amazon music unlimited hd polska

Rozrywka

22.10.2021 09:28

Niespodzianka! Amazon Music Unlimited w jakości HD już w Polsce. Jest NAJTANIEJ!

TV i VOD
22
0
5
22
0

Rok 2021 przejdzie do historii jako czas rewolucji jakościowej w muzycznych serwisach streamingowych. Do usług, w ramach których możemy słuchać muzyki w wysokiej jakości, dostępnych legalnie na terenie Polski, po cichutku dołączyła kolejna, co najważniejsze, najtańsza z dostępnych – Amazon Music Unlimited. Dzięki temu, miesięczny koszt dostępu do muzyki w jakości HD spadł poniżej 20 złotych.

Amazon Music Unlimited, czyli serwis, który podjął rękawicę rzuconą przez Apple

Jeśli Apple postanawia coś zrobić, jest tylko kwestią czasu, aż inni podążą tą samą ścieżką. Dokładnie taki scenariusz miał miejsce, kiedy ogłoszono, że klienci korzystający z Apple Music otrzymają, bez podnoszenia abonamentu, dostęp do muzyki w wysokiej rozdzielczości oraz dźwięku przestrzennego.

Co prawda Amazon miał już w swojej ofercie muzykę w jakości HD, dostępną w ramach planu Amazon Music Unlimited HD, jednak w sporo wyższej cenie, niż wynosi koszt standardowego planu. Perspektywa zmian w konkurencyjnej usłudze błyskawicznie zmieniła ten stan rzeczy. Na miesiąc przed startem Apple Music w wysokiej jakości dźwięku, Amazon zrezygnował z droższego planu, wcielając jego funkcjonalność do podstawowego wariantu usługi.

amazon music unlimited hd w polsce desktop
Działa na desktopie…

Zobacz również: Muzyka z YouTube w tle? Oto poradnik, jak słuchać w tle YouTube’a

Niestety, powyższa zmiana nie dotyczyła Polski. O ile sama usługa jest dostępna w Polsce już od pięciu lat, tak nie było możliwości skorzystania z niej w jakości HD. Ta dostępna była wyłącznie dla klientów z kilku państw: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemczech, Włoch i Hiszpanii.

Bez szumnych zapowiedzi i oficjalnych komunikatów prasowych, serwis streamingowy w jakości HD właśnie został uruchomiony w kolejnych państwach. Niestety, z uwagi na brak jakichkolwiek informacji ze strony Amazonu, nie wiemy konkretnie w jakich. Wiemy jednak to, co najważniejsze: usługa Amazon Music Unlimited w jakości HD jest już dostępna w Polsce.

amazon music unlimited hd w polsce smartfon
Działa również na smartfonie

Jeszcze nigdy muzyka w jakości HD nie była w Polsce tak tania, jak w Amazon Music Unlimited

O tym, że muzyczny serwis Amazonu jest już dostępny w Polsce w najwyższej, oferowanej jakości, dowiedzieliśmy się całkowicie przypadkowo. Odkrycia dokonał… mój tata, szukając serwisu oferującego dostęp do muzyki w bezstratnej jakości, z możliwością rozszerzenia bazy utworów o własną kolekcję. Usługa, o której mowa, w przypadku aplikacji mobilnej dla systemu Android, dokładnie tak działa.

Zdecydowanie najważniejszym atutem tego jeszcze niepopularnego w Polsce serwisu, jest jego bardzo niska, na tle konkurencji, cena. Miesięczny koszt dostępu do Amazon Music Unlimited to w naszym kraju zaledwie 3,99 euro. Pakiet rodzinny (dostępny dla maksymalnie sześciu osób) to z kolei koszt 5,99 euro. To, na moment publikacji niniejszego materiału, zdecydowanie najniższa kwota, jaką trzeba zapłacić, by zyskać dostęp do tak potężnej bazy utworów.

amazon music unlimited ceny w polsce
Udowodnisz, że Amazon Music Unlimited kosztuje tak mało? Ależ oczywiście, bardzo proszę.

Amazon deklaruje, że w ramach usługi Amazon Music Unlimited zyskamy dostęp do przeszło 75 milionów utworów w jakości HD.

Jakość HD według Amazon

Zawartość amerykańskiej platformy streamingowej, która właśnie wystartowała w Polsce w jakości HD, odtwarzać można w następującej jakości:

  • SD – bitrate do 320 kbps;
  • HD – 16 bit, 44,1 kHz, średni bitrate 850 kbps (jakość CD);
  • Ultra HD – 24 bit, do 192 kHz, średni bitrate 3730 kbps.

O ile w jakości HD dostępnych jest przeszło 75 milionów utworów, tak w Ultra HD otrzymujemy do dyspozycji bibliotekę o wielkości przeszło 7 milionów utworów. Na tym jednak zwartość biblioteki Amazon Music Unlimited wcale się nie kończy. Dostępne są również utwory zgodne ze standardami dźwięku przestrzennego – Dolby Atmos i 360 Reality Audio od Sony. Zgodnie z informacją na stronie Amazon, jest ich tysiące.

amazon music unlimited hd region pl
Nic nie kombinowałem z regionem!

Zobacz również: Darmowa muzyka na telefon – jak legalnie pobierać muzykę?

Amazon Music Unlimited: jakość HD i promocja na start

Usługa świadczona przez Amazon jest obecnie najtańszym tego typu serwisem dostępnym w Polsce. Co istotne, nie oznacza to wcale, że musimy zapłacić wspomniane wyżej 3,99 euro, by osobiście sprawdzić możliwości serwisu. Obecnie, bezpłatny okres próbny wydłużony został z jednego do aż trzech darmowych miesięcy.

Macie jakieś argumenty, by nie przetestować Amazon Music Unlimited w jakości HD osobiście? Ja, prawdę powiedziawszy, nie dostrzegam żadnych.

22
0

Podziel się:

Komentarze (5)

Niestety, raz działa świetnie, a raz nie. Dość często bez żadnego powodu jakość przełącza się na badziewiasty OPUS. Dopiero jak się zrestartuje utwór, to znowu zaczyna grać bezstratny FLAC. Irytujące.

Zacząłem subskrybować Amazon Music Unlimited właśnie w tej ofercie i mam problem ponieważ aplikacja na androidzie działa jak należy ale na windowsie nie mam wersji HD czy da się to rozwiązać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *