1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Teaser serialu Halo – czy mówi nam cokolwiek nowego o Master Chiefie?

Rozrywka

16.11.2021 13:27

Teaser serialu Halo – czy mówi nam cokolwiek nowego o Master Chiefie?

Filmy i seriale Newsy
9
0
0
9
0

W sieci pojawił się teaser nowego serialu o przygodach Johna-117. Niestety, nie przekonamy się w nim co znajduje się za wizjerem… Jeszcze? Co wiemy o serialu, z teasera, który ma być hołdem dla dwudziestej rocznicy Xboxa?

Czego dowiadujemy się z teasera?

Teasery mają to do siebie, że nie obfitują w informacje. W krótkim nagraniu możemy zobaczyć Master Chiefa (granego przez Pablo Schreibera), tuż przed włożeniem swojego ikonicznego pancerza wspomaganego Mjolnir. Ostatnie ujęcie pokazuje już głównego bohatera serii w pełnym oporządzeniu, witanego przez głos Cortany. Co ciekawe, głosu AI, która służy radą bohaterowi, użycza znana z gier wideo Jen Taylor.

To tyle, ale wystarczyło aby zainteresować widownię, która w grze studia Bungie jest szczególnie zapatrzona. Może nie aż tak mocno w Polsce, ale z pewnością w Ameryce.

Informacje o serialu

Jak podaje serwis gizmodo.com, serial mimo oparcia o gry komputerowe nie będzie dokładnym przeniesieniem ich na szklany ekran. Historia ma być unikatowa i opowiadać (jakżeby inaczej!) o konflikcie ludzi z rasą obcych nazywanych Covenant, na swój własny sposób.

Luźno oparta o fabułę trzech pierwszych gier (a także Halo: Reach) historia, opowiadać będzie o losach Master Chiefa i jego zespołu. Jak informują producenci, spotkamy zarówno znane z gier postacie, jak i zupełnie nowe, m. in. trójkę żołnierzy z oddziału Master Chiefa (Kai-125, Vannak-134 i Riz-028).

Twórcy i obsada

Budżet serialu opiewa na kwotę 200 milionów dolarów, zatem twórcy mają spore pole do manewru. Do stworzenia serialu zaangażowano kilku reżyserów, wśród nich znajdziemy Jonathana Liebesmana, M. J. Bassett, Jet Wilkinson, Roel Reiné czy Otto Bathursta. W dorobku wspomnianych twórców znajdziemy interesujące tytuły przy których pracowali. Wchodzi w to Peaky Blinders i Black Mirror (Bathurst), Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek (Liebesman) czy The Punisher (Wilkinson).

Sprawdź też: Seria, która dźwigała Xboxa na swoich barkach — Halo. Gry z serii Halo i ich fenomen

Reklama

Jednym z producentów wykonawczych serialu jest Steven Spielberg. W obsadzie oprócz wspomnianych powyżej znajdziemy takie osobistości jak Yerin Ha, Bokeem Woodbine, Shabana Azmi, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Kate Kennedy czy Natascha McElhone (znana m. in. z Californication), która odgrywać będzie rolę doktor Catherine Halsey – twórcę Cortany.

Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, serial zaliczył kilka opóźnień, związanych z pandemią oraz licznymi zmianami na stanowisku producenta. Początkowa premiera była planowana na 2015 rok. Obecny termin to rok 2022, najprawdopodobniej w pierwszym półroczu. Serial emitowany będzie na platformie streamingowej Paramount+. Niestety, platforma ta nie jest dostępna w naszym kraju.

Źródło gizmodo.com

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.