punisher

Rozrywka

16.02.2023 12:39

Punisher – kim jest, co musisz o nim wiedzieć? Jakie filmy z Punisherem obejrzeć?

Filmy i seriale Komiksy
4
0
0
4
0

Punisher to postać z uniwersum Marvela. Na tle innych bohaterów, którzy okazują łaskę swoim wrogom, Punisher to niezwykle brutalny mściciel. Co musisz o nim wiedzieć?

Czaszka Punishera z charakterystycznymi wydłużonymi zębami to znak rozpoznawczy jednego z bohaterów uniwersum Marvela. Stała się symbolem zemsty i sprawiedliwości, którą główny bohater wymierza na swój sposób. Czy Punisher jest dla Ciebie bohaterem, czy antybohaterem? Jeśli nie znasz Punishera, to zapoznaj się z naszym artykułem. Przedstawiamy jego sylwetkę, produkcje filmowe i rozważamy temat powstania 3 sezonu serialu The Punisher.

Kim jest Punisher?

Punisher to postać, która zapisała się w historii komiksów Marvela. Na jego podstawie powstały trzy filmy fabularne, serial The Punisher i gry komputerowe. Twórcą pomysłu na stworzenie takiej postaci był scenarzysta Gerry Conway, który wraz z rysownikami opracował jego wygląd. Nazwę Punisher wymyślił twórca ponad pięciuset komiksowych bohaterów. To nikt inny jak Stan Lee, któremu zawdzięczamy między innymi Spider-Mana, Hulka, Iron Mana czy Thora.

Tytułowy Punisher (Frank Castle), jak sama jego nazwa wskazuje, pragnie ukarać i wymierzyć sprawiedliwość przestępcom, którzy przyczynili się do śmierci jego rodziny. Jest to jego przekleństwo i niczego tak nie pragnie, jak zemsty. Jego najbliższa rodzina zginęła w wyniku mafijnych porachunków. Po tym wydarzeniu Frank Castle motywowany chęcią pomszczenia śmierci bliskich przechodzi wewnętrzną przemianę i staje się bezwzględnym Punisherem.

Frank Castle nie posiada nadnaturalnych i nadprzyrodzonych sił, jak większość postaci z komiksów Marvela. Jego siła wynika z determinacji, doświadczenia i wiedzy. Dodajmy do tego pragnienie zemsty, które go napędza i otrzymujemy prawdziwego mściciela.

Filmy i seriale z Punisherem

Komiks Marvela doczekał się trzech filmów fabularnych. Pierwszy The Punisher to produkcja z 1989 roku. W postać Franka Castle’a wcielił się aktor Dolph Lundgren. Opowiada historię zamachu, jakiego dokonała mafia na członkach jego rodziny. Warto wspomnieć, że w tej adaptacji komiksu Marvela, jego rodzina ginie w wyniku wybuchu bomby w samochodzie.

Kolejny The Punisher to film z 2004 roku, a głównego bohatera zagrał Thomas Jane. W tej produkcji na koszulce bohatera pojawia się czaszka Punishera z charakterystycznymi wydłużonymi zębami. W tej adaptacji rodzice Franka giną od postrzału, a uciekająca żona wraz z synem zostaje przez przestępców śmiertelnie potrącona samochodem.

Punisher
Stan Lee wymyślił pseudonim Punishera

Ostatni film – Punisher: Strefa wojny pojawił się na wielkim ekranie w 2008 roku. Postać Franka zagrał Ray Stevenson. Jest to trzecia odsłona komiksu Marvela. Niektórzy uważają, że ta wersja jest za bardzo komiksowa i przerysowana. Fabuła zaczyna się, gdy Frank Castle już przeszedł wewnętrzną przemianę i stał się mścicielem. Za przyzwoleniem policji walczy z lokalną mafią. Rani jednego z gangsterów, który powraca z oszpeconą twarzą i chce dokonać zemsty.

The Punisher – film, który zyskał szerokie grono widzów, wrócił na ekrany w postaci serialu. Światowa premiera odbyła się w 2017 roku. W postać Punishera wcielił się Jon Bernthal. Dystrybucją filmu zajął się Netflix. Serial Marvela składa się z dwóch sezonów. W pierwszym sezonie Frank Castle, jako weteran wojskowy i były żołnierz, dokonuje zemsty na przestępcach, którzy zabili jego rodzinę. Odkrywa również, że za śmiercią jego rodziny kryje się większy spisek. Punisher dąży do odkrycia całej prawdy.

Sprawdź też: Chronologia filmów Marvela. Jak oglądać filmy Marvela?

The Punisher – informacje o najnowszym serialu

Seriale Marvela wyróżniają się wciągającą fabułą, co potwierdza serial Punisher. Jesteśmy świadkami rozwijającej się historii, która z odcinka na odcinek coraz bardziej zaskakuje. Poznajemy świat Franka Castle’a, który pragnie pomścić śmierć rodziny. Widza zastanawia każdy kolejny krok Punishera, dlatego chce śledzić jego poczynania. Spisek, w który zostaje uwikłany, sprawia, że razem z głównym bohaterem, chcemy odkryć prawdę, nie zważając na konsekwencję.

Historia Punishera była kontynuowana w dwóch sezonach. Niestety obecnie seriale Marvela nie są dostępne na platformie Netflix. Produkcje Marvela można było zobaczyć w ramach czasowej licencji. Pojawiły się informacje o rzekomym zainteresowaniu serialami przez platformę Disney+. Może okazać się to tylko pogłoską, ponieważ seriale Marvela takie jak Punisher, nie pasują do Disney+, który określa się platformą przyjazną rodzinie i bezpieczną dla dzieci.

Punisher serial
W najnowszej produkcji o wymierzającym karę mścicielu wcielił się Jon Bernthal

Punisher sezon 3 – czy powstanie?

Punisher sezon 3 jest niewątpliwie wyczekiwaną przez fanów seriali Marvela kontynuacją ostatniego sezonu. Jednak czy faktycznie kiedykolwiek powstanie trzeci sezon Punishera, tego obecnie nie jesteśmy w stanie potwierdzić.

The Punisher sezon 3 na ten moment został odwołany i zapewne w najbliższym czasie nie ujrzymy kontynuacji serialu Marvela. Nie oznacza to, że temat trzeciego sezonu został definitywnie zamknięty. Może okazać się, że temat kontynuacji serialu w postaci trzeciego sezonu powróci. Jednak nasuwają się kolejne pytania – kiedy to nastąpi i na jakiej platformie będzie do obejrzenia? Zobaczymy!

Źródło obrazów: mat. prasowe

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
4
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *