Outlander obrazek główny

Rozrywka

22.06.2021 07:25

Wszystko, co wiemy o nowych sezonach serialu Outlander – sezon 6 i 7

Filmy i seriale
14
1
4
14
1

Co wiemy o najnowszym sezonie serialu Outlander? Prace związane z 6. sezonem właśnie trwają, jednak już teraz potwierdzone jest, że telewizja STARZ zamówiła 7. sezon! Kiedy możemy się spodziewać kontynuacji historii młodej brytyjskiej pielęgniarki?

Kiedy premiera 6. i 7. sezonu Outlander?

Outlander to niezwykle popularny i znakomicie oceniany przez widzów serial oparty na cyklu powieści Diany Gabaldon Obca. Opowiada o losach Claire Randall, sanitariuszki wojskowej, która po powrocie z frontu spędza z mężem urlop w Szkocji. Wówczas w przedziwnych okolicznościach zostaje przeniesiona w przeszłość z 1945 do 1743 roku. W obliczu trudnej sytuacji zostaje zmuszona do poślubienia buntownika, Jamiego Frasera. Claire, rozdarta między miłością do dwóch mężczyzn żyjących w różnych czasach, musi dostosować się do życia w XVIII wieku.

Outlander sezon 6. i 7.
Źródło: STARZ

Łącząca elementy dramatu, romansu, sci-fi i serialu kostiumowego produkcja wyróżnia się znakomitą obsadą. W rolę Claire wciela się Caitriona Balfe (Le Mans ‘66, Iluzja, Plan Ucieczki), a Jamiego gra Sam Heughan (Bajkowe Boże Narodzenie, Szpieg, który mnie rzucił). Oprócz nich na ekranie zobaczymy Duncana Lacroix, Sophie Skelton, Tobiasa Menziesa i Richarda Rankina. Za scenariusz odpowiada Ronald D. Moore (Star Trek, Battlestar Galactica) a muzykę stworzył Bear McCreary (The Walking Dead, Snowpiercer).

O uznaniu widzów świadczą znakomite oceny serialu na portalach filmowych. Średnia w rodzimym Filmwebie to aż 8,0, co klasyfikuje Outlandera tuż za pierwszą setką rankingu wszechczasów. Zagraniczne portale są jeszcze bardziej entuzjastyczne. Średnia ocen w IMDb to 8,4, w Rotten Tomatoes nota krytyków to 89%, a widowni 90%. 

Outlander sezon 6 – wszystko, co o nim wiemy

Decyzja o rozpoczęciu kręcenia 6. sezonu zapadła w lutym 2021. Wówczas, po miesiącach opóźnienia z powodu pandemii, ruszyły wreszcie zdjęcia do nowych odcinków. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami serial zachowuje chronologię cyklu Diany Gabaldon i 6. sezon Outlandera fabularnie opiera się na powieści Tchnienie śniegu i popiołu, która jest szóstym tomem Obcej.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, tym razem fani otrzymają 8 odcinków zamiast 12, jak było we wcześniejszych seriach. Pewną rekompensatę ma stanowić pierwszy odcinek wydłużony do 90 minut. Niestety, ciągle trwają zdjęcia do nowego sezonu serialu Outlander. Nie wiemy jeszcze, kiedy pojawi się 6. sezon, jednak najbardziej prawdopodobne jest to, że w pierwszej połowie 2022 roku. Jeżeli dopiero planujesz zacząć oglądanie serialu, omiń dwa kolejne akapity – zawierają one informacje, które mogą zdradzić Ci część wydarzeń!

Outlander sezon 6. fabularnie kontynuuje rozpoczęte wcześniej wątki. Wyjaśnić ma się oczywiście sprawa napaści na kobietę w finale 5. sezonu. Claire i Jamie dalej mieszkają w Karolinie Północnej i sprawują opiekę nad niewielką lokalną społecznością. Niestety narastają związane z tym trudności. Fraserowie jako przybysze z nadaną przez brytyjską Koronę ziemią zmagają się z wyobcowaniem i nieufnością sąsiadów. Również niepokoje polityczne przybierają na sile.

Claire doskonale wie, że już wkrótce wybuchnie rewolucja i w Ameryce powstanie nowe państwo. Dla przybyszów ze starego świata może to oznaczać duże niebezpieczeństwo. Jak podają producenci serialu, fabuła nowego sezonu ma opisywać, co się dzieje, gdy między mieszkańcami domu, którego zbudowaniu poświęciło się tak wielu, dochodzi do podziałów i konfliktów.

Outlander sezon 7 – informacje

Choć dopiero powstają odcinki 6. serii, telewizja STARZ już zamówiła 7. sezon Outlandera. Kiedy ruszą do niego zdjęcia i zostanie wyemitowany, pozostaje wciąż otwartym pytaniem – ale raczej nie można się go spodziewać przed 2023 rokiem. Ukłonem w stronę fanów jest zwiększenie liczby odcinków do 16. Ten zabieg ma sprawić, że skrócony 6. i wydłużony 7. sezon razem wyrównają liczbę epizodów do 12, typowych dla wcześniejszych serii.

Sezon 7. Outlandera najprawdopodobniej kontynuować będzie zgodność z cyklem Diany Gabaldon – można więc założyć, że fabuła oprze się na najważniejszych wydarzeniach 7. tomu jej cyklu Kość z Kości. Seria konfliktów i atak korsarzy w drodze do Szkocji zmusi Claire i Jamiego do powrotu do Ameryki i stanięcia w obliczu wojny, w której nie chcieli brać udziału. Fraserowie trafią między innymi pod Saratogę, gdzie w 1777 roku miała miejsce jedna z najważniejszych bitew w amerykańskiej walce o niepodległość.

Sprawdź: Gdzie oglądać seriale online za darmo? Strony z serialami, na których znajdziesz legalne bezpłatne odcinki

Gdzie można obejrzeć serial Outlander? Gdzie pojawią się najnowsze odcinki?

Dotychczasowe sezony Outlandera były oczywiście emitowane w amerykańskiej telewizji STARZ, na której zlecenie powstał serial. Podobnie będzie także z zapowiedzianymi nowymi odcinkami. Niestety stacja ta, podobnie jak jej serwis VOD, nie są dostępne w Polsce i nie zanosi się na zmianę tej sytuacji. Nieco wygodniejsze – również ze względu na polskiego lektora – jest oglądanie produkcji w polskiej telewizji. Wcześniejsze sezony emitowane były na licencji przez AXN White, ale jak dotąd nie potwierdzono, czy dostępne będą tam również kolejne serie.

Najlepszą obecnie ofertę dla polskiego fana ma Netflix. Dostępne są na nim – w wersji z lektorem lub napisami – wszystkie dotychczas nakręcone odcinki. W ramach miesięcznego abonamentu platformy można więc nadrobić dotychczasowe losy Claire i Jamiego. Najprawdopodobniej to właśnie Netflix udostępni w Polsce 6. i 7. sezon Outlandera, choć, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych produkcji na licencji, może się to wiązać nawet z kilkumiesięcznym opóźnieniem względem premiery w telewizji STARZ.

Produkcja znajduje się też w ofercie serwisu VOD Chili. Niestety, jak dotąd dotyczy to tylko dwóch pierwszych sezonów. Wykupienie dostępu do nich kosztuje 59,90 zł za jakość SD i 69,90 zł za HD. Oba sezony płatne są osobno, a wniesienie opłaty daje nieograniczoną czasowo możliwość oglądania. Wciąż jednak nie pojawiły się informacje, czy platforma udostępni kolejne sezony serialu Outlander. 6. sezon może się wobec tego pojawić w ofercie z dużym opóźnieniem względem innych serwisów.

Podobnie jak powieści Diany Gabaldon, również oparty na nich serial Outlander zdobył uznanie fanów na całym świecie. Historię Claire i Jamiego Fraserów z zapartym tchem śledzi duża grupa fanów. Serial zachwyca wciągającą fabułą, a także jest gratką dla tych, którzy interesują się historią i wątkiem podróży w czasie. Choć do premiery nowych odcinków pozostało jeszcze sporo czasu, zdecydowanie jest na co czekać.

14
1

Podziel się:

Komentarze (4)

Przepiękny serial z cudownymi odtwórcami głównych ról . Nie mogę się doczekać VII części. Książki również fantastyczne.

cudowny film, piękna Szkocja , wspaniała miłość pomiędzy Głównymi Postaciami , kawał ciekawej historii. Super!!!

Wspaniała realizacja. Nie czujesz się oszukany, bo wszystko jest dopracowane w szczegółach. No i ta chemia między od twórcami głównych ról. Wspaniała przygoda!

Kilka lat temu przeczytałam książkę Outlander i byłam zafascynowana, film jest również fantastyczny, polecam…Już nie mogę doczekać się następnych odcinków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *