Star Wars Eclipse jest pierwszym projektem Quantic Dream w otwartym świecie.

Rozrywka

13.12.2021 10:16

Star Wars Eclipse – czy ambicja przerosła studio Quantic Dream?

Gry Newsy
9
0
0
9
0

Star Wars Eclipse była jedną z wielu gier zaprezentowanych na The Game Awards 2021. Zwiastuny zaostrzyły apetyty na nowe produkcje i Quantic Dream doskonale się przygotowało do prezentacji swojego projektu. Czy jednak się go doczekamy?

Star Wars Eclipse jest produkcją Quantic Dream – studia , które stworzyło takie tytuły jak Heavy Rain czy Detroit: Become Human. Niestety zaczęły krążyć informacje o potencjalnych problemach z produkcją, a ich źródłem jest Tom Henderson – osoba, która już wcześniej podawała informacje później zweryfikowane. Twierdzi on, że Star Wars Eclipse nie zobaczymy wcześniej niż za 3 lub 4 lata. 

Z technicznego punktu widzenia, największą przeszkodą w sprawnej produkcji jest silnik, na którym gra jest budowana. Henderson podaje, że szkielet używany w produkcji jest stworzonym przez Quantic Dream do poprzednich tytułów i nie radzi sobie z dużymi, otwartymi światami. Jest to niestety praktyka powszechna w przemyśle gamingowym, gdzie studia preferują używanie swoich własnych narzędzi, pomimo faktu że nie zostały przystosowane do czekającego je zadania. Może łatwiej by było jednak wykupić licencję do sprawdzonego w bojach silnika?

Nie jest to też jedyne wyzwanie, przed którym stoi Quantic Dream. W chwili obecnej poszukiwane jest ponad 60 osób do paryskiego studia oraz 9 w Montrealu. Jest to spory problem z rekrutacją, dodatkowo sugerujący trudności z wydajnością produkcji. Henderson podkreśla też zaangażowanie w projekt Davida Cage’a, subtelnie przypominając o burzy z lat 2018 – 19 kiedy to Cage oraz Guillaume de Fondaumière (obaj pełniący funkcje dyrektora studia) zostali oskarżeni o nieprzyzwoite zachowanie wobec swoich pracowników i tworzenie toksycznej atmosfery w pracy. Część zarzutów udało im się odeprzeć, jednak były też sprawy sądowe, które nie skończyły się dla nich pomyślnie.

Sprawdź też: Propozycje świąteczne od moreleTV! Co poleca ekipa moreleTV na święta?

Czy zaistniała sytuacja będzie miała poważny wpływ na produkcję Star Wars Eclipse? Może jednak 3 – 4 lata oczekiwania to wersja pesymistyczna, zamiast optymistycznej? Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość i jeszcze raz obejrzeć zwiastun.

9
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *