królowa charlotta

Rozrywka

31.07.2023 09:16

Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów – serial

Filmy i seriale
3
0
0
3
0

Serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów to jeden z najnowszych hitów serwisu Netflix. Co warto wiedzieć na temat tej produkcji? Kto gra w tym serialu, ile sezonów ma i czy jest oparty na faktach?

W grudniu 2020 roku do serwisu Netflix trafiła nowa produkcja „Bridgertonowie”. Ten dramat kostiumowy, który osadzono w XIX-wiecznej Anglii okazał się dużym sukcesem i zebrał sporą rzeszę fanów. Poskutkowało to premierą drugiego sezonu już 25 marca 2022 roku. Z racji na to, że wykreowane przez autorkę Julię Quinn uniwersum w wersji serialowej okazał się dużym sukcesem, Netflix zdecydował się na wypuszczenie kolejnej produkcji z tego świata. Jest nią właśnie Królowa Charlotta. Serial to prequel dla głównej opowieści Bridgertonów. Opowiada więc o wydarzeniach, które działy się przed tymi, znanymi z głównego serialu. 

O czym jest serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów?

Podczas gdy główny serial Bridgertonowie opowiada o wydarzeniach z czasów tak zwanej ery regencyjnej, która miała miejsce w latach 1811-1820, prequel przenosi nas też do czasów z roku 1761, gdy młoda królowa Charlotta z rodu Meclenburg-Streilitz poznała młodego króla Jerzego III. Serial składa się z dwóch linii fabularnych. Jedna mówi o wydarzeniach z czasów młodości Królowej Wielkiej Brytanii, druga o schyłkowym okresie jej życia. 

królowa charlotta opowieść ze świata bridgertonów
Fragment sceny z serialu ,,Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” | Źródło: ppe.pl

Sprawdź też: Bridgertonowie sezon 2 – kiedy nowe odcinki? Wszystkie informacje o serialu Netflixa

W trakcie oglądania sześciu odcinków tej produkcji obserwujemy losy małżeństwa króla i królowej, a także dowiadujemy się więcej o jego chorobie psychicznej. Opowieść podobnie jak główny serial zwraca na siebie uwagę poprzez charakterystyczne stroje, wielowątkowość, czy też ciekawe intrygi dworskie.  

Jacy bohaterowie pojawiają się w serialu Królowa Charlotta?

W serialu Królowa Charlotta Netflix może pochwalić się całkiem sporą ilością interesujących bohaterów. Najważniejsze postacie to oczywiście tytułowa Królowa Charlotta oraz jej mąż, Król Jerzy III. Oprócz tego w serialu pojawiają się takie osoby jak książę Meklemburgii, Adolf IV, czyli brat królowej. Inni warci wzmianki bohaterowie to niezliczone dzieci Królowej Charlotty, w tym Jerzy, książę Walii, a także książe-regent Zjednoczonego Królestwa. Obecny John Mount Stuart, premier Wielkiej Brytanii z lat 60. XVIII wieku. Ilość bohaterów jest naprawdę spora, więc zapoznanie się z nią może zająć trochę czasu. Co ważne w większości są to postacie historyczne, które brały udział w losach Wielkiej Brytanii na przełomie XVIII i XIX wieku. 

Obsada Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów

W serialu przenoszącym nas do Londynu na brytyjskie salony warto też zwrócić uwagę na obsadę. Niektóre postacie są grane przez dwóch aktorów z racji na dwie osobne linie czasowe obecne w produkcji. Postać młodej Królowej Charlotty odgrywa India Ria Amarteifio. Do tej pory grała przede wszystkim epizody w różnych produkcjach. Tym samym zadebiutowała jako jedna z głównych bohaterek. Rola starej Królowej Charlotty jest grana z kolei przez aktorkę Goldę Rosheuvel. Wcześniej była obecna między innymi w filmie Diuna.

obsada królowej Charllote
Obsada serialu jest naprawdę genialna! | Źródło: radiotimes.com

Królem Jerzym jest Corey Mylchrest. Dla tego aktora jest to również jedna z pierwszych tak dużych ról. Kolejną ważną postacią jest Lady Agatha Danbury. W młodszą wersję wcieliła się Arsema Thomas. Dla niej również jest to jeden z pierwszych występów w tak duże produkcji. Do grania Lady Danbury z XIX wieku powróciła z kolei Adjoa Andoh, która jest też częścią obsady Bridgertonów. Miłośnicy polskiej kultury mogą ją kojarzyć z roli Nenneke w serialu Netflixa „Wiedźmin”. 

Ile sezonów ma serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów?

Na ten moment serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów ma tylko jeden sezon. Jest to spin-off serii Bridgertonowie, która z kolei doczekała się dwóch odsłon. W ten sposób fani tych produkcji mogą obejrzeć łącznie 22 odcinki, przenosząc się do Wielkiej Brytanii z przełomu XVIII i XIX wieku. 

Czy serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów jest na faktach?

Serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów od początku stał się przedmiotem małego skandalu. Co go spowodowało? Sama postać Królowej Charlotty. W serialu jest ona portretowana przez czarnoskóre aktorki. Historia pokazuje, że praktycznie cała brytyjska arystokracja była rasy białej. W przypadku Królowej Charlotty pochodzenie afrykańskie nie jest w pełni wykluczone. Niektórzy historycy wskazują, że jej przodkiem mogli być członkowie czarnej gałęzi portugalskiego domu królewskiego. Do tego historia jasno pokazuje, że na portretach władcy często mieli ukrywane pewne niedoskonałości. Czy tak stało się w przypadku Królowej Charlotty? Tego nie wiemy. 

królowa charlotta serial
Corey Mylchreest i India Amarteifio w prequelu serialu od Netflixa | Źródło: nytimes.com

Sprawdź też: Serial Gra o Tron – gdzie obejrzeć? Ile sezonów?

Między innymi z tego powodu serialu nie powinno się traktować jako lekcji historii. Raczej powinno się do niej podejść jako do opowieści, która została osadzona w historycznych ramach. Są one jednak dość luźno interpretowane na potrzeby scenariusza. W serialu opowiadającym o rodzinie Bridgertonów są jednak zaprezentowane pewne wydarzenia, które miały miejsce naprawdę. Mowa tu na przykład o pokaźnej ilości dzieci Króla Jerzego i Królowej Charlotty. Para doczekała się aż 15 dzieci, z czego aż 13 w tym siedmiu synów dożyło dorosłości. 

Gdzie obejrzeć serial Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów?

Serial Królowa Charlotta: Opowieści ze świata Bridgertonów to produkcja, która w całości dostępna jest w serwisie Netflix. Amerykański gigant świata streamingu mocno stawia na ten serial i jest on silnie promowany. Ci, którzy pokochali młodą Królową Charlottę nie powinni jednak oczekiwać zbyt dobrych wieści. Na ten moment kontynuacja nie jest w planach. Sami twórcy wypowiedzieli na ten temat i oznajmili, że to dość zamknięta historia stworzona z myślą o jednym sezonie spin-offu Bridgertonów.

Nie oznacza to, że Netflix nie szykuje kolejnych seriali z tego świata. 3 sezon Bridgertonów został już nakręcony i oczekuje na swoją premierę. Zdjęcia były realizowane w tym samym czasie, co te do Królowej Charlotty, więc można spodziewać się premiery w najbliższych miesiącach. Pierwotnie mówiono nawet o wiośnie 2023 roku. Oficjalnej daty jeszcze nie ma, lecz jest to tylko kwestią czasu. 

Źródło obrazka głównego: amazonadviser.com

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu
3
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *