peaky blinders nowy sezon

Rozrywka

30.06.2021 18:55

Peaky Blinders sezon 6 – kiedy premiera? Wszystkie informacje o ostatnim sezonie serialu Peaky Blinders

Filmy i seriale
12
0
1
12
0

Peaky Blinders to jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Produkcji udało się zgromadzić setki tysięcy fanów na całym świecie, a oglądać możemy ją m.in. na Netflixie. Nic więc dziwnego, że wiele osób zadaje sobie pytanie – kiedy nowe odcinki serialu Peaky Blinders?

Peaky Blinders – kiedy premiera sezonu 6?

Przede wszystkim musicie zdawać sobie sprawę z tego, że 6 sezon serialu Peaky Blinders będzie jednocześnie ostatnim. Taka zapowiedź została poczyniona przez BBC już w styczniu bieżącego roku. Pierwotnie 6 sezon Peaky Blinders miał zadebiutować na ekranach już na początku bieżącego roku. Plany producentów pokrzyżowała jednak pandemia. 

Niestety z tego powodu zdjęcia do finałowego sezonu serialu przesunęły się w czasie i w tej chwili reżyser, Anthony Byrne bardzo ostrożnie przewiduje, że premiera 6 sezonu Peaky Blinders nastąpi pod koniec 2021 bądź na początku 2022 roku. Nagrania są już jednak ukończone, ostatni klaps na planie serialu także jest już za nami.

peaky blinders

W podobnym tonie wypowiadają się aktorzy występujący w serialu. Jeden z nich – Finn Cole – wyraża nadzieję, że finał historii Thomasa Shelby’ego i jego ekipy poznamy jeszcze pod koniec bieżącego roku. Pozostaje więc nam liczyć na to, że w międzyczasie nie pojawią się jakieś niespodziewane kłopoty mogące znów przesunąć w czasie tę gorącą premierę.

Peaky Blinders – ile odcinków będzie miał sezon 6?

Na pewno zadajecie sobie pytanie – ile odcinków będzie liczył 6 sezon Peaky Blinders. Tutaj twórcy raczej nie zafundują nam rewolucji. Do tej pory każdy kolejny sezon serialu liczył po sześć odcinków i sezon finałowy nie powinien stanowić wyjątku od tej reguły. 

Warto wspomnieć, że każdy epizod serialu to niemal godzina wciągającej fabuły i wartkiej akcji. Czy po sześciu finałowych odcinkach pożegnamy się z klimatem Birmingham lat 20. XX wieku? Niekoniecznie! Pojawiły się już pierwsze deklaracje i zapowiedzi wskazujące na to, że w uniwersum Peaky Blinders powstaną kolejne produkcje, które będą rozwijały pewne niedokończone lub niejasne wątki. 

Niewykluczone również, że zagłębimy się w kolejne emocjonujące i wciągające historie, które się w nich pojawią. Zdecydowanie więc będzie warto uzbroić się w cierpliwość po obejrzeniu szóstego, finalnego sezonu serialu.

Zobacz też: Sex Education sezon 3 – kiedy nowe odcinki? Co nas czeka w 3. sezonie Sex Education?

Peaky Blinders – obsada serialu Netflixa

Jeśli dopiero zamierzacie zainteresować się serialem Peaky Blinders – warto poświęcić kilka słów jego obsadzie. Nie jest to produkcja, w której główne role grają anonimowi dla wielu z nas aktorzy. Przewinęło się przez nią kilka naprawdę głośnych nazwisk, spośród których warto wyróżnić osoby takie, jak:

  • Cillian Murphy – znany m.in. fanom Batmana (z trylogii Christophera Nolana) jako Jonathan Crane/Scarecrow. W Peaky Blinders otrzymał główną rolę – pojawił się w serialu jako Tommy Shelby, lider gangu, weteran I wojny światowej zmagający się z zespołem stresu pourazowego.
  • Sam Neill – kojarzycie go na pewno z serii Jurassic Park. BBC powierzyło mu rolę inspektora Chestera Campbella – oficera irlandzkiego pochodzenia. W dwóch pierwszych sezonach prowadzi prywatną krucjatę przeciwko gangowi Peaky Blinders.
  • Helen McCrory – znana fanom przygód Harry’ego Pottera jako Narcyza Malfoy. W Peaky Blinders gra ciotkę rodzeństwa Shelby – Polly Gray, która dbała o interesy gangu gdy jego członkowie poszli na wojnę.
  • Tom Hardy – pamiętacie go na pewno z wielu filmów akcji oraz świetnej roli w Venomie. Peaky Blinders w jego przypadku to postać Alfiego Solomonsa – przywódcy żydowskiego gangu z Camden Town.
  • Annabelle Wallis znana z produkcji takich, jak Dynastia Tudorów czy Mumia. W Peaky Blinders pojawiła się jako Grace Burgess – współpracownica inspektora Campbella, związana z głównym bohaterem serialu.
  • Adrien Brody, którego znamy z niezapomnianego Pianisty Romana Polańskiego. W Peaky Blinders to Luca Changretta – przywódca włoskiej rodziny mafijnej w USA wojujący z rodziną Shelby.
  • Aidan Gillen, czyli niezapomniany Littlefinger z Gry o Tron jako Aberama Gold, cygański płatny zabójca i jednocześnie kochanek Polly Gray.

Ponadto w Peaky Blinders pojawiły się inne, nie mniej uznane nazwiska, jak Sam Claflin, Paddy Considine, Finn Cole czy Sophie Rundle.

Peaky Blinders – zarys fabuły. O czym będzie sezon 6?

Fabuła Peaky Blinders jest bardzo ciekawa i wciągająca. Osadzono ją w latach 20. XX wieku w angielskim Birmingham. Głównym bohaterem serialu jest Tommy Shelby prowadzący swoje „interesy” w gangu Peaky Blinders. Pierwsze dwa sezony to nieustanne zmagania bohaterów serialu z głównym antagonistą w postaci inspektora Chestera Campbella. 

Sezon trzeci przynosi nam natomiast nowego wroga dla Peaky Blinders w postaci księdza Johna Hughesa. Czwarty sezon to pełne emocji zmagania gangu z włoską mafią z Nowego Jorku. Historia rodziny Shelby zakończyła się natomiast na starciach z Oswaldem Mosleyem oraz szkockimi opryszkami z Billy Boys. 

W głowach fanów rodzi się na pewno pytanie – jakimi zwrotami fabularnymi zaskoczy nas szósty, ostatni sezon serialu. Twórcy na pewno będą chcieli w jego przypadku dokończyć wiele ważnych dla Peaky Blinders wątków. Póki co nie zdradzono nam szczegółowego zarysu fabuły finałowego sezonu. 

Pojawiły się natomiast przesłanki wskazujące na to, że jego akcja rozpocznie się w tym samym momencie, w którym zakończył się sezon piąty. Dokończony zostanie wątek rywalizacji Tommy Shelby –  Oswald Mosley. Możemy także spodziewać się rozstrzygnięć losów pozostałych bohaterów serialu takich, jak Finn, Arthur, Polly czy Billy Grade. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę. Twórcy na pewno bardzo pozytywnie nas zaskoczą.

Zobacz też: Wiedźmin sezon 2. – kiedy znowu na Netflix? Wszystkie informacje o 2. sezonie serialu Wiedźmin

12
0

Podziel się:

Komentarze (1)

Peaky Blinders nie jest serialem Netflixa – Netflix nabył tylko prawa do pokazywania go, za dobry serial jak na Netflixa ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *