na YouTube we wrześniu 2021 roku pojawił się krótki, niespełna minutowy trailer produkcji. Widać na nim m.in. Sama Corletta w roli Leifa, a także imponujące drakkary i zwiastuny walk. Pod filmem można znaleźć opis „Teraz jest nasz czas na tworzenie historii. Nowa era wojowników nadejdzie w Vikings: Valhalla, które pojawi się na Netfliksie w 2022 roku”. Jak do tej pory jest to jedyna oficjalna zapowiedź serialu, a na pełny zwiastun trzeba jeszcze poczekać.

Wikingowie: Walhalla na pierwszych zdjęciach!

Wraz z opublikowaną podczas eventu TUDUM zapowiedzią wideo serialu, do sieci trafiły także oficjalne zdjęcia z planu, na których można zobaczyć kilku głównych bohaterów Vikings: Valhalla. Na profilu produkcji na Twitterze można zobaczyć, jak wyglądają władczy Harald Sigurdsson, nieustraszona Freydís Eiríksdóttir i odważny Leif Erikson. Znajduje się tam także oficjalne logo serialu.

Ze względu na to, że Vikings: Valhalla to nie kontynuacja, tylko spin-off Wikingów, na produkcję czekają zarówno miłośnicy pierwotnej serii, jak i nowi widzowie. Już na materiałach z planu widać, że produkcja będzie efektownym i pełnym rozmachu widowiskiem, którego premiera z pewnością nie przejdzie bez echa. Daj znać w komentarzu, czy znasz Wikingów i czy czekasz na Vikings: Valhalla.

11
0

Podziel się:

Komentarze (7)

Lubię prawdziwość historii. Dziwi mnie podniecanie się Leifem Erickssonem, człowiekiem, który odkrył Amerykę kiedy to 100 lat wcześniej (wg serialu Wikingowie) do Ameryki przybył Ubbe, a przed nim Floki.

Uwielbiam ten serial. Przerobiłam już kilkakrotnie samych Wikingów teraz Walhalla. Pierwszy sezon już. Cudowny!!!!!

Uwielbiam Vikingów z Ragnarem i nic tego nie przebije.
Wyczekuję jednak niecierpliwie nowego serialu Vallhala, główie ze względów historycznych.

Jestem fanem serialu Vikingów, wiec nie ukrywam że jestem bardzo ciekawy tej produkcji. Wyczekuje na ten spin off z niecierpliwością 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.