ranking gier planszowych

Rozrywka

11.01.2023 14:29

Wybieramy najlepsze gry planszowe 2023 roku!

Gry planszowe Rankingi Zakupy
15
1
0
15
1

Oto najlepsze gry planszowe 2023 roku! Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najlepsze planszówki dla rodziny, dzieci czy dorosłych. Nie wiesz jakie gry planszowe zabrać na imprezę? W takim razie zerknij na nasze propozycje! 

Planszówki nigdy nie zawodzą. To świetna i sprawdzona od lat rozrywka, która umili czas w przeróżnych okolicznościach. Jesteś u znajomych lub oni wpadli do Ciebie? No to szybka partyjka w np. „Karty dżentelmenów” poskutkuje mnóstwem śmiechu! 

Może nastąpiła jakaś awaria i nie masz prądu w domu? Jesteśmy świadomi, że dla co poniektórych taka sytuacja jest porównywalna do końca świata, ale co wtedy zrobić? Wtedy rodzinne gry planszowe są znakomitym wyjściem. Ciekawych gier planszowych zdecydowanie nie brakuje na rynku, a my postaramy się Ci pomóc wybrać taką, której właśnie potrzebujesz. 

Najlepsze gry planszowe – ranking planszówek 2023

Bardzo rozbudowane gry RPG z pewnością są wciągające, ale trzeba mieć na nie sporo czasu. My natomiast zebraliśmy najlepsze gry planszowe, których zasady nie są przesadnie skomplikowane, a jedna partia rozgrywki trwa maksymalnie 30 minut. Oto ranking planszówek, które z pewnością dostarczą Ci mnóstwo rozrywki! 

splendor gra planszowa

Splendor

Listę najlepszych gier planszowych otwiera Splendor, którego dystrybucją zajmuje się wydawnictwo Rebel. Świetny i nieskomplikowany tytuł, przy którym dobrze bawić się będą zarówno doświadczeni gracze, jak i Ci początkujący. Dlaczego? Bo zasady gry są bardzo proste, a całość potrafi nieźle wciągnąć! 

Ty, jako gracz, wcielasz się w rolę kupca. Twoim zadaniem jest wzbogacanie się i zdobycie jak największego prestiżu. Wykorzystuj karty i żetony, aby zdobywaj klejnoty, nabywać środki transportu czy sklepy, ale oczywiście rób to z głową! Choć wydaje się to proste, to często jednak trzeba wytężyć szare komórki. 

Warto też wspomnieć, że choć ta gra planszowa przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia, to dostępny jest specjalny wariant dla młodszych dzieci. Im więcej osób do zabawy, tym lepiej!

najlepsze gry planszowe dixit

Dixit

Kolejną produkcją, którą uważamy za jedną z najlepszych gier planszowych, to Dixit! Jeśli jakkolwiek interesuje Cię temat planszówek, to pewnie niejednokrotnie gdzieś mignął Ci ten tytuł. Skąd się wzięła jego popularność? Jak pewnie łatwo się domyślić – ze względu na bardzo niski próg wejścia oraz uniwersalność. To naprawdę fajna gra planszowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dixit to bardzo barwna planszówka dla 3 do 6 graczy. Pełna jest zabawnych obrazków i niebywałych historii, które pomagają rozwijać wyobraźnię i kreatywność. O co w takim razie chodzi w tej grze? Gracze w swojej turze wybierają jedną ze swoich kart z obrazkiem i opowiadają historię lub mówią hasło, które według nich najlepiej opisuje obrazek. 

Następnie należy wybrać jedną ze swoich kart, która według Ciebie najlepiej pasuje do opowieści lub hasła i położyć ją zakrytą. Gdy pozostali gracze zrobią to samo, to należy te karty odkryć i odgadnąć, która należy do osoby, co rozpoczęła turę. Jeśli ktoś udzieli prawidłowe odpowiedzi – rozpoczynający otrzyma punkt. Proste? Nawet bardzo! Dlatego Dixit to jedna z najlepszych gier planszowych, w jakie dane nam było zagrać. Też spróbuj!.

strategiczna gra planszowa

7 cudów świata

Nieskomplikowana strategia? Brzmi to nieco jak oksymoron. Niemniej 7 cudów świata to idealny przykład, że takie gry planszowe wcale nie muszą być trudne i czasochłonne! O co w takim razie chodzi w tej grze? Wcielasz się w przywódcę jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Twoim zadaniem jest pozostawienie śladu na kartach historii. W jaki sposób? Budując tytułowe cuda świata. Na ostateczny wynik przekłada się wiele czynników – zebrane surowce, postawione budynki, czy też konflikty zbrojne.

Wydaje się tego sporo, a jednak zasady gry są naprawdę proste. Właśnie ta mnogość dróg do zwycięstwa czy też elementów sprawiła, że 7 cudów świata stało się taką popularną grą planszową. Każda rozgrywka jest inna i naprawdę trudno jest się znudzić tym tytułem. Planszówką można cieszyć się od 2 do aż 7 osób! Jedna partia natomiast trwa około 30 minut. 

imprezowa gra planszowa party time

Party Time

Jeśli szukasz fajnej gry planszowej na imprezę oraz uwielbiasz kalambury, to Party Time będzie strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Gdyż głównym celem tej gry jest wyjaśnianie pozostałym znaczenia słów za pomocą innych wyrazów. Na samej planszy znajdują się też zadania dodatkowe, takie jak np. udawanie zwierząt czy opisywanie znanych osobistości. Proste zasady, szybka rozgrywka, mnóstwo śmiechu i zabawy. To chyba jasne, dlaczego umieściliśmy ten tytuł na liście najlepszych gier planszowych, prawda? Tylko mała uwaga – w rozgrywce muszą brać co najmniej cztery osoby!

najlepsze planszówki dla rodziny

Azul

Jeśli Azul kojarzy Ci się z płytkami ceramicznymi, to bardzo dobrze. To właśnie te biało-niebieskie kafelki posłużyły jako inspiracja do stworzenia tej fajnej gry planszowej.

O co w ogóle chodzi w tej produkcji? Otóż wcielasz się w niej w artystę układającego przepiękne mozaiki na ścianach pałacu. Podczas każdej rundy wybierasz płytki jednego z dostawców i układasz w swoim magazynie, a następnie przenosisz je na ścianę pałacu. Po tym wszystkim zliczasz z pozostałymi graczami punkty, a wygrywa ten, który zbierze ich najwięcej.

Nie brzmi to zbyt skomplikowanie, bo też takie nie jest. To bardzo prosta, ale przepiękna gra planszowa, która ze względu na różnorodność wzorów raczej nieprędko powinna Ci się znudzić. Azul ma też tę zaletę, że wystarczą 2 osoby, aby cieszyć się rozgrywką.

Sprawdź też: Kryminauci – recenzja gry detektywistycznej

Jakie są najlepsze gry planszowe dla dzieci?

Naprawdę trudno jest nam selekcjonować planszówki, bo świetnych tytułów nie brakuje i stale przybywa ich więcej. Aby ułatwić nam trochę to zadanie, a Tobie wybór, postanowiliśmy podzielić ranking na jeszcze kilka sekcji. Poniżej znajdziesz najlepsze gry planszowe dla dzieci. Także, jeśli szukasz jakiejś rozrywki dla Ciebie i twojej pociechy, to rewelacyjnie! Mamy nadzieję, że znajdziesz coś, przy czym miło spędzicie czas. 

najlepsze rodzinne gry planszowe kto kłamie

Kto kłamie?

Ranking najlepszych gier planszowych dla dzieci otwiera Kto Kłamie? wydawane przez firmę EPEE. Przeszła Ci kiedykolwiek przez myśl zabawa wykrywaczem kłamstw? To teraz masz okazję! Zbierz najbliższych, nałóż im to magiczne urządzenie i wybierz jedno z 500 pytań. Każdy blef to utrata jednego życia. Zwycięża ta osoba, której uda się jeszcze jakieś zachować. 

Świetna zabawa dla całej rodziny, a uśmiech nie schodzi przez cały okres trwania gry. Mnogość pytań sprawia, że trochę czasu upłynie, zanim planszówka pójdzie w odstawkę. Natomiast jeśli chodzi o liczbę graczy, to rozgrywka w Kto kłamie? odbywa się od 2 do aż 8 graczy! 

najlepsza gra planszowa karak

Karak

Kolejną ciekawą, prostą i fajną grą planszową dla dzieci jest Karak. To przygodówka, w której wcielasz się w rolę wojowniczki lub wojownika i walczysz o panowanie nad tytułowym zamkiem. Rywalizujesz z innymi, próbując zdobyć jak najwięcej punktów zwycięstwa poprzez przejmowanie strategicznych pozycji na planszy i zdobywanie skarbów.

Plansza Karaku składa się z kilku poziomów, na których rozmieszczone są różne elementy, takie jak skarby, pułapki i wieże obronne. Grę rozpoczyna się od rozlosowania kart zdolności, które dają Ci specjalne możliwości, takie jak ataki specjalne czy ulepszenia. Następnie rzucasz kośćmi, aby określić, ile ruchów możesz wykonać w swojej turze. W miarę postępów w grze gracze mogą również zdobywać nowe karty zdolności i ulepszenia, co pozwala im na dostosowywanie swojej strategii do sytuacji na planszy.

Warto też zaznaczyć, że w Karak nie tylko musisz szybko reagować na zmieniające się warunki na planszy, jak i dobrze planować swoje ruchy. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zdobędzie odpowiednią ilość punktów zwycięstwa lub zmusi innych graczy do ucieczki z zamku. Znakomita rozrywka dla młodszych, ale i starsi będą się dobrze bawić. Tytuł ten skierowany jest od 2 do 5 graczy, także spokojnie możesz rozegrać partię wyłącznie ze swoim dzieckiem. 

najlepsze gry planszowe dla dzieci

Do Góry Nogami

Kolejna produkcja firmy EPEE! Tym razem jednak mowa o Do góry nogami – to prosta gra planszowa dla dzieci, w której rywalizacja polega na wykonywaniu pozornie prostych zadań, jednocześnie mając na oczach specjalne gogle, przez które wszystko widoczne jest do góry nogami. Czasem wystarczy przybić piątkę, a innym razem zapisać imię swojego przeciwnika. 

Jak mniej więcej wygląda rozgrywka w Do góry nogami?  Na początku dobierasz kartę wyzwania i czytasz jej treść na głos. Następnie każdy z graczy zakłada specjalne okulary i próbuje wykonać owo wyzwanie. W zależności od efektu – zdobywasz lub tracisz punkt. Wydaje się to proste, ale te specjalne binokle znacznie utrudniają sprawę.

Piękno tkwi w prostocie! Do góry nogami to bezapelacyjnie jedna z najlepszych gier planszowych, w jakie przyszło nam zagrać. To zabawa skierowana od 2 do 6 graczy i niezależnie od liczby osób – śmiechu jest co niemiara! 

najlepsze gry na imprezy

Nie mów TAK, Nie mów NIE

Jeśli Ty lub Twoje dziecko lubi odpowiadać na pytania wymijająco, to w takim razie Nie mów TAK, nie mów NIE jest właśnie dla was. To gra planszowa, w której gracze muszą odpowiadać na pytania i wymagań bez używania słów „tak” ani „nie”. Tylko tyle i aż tyle! Przygotowanych zostało 900 pytań, także tematów do lania wody z pewnością nie brakuje.

Poplątać język sobei można, starając się jak najszybciej udzielić odpowiedniej odpowiedzi! Wspomnę także, że Nie mów TAK, nie mów NIE posiada dwa warianty – rodzinny dla dzieci oraz nieco bardziej wymagający dla dorosłych. Zarówno w jednym, jak i drugim zabawa jest gwarantowana! Ta gra planszowa może też pomóc w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych oraz kreatywnych – bardzo pobudza wyobraźnię 

planszówka wsiaść do pociągu

Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata

Listę najlepszych gier planszowych dla dzieci zamyka Wsiąść do Pociągu: Dookoła świata, choć tak naprawdę jakakolwiek części sprawdzi się równie dobrze. To świetna i wciągająca planszówka, w której wcielasz się w rolę podróżnika przemierzającego świat. Nowością w „Dookoła świata” jest to, że poza pociągiem, to korzystać możesz także z transportu wodnego! Celem gry jest zdobycie jak najwięcej punktów poprzez zwiedzanie miast i krajów oraz kolekcjonowanie różnych przedmiotów.

W grze planszowej Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata gracze poruszają się po mapie świata, zatrzymując się w różnych miastach i krajach, które są oznaczone na planszy. Gracze mogą zdobywać punkty, kupując i sprzedając towary oraz odwiedzając różne atrakcje turystyczne.

Gra posiada również elementy losowości, ponieważ gracze mogą losować karty, które mogą im pomóc lub utrudnić podróż. Na przykład gracze mogą otrzymać kartę, która pozwala im na podróżowanie pociągiem bezpłatnie, lub kartę, która obliguje ich do zapłacenia dodatkowych opłat za podróż. Świetna zabawa od 2 do 5 osób. Młodszych przy okazji uczy co nieco na temat innych państw świata, także plus za dodatkowy walor edukacyjny! 

Jaka jest najlepsza gra planszowa dla dorosłych?

Parafrazując klasyka – „Gdy nie ma w domu dzieci, to jesteśmy niegrzeczni”, czyli gramy w gry planszowe dla dorosłych! Fajnych i nieco bardziej skomplikowanych też nie brakuje, choć na te tytuły w większości musisz już przeznaczyć nieco więcej czasu. Nie tylko na samą rozgrywkę, ale na zapoznanie się z zasadami. Niemniej zaufaj nam – warto!

najlepsze gry planszowe dla dorosłych diuna

Diuna: Imperium

Jak zapewne nie jest trudno się domyślić – Diuna: Imperium to gra planszowa dla dorosłych oparta na kultowej powieści Franka Herberta, czyli „Diuna. Chcesz poczuć się jak na planie nowego filmu? No to idealnie! 

W Diuna: Imperium wcielasz się w członka jednego z różnych frakcji walczących o kontrolę nad planetą Arrakis. To jedyne źródło mocy zwanej melanżem, co sprawia, że to bardzo cenne i pożądane miejsce.

Gra składa się z kilku rund, w trakcie, których gracze mogą wykonywać różne akcje, takie jak rekrutowanie nowych sojuszników, budowanie fortów i atakowanie innych graczy. Każda frakcja ma swoje unikalne zdolności i strategie, dzięki czemu każda gra jest inna i nieprzewidywalna.

Najlepsze w Diuna: Imperium jest to, że możesz zagrać w tę grę zupełnie samodzielnie, ale nikt też nie broni Ci zaprosić do rozgrywki 3 dodatkowe osoby. Jedna partia trwa od 60 do 120 minut, czyli nieco więcej, niż w przypadku wcześniej wspomnianych gier planszowych. Niemniej – naprawdę warto, szczególnie kiedy jest się fanem uniwersum.

gry dla dorosłych bloodborne gra planszowa

Bloodborne: Gra planszowa

Nie musisz przecierać oczu, faktycznie na liście najlepszych gier planszowych znajduje się Bloodborne, ale spokojnie – mowa tu o grze planszowej! Wciel się w rolę łowcy i staw czoła tajemniczej pladze samodzielnie lub w towarzystwie trójki towarzyszy.

W planszowym Bloodborne zdecydowanie warto współpracować, aby pokonać potwory i przeżyć w tym iście niebezpiecznym świecie. Gracze muszą również zarządzać swoimi zasobami, takimi jak zdrowie i amunicja i uważać na pułapki oraz inne niebezpieczeństwa, które czają się na każdym kroku.

Gra zawiera również elementy losowości, takie jak losowe potwory i przedmioty, co sprawia, że każda rozgrywka jest unikalna. Gracze muszą również podejmować trudne decyzje, takie jak to, co zrobić z cennymi przedmiotami lub jak uleczyć swoje rany.

Sprawdź też: Bloodborne (PlayStation 4)

gry planszowe na święta

This War of Mine

Kolejna gra wideo, która doczekała się fajnej planszówki, jest This War of Mine. To dość nietypowa gra planszowa, gdyż jak sami twórcy twierdzą – wystarczy wyjąć ją z pudełka i można grać. Oczywiście warto jednak najpierw zapoznać się z ogólną mechaniką rozgrywki. Całość jest naprawdę intuicyjna i bez problemu można załapać, o co tu chodzi.

W grze wcielasz się w mieszkańca oblężonego miasta. Twoim celem jest przetrwanie w czasach tej brutalnej wojny, jednocześnie rozsądnie zarządzać zasobami i podejmując racjonalne decyzje moralne. Do planszówki dołączana jest tzw. Księga Skryptów – zawiera ona prawie 2000 opowieści, dlatego dosłownie każda rozgrywka będzie wyglądać inaczej.

Nieco bardziej ponura, ale też niezwykle klimatyczna gra planszowa, w którą można grać samemu lub aż do 6 osób. Jeden z najciekawszych tytułów wśród planszówek, który naprawdę warto sprawdzić. 

gry planszowe na imprezę

Tajniacy

07 zgłoś się! Lubisz produkcje z Bondem w roli głównej? To w takim razie „Tajniacy” są właśnie dla Ciebie! W grze występują dwie drużyny – obie prowadzone przez Szefów Wywiadu. Obydwoje chcą migiem nawiązać kontakt z agentami, ale niestety problem tkwi w tym, iż mogą podać swojej drużynie wyłącznie jedno hasło na turę. Drużyna, którą dowodzisz (albo jesteś częścią!) musi odgadnąć tożsamość swoich agentów, a przy okazji omijając tych z przeciwnej drużyny. Nie jest to takie łatwe, bo dostępne hasła są wieloznaczne, co mocno utrudnia sprawę.

Tajniaków z pewnością należy pochwalić za mnogość wyboru – w zestawie znajduje się aż 400 haseł oraz 40 kluczy, dzięki którym każda rozgrywka będzie wyglądała inaczej. Sama gra potrafi też być niezłą gimnastyką umysłową oraz pobudza kreatywność. No i trzeba wspomnieć, że w rozgrywce może brać udział aż 8 graczy! Zdecydowanie jest to  jedna z najlepszych gier planszowych dla dorosłych. 

najlepsze gry o batmanie

Talisman Batman

Nananananana….BATMAN! Listę najlepszych gier planszowych dla dorosłych zamyka Talisman: Batman! Ta licząca sobie ponad trzy dekady seria całkiem niedawno otrzymała wariant z Mrocznym Rycerzem, który jest świetny! Rozgrywka została nieco uproszczona w stosunku do oryginału, dlatego też próg wejścia jest o wiele niższy, chociaż ten i tak nigdy nie był zbyt wysoki.

W grze wcielasz się w jednego z klasycznych superzłoczyńców DC – Jokera, Harley Quinn, Człowieka Zagadkę, Bane’a czy też Trujący Bluszcz lub innych. Twoim zadaniem jest wydostać się z Azylu Arkham. Jak tego dokonać? Wystarczy dostać się na środek planszy i pokonać tytułowego bohatera. Proste? Tylko na papierze. Po drodze czekać na CIebie będą przeróżne przeszkody i na każdym kroku ktoś lub coś będzie starało się Ciebie powstrzymać.

Gratka szczególnie dla fanów uniwersum DC Comics, ale nawet mniej wtajemniczeni będą bawić się świetnie. To kawał wciągającej planszówki, w którą naprawdę polecamy Ci zagrać. Nie zawiedziesz się! 

Najlepsze gry na imprezę

Powyżej zostały opisane te nieco bardziej czasochłonne gry planszowe. Co w momencie, kiedy potrzebujesz czegoś „na szybko”? Nie ma znaczenia, czy widzisz się ze znajomymi np. pubie z planszówkami, czy u kogoś w domu. Takie krótsze gry imprezowe to świetna zabawa, a my pomożemy wybrać Ci najlepsze z nich! 

imprezowe gry planszowe

Eksplodujące kotki

Listę najlepszych gier planszowych na imprezę otwierają Eksplodujące Kotki, które wydaje u nas wydawnictwo Rebel. Ta karcianka jest nie tylko niezwykle urocza i zabawna, ale też niesamowicie wciąga! 

Rozgrywkę można przyrównać do rosyjskiej ruletki. Wraz z innymi graczami ciągniecie karty, aż trafi się bomba! Jeśli masz odpowiednią kartę, to możesz ją rozbroić. W innym przypadku odpadasz! Akcja jest naprawdę intensywna. Warto też wspomnieć o przezabawnych opisach kart, przy których aż trudno się nie uśmiechnąć.

Pojedyncza runda to zabawa na góra 15 minut, ale nie ma co się oszukiwać – po jednej od razu rozpoczyna się drugą. Potem trzecią i czwartą. Powodzenia w oderwaniu się od tego tytułu! Sama gra posiada też różne warianty, które mogą też różnić się maksymalną liczbą graczy. Niemniej podstawowa wersja pozwala na udział od 2 do 5 osób. 

najlepsze karcianki

Karty dżentelmenów

Kolejnym tytułem na liście najlepszych imprezowych gier planszowych jest bardzo prosta karcianka. Karty dżentelmenów, bowiem o tym tytule mowa, to test na to, jak dobrze znasz poczucie humoru swoich znajomych lub rodziny. Dlaczego?

W grze chodzi o to, że jedna osoba dobiera czarną kartę i czyta na głos zdanie, w którym występują luki. Pozostali gracze natomiast odpowiadają za pomocą białej karty. Osoba, która według czytającego podała najzabawniejszą odpowiedź, zdobywa punkt.

Czyli w największym skrócie – Karty dżentelmenów to zabawa polegająca na tworzeniu jak najbardziej absurdalnych historii. Chcemy tylko jeszcze zwrócić uwagę, że mowa tu przede wszystkim o czarnym humorze, także miej to na uwadze przed zakupem. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to uwierz – będziesz się świetnie bawić. 

najlepsza karciana morda

Morda!

Przepraszamy, że tak wulgarnie, ale Morda! to nazwa jednej z najlepszych gier planszowych na imprezy, jakie wyszły. Jej zasady są niezwykle proste, a nie zliczymy nawet liczby wylanych łez. Oczywiście ze śmiechu. 

Zasady rozgrywki są podobne, co w przypadku Kart dżentelmenów. Jedna osoba czyta zaczepkę skierowaną do konkretnego gracza. Ten spośród dobranych kart musi wybrać najzabawniejszą odpowiedź. Jeśli ta mu nie podpasuje, ucisza go, krzycząc „morda!”. 

W grze może brać udział nawet 12 osób, dlatego tytuł ten sprawdzi się dosłownie w każdych warunkach. Zaczepek jest 120, a ripost 240, dlatego każda rozgrywka wygląda inaczej. Warto też pochwalić kompaktowy rozmiar karcianki – bez problemu zmieścisz ją w kieszeni i zabierzesz gdziekolwiek zechcesz. 

najlepsze gry planszowe i karciane

(Nie)Powinieneś

Kolejna karcianka, która z jest niemalże identyczna, co karty dżentelmenów, ale nic nie poradzimy, że lubimy taką prostą rozgrywkę. Jeśli chodzi o zasady, to (Nie)Powinieneś nie różni się niczym od wspomnianej produkcji. Przede wszystkim chodzi tu o zupełnie inne teksty, dlatego, jeśli wyeksploatujesz już ten pierwszy tytuł, to śmiało sięgaj po tę zabawną grę planszową. 

(Nie)Powinieneś to zabawa od 3 do aż 15 osób, a jedna runda trwa około 30 minut – oczywiście wszystko zależy od tego, w ile osób właśnie grasz. My na pewno polecamy – śmiechu jest co niemiara! 

najlepsze gry planszowe 2022

Odjechane jednorożce

Listę najlepszych gier planszowych na imprezy zamykają Odjechane jednorożce! Na pierwszy rzut oka mogą nieco przypominać Eksplodujące kotki, jednakże zasady rozgrywki są zupełnie inne. W tej karciance Twoim zadaniem jest stworzenie armii jednorożców. Docelowo masz ich zebrać 7. Nie jest to jednak takie proste zadanie, bo inni gracze na każdym kroku będą po kolei eliminować Twoje rogate kucyki. 

Jedna partia trwa około 30 minut, akcja jest bardzo intensywna, a śmiać się idzie w niebogłosy – szczególnie w wariancie dla dorosłych! W grze może brać udział od 2 do 8 osób, a próg wejścia jest naprawdę niski, bo zasady są banalnie proste. Choć nie da się ukryć – umiejętność strategicznego myślenia na pewno Ci się przyda!

To by było na tyle! Oto wszystkie najlepsze gry planszowe według naszej redakcji. Trochę tego się zebrało, ale jak już wspominaliśmy – naprawdę trudno było nam się ograniczyć nawet do takiej liczby planszówek. Dlatego, jeśli jakiś tytuł nie pojawił się na liście, a chcesz go polecić, to śmiało podziel się tym w komentarzu! 

kody rabatowe morele
15
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *