Riverdale sezon 6 z Sabriną

Rozrywka

23.08.2023 10:21

Serial Riverdale – obsada, informacje

Filmy i seriale
20
1
0
20
1

Riverdale, czyli jeden z popularniejszych seriali Netflixa, przyciąga sporą liczbę widzów. Sprawdź obsadę i poznaj najważniejsze informacje o tej produkcji. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, dla kogo jest to serial, z ilu sezonów i odcinków się składa.

W tym artykule skupimy się na najistotniejszych informacjach o produkcji Netflixa. Przypomnimy, o czym opowiada serial Riverdale, a także jakiej publiczności powinien przypaść do gustu. Poznasz obsadę produkcji oraz dowiesz się, ile powstało sezonów oraz odcinków. Nie zabraknie dodatkowych informacji o serialu Netflixa.

O czym opowiada serial Riverdale?

W największym skrócie można powiedzieć, że Riverdale jest serialem o nastolatkach i skierowanym do nastolatków. Czy warto go obejrzeć, o czym dokładnie opowiada i ile odcinków liczy? Fabuła została oparta o serię komiksów wydawanych przez Archie Comics. W komiksach tych była również mowa o perypetiach nastolatków i to właśnie oni stali się głównymi bohaterami tego filmu. Kiedy dochodzi do śmierci jednego z kolegów, pozostali chcą za wszelką cenę odkryć tajemnicę i dowiedzieć się, kto przyczynił się do tego strasznego zdarzenia. W serialu tym ponadto nie brakuje wątków miłosnych, a także skoncentrowanych na rozbudowywaniu relacji i przyjaźni między nimi. Serial można oglądać na Netflix. Pytanie tylko, czy warto? Produkcja ma wielu fanów, którzy twierdzą, że zdecydowanie tak. Jednak by się o tym przekonać, trzeba po prostu obejrzeć choć jeden odcinek, a najlepiej cały pierwszy sezon.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Dla kogo serial Riverdale?

Tak jak już była mowa powyżej, film ten jest skierowany do młodych widzów, konkretnie do nastolatków. Nie każdy gustuje w tego rodzaju serialach, więc nie każdemu się spodoba. Jednak trzeba przyznać, że serial ten jest jednym z najpopularniejszych, jakie obecnie można oglądać w sieci. Wielu nastolatków twierdzi, że to serial dla dziewczyn, choć rzeczywistość jest inna. Wystarczy zobaczyć pierwszy odcinek, by przekonać się do kolejnych.

Sprawdź też: Najlepsze filmy o nastolatkach i dla nastolatków – te tytuły warto zobaczyć

Riverdale – obsada

Zanim ktokolwiek przejdzie do oglądania jakiegokolwiek filmu czy serialu, chce poznać obsadę. Na tej podstawie może lepiej zobrazować sobie fabułę i ustalić, czy film ten faktycznie zasługuje na uwagę. Jeśli chodzi o Riverdale, obsada jest następująca:

 • KJ Apa jako Archie Andrew – licealista, który gra w szkolnej drużynie futbolu amerykańskiego, ponadto kocha muzykę.
 • Lili Reinhart jako Betty Cooper – dobrze ucząca się dziewczyna, zakochana w Archiem.
 • Camila Mendes jako Veronica Lodge – pochodzi z zamożnego domu, przeprowadziła się z Nowego Jorku do Riverdale.
 • Cole Sprouse jako Jughead Jones – często filozofuje, a jego rodzina jest zamieszana w działalność lokalnego gangu.
 • Madelaine Petsch jako Cheryl Blossom – bogata dziewczyna, która jest jednocześnie pełną sprzeczności manipulantką.
 • Ashleigh Murray jako Josie McCoy – pewna siebie dziewczyna, która jest liderką lokalnego zespołu.
 • Casey Cott jako Kevin Keller – homoseksualny licealista, przyjaźni się z pozostałymi bohaterami z zespołu. 

To właśnie ich perypetie obrazuje ten serial. Już po samej obsadzie zapowiada się ciekawie. Jeśli więc ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć ani jednego odcinka, powinien skusić się i zacząć nadrabiać wyprodukowane sezony. Bo w rzeczywistości jest ich kilka i być może szykują się kolejne. 

Czy główni bohaterowie poradzą sobie z nadciągającymi do miasteczka nadprzyrodzonymi mocami? | Źródło: https://www.facebook.com/CWRiverdale/

Ile jest sezonów Riverdale? Ile odcinków?

Osoby zaciekawione serialem dopytują, ile jest sezonów Riverdale. Albo też ile będzie sezonów Riverdale. Zacznijmy zatem od początku. Dokładnie 30 marca 2023 roku rozpoczął się finałowy, 7 sezon tego serialu. Sezon ten liczy dokładnie 20 odcinków. Poprzednie sezony liczyły podobną liczbę odcinków. A jeśli kogoś interesują szczegóły, wygląda to następująco:

 • 1 sezon liczył 13 odcinków,
 • 2 sezon liczył 22 odcinki,
 • 3 sezon liczył 22 odcinki,
 • 4 sezon liczył 19 odcinków,
 • 5 sezon liczył 19 odcinków,
 • 6 sezon liczył 22 odcinki,
 • 7 sezon liczy 20 odcinków.

Jeśli więc ktoś zdecyduje się na to, aby obejrzeć serial od początku, od pierwszego sezonu, aż po ostatni, uwzględniając wszystkie odcinki, będzie miał wiele godzin historii do nadrobienia. 

Gdzie mogę obejrzeć Riverdale?

Trzeba podkreślić, że Riverdale sezon 7 – jak i wszystkie pozostałe sezony – można oglądać wyłącznie w internecie. Dokładnie w serwisie streamingowym na zasadach abonamentu na platformie Netflix. Dziś praktycznie każdy może mieć do niego bardzo łatwy dostęp. Wystarczy tylko opłacić wspomniany abonament na miesiąc lub dłużej, by móc oglądać nie tylko tę produkcję, ale również mnóstwo innych seriali i filmów. A wybór jest bardzo duży. Dodatkowo platformy streamingowe umożliwiają oglądanie publikowanych produkcji na różnych urządzeniach – TV, telefonie, tablecie, a tym bardziej na komputerze. Najlepsze jest to, że wystarczy mieć dostęp do internetu oraz wykupiony abonament, aby móc oglądać ten serial nie tylko w domu, ale również w plenerze i w każdym innym miejscu, np. w pociągu czy autobusie. 

Ile będzie sezonów Riverdale?

Fani produkcji często dopytują, kiedy nowy sezon Riverdale. A co za tym idzie, czego jeszcze spodziewać się po Riverdale, ile sezonów jeszcze będzie wyprodukowanych. Okazuje się, że sezon 7 był finałowy. Cały serial jednak cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi i zapewne potencjalne dodatkowe sezony również przyciągnęłyby sporą liczbę widzów.

Gdzie nagrywają Riverdale?

Widzów ciekawi też, gdzie nagrywają Riverdale. Należy podkreślić, że Riverdale jest fikcyjnym miasteczkiem. W nim właśnie rozgrywa się cała akcja serialu. Miasteczko to znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Wygląd bohaterów, wystrój lokalu, w którym przebywają, czy stan samochodów, jakie widzimy na ekranie, wskazują, że akcja toczy się w latach 40. albo 50. XX wieku. W serialu tym uwagę widzów mogą przykuwać stroje lekarzy pracujących w szpitalu. Wyglądają co najmniej dziwnie, a już na pewno są niedostosowane do miejsca, w którym pracują. Takie sprzeczności czasowe i dziwne sceny tylko powodują, że widzowie oglądają ten serial jeszcze chętniej i są ciekawi kolejnych scen. Nic więc dziwnego, że niektórzy pytają, czy będzie i kiedy kolejny sezon Riverdale

Sprawdź też: Ile kosztuje Netflix? Sprawdzamy, jakie Netflix ma pakiety i jaka jest ich cena w 2021 roku

Wiedząc już, ile sezonów ma Riverdale, jaka jest obsada i co dzieje się w serialu, warto zarezerwować sobie chwilę wieczorową porą, aby móc zacząć od pierwszego sezonu, pierwszego odcinka. Serial ten to dramat, który wciąga, zaciekawia, motywuje do obejrzenia kolejnych odcinków – zwłaszcza młodych widzów. Może właśnie dlatego powstało aż 7 sezonów. Film ma coraz więcej recenzji publikowanych w sieci i nie tylko. Warto więc się z nimi zapoznać, aby móc na ich podstawie bliżej poznać fabułę. Choć zdecydowanie byłoby lepiej od razu przejść do oglądania. Teraz już znasz odpowiedź na pytanie, gdzie mogę obejrzeć Riverdale, a także o czym jest produkcja i z ilu odcinków się składa.

Źródło obrazka głównego: Twitter CW/Riverdale

20
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *