1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Kao powraca! Kangurek Kao 4 – najważniejsze informacje. Kiedy premiera, zwiastun

Rozrywka

28.10.2021 07:51

Kao powraca! Kangurek Kao 4 – najważniejsze informacje. Kiedy premiera, zwiastun

Gry
12
0
0
12
0

Kangurek Kao 4 powraca z zupełnie nową przygodą! Fani platformówki 3D nie mogą się doczekać. Kiedy odbędzie się premiera nowej części kultowej serii studia Tate Multimedia, produkującego popularne polskie gry? Co wiemy o nowym Kangurku Kao? Sprawdź!

Kangurek Kao 4 – kiedy premiera?

Zapewne wiele osób kojarzy gry z serii Kangurek Kao. Są to tytuły stworzone przez polskich producentów, które swoją premierę miały ponad dwadzieścia lat temu. Wówczas gracze na całym świecie mogli poznać postać kultowego kangura. Po trzech latach, w 2003 roku, przyszedł czas na drugą grę z serii: Kao the Kangaroo: Round 2 wydaną na PS2, Xbox, Nintendo GameCube i PC. Kolejną częścią, która weszła w skład serii, była Kao Challengers na PSP oraz ostatnia, Kao the Kangaroo: Mystery of the Volcano wydana w grudniu 2005 roku.

Od jakiegoś czasu gra przechodzi renesans, a fani żądają przywrócenia Kangurka do życia i stworzenia nowej przygody, w której zagra on główną rolę. Twórcy nie pozostali obojętni na ponowne zainteresowanie ich grą. Kiedy możemy spodziewać się premiery nowej części platformówki 3D z Kangurkiem Kao?

Kangurek Kao
Twórcy nie pozostali bierni na głos fanów. Kangurek Kao wraca do gry!

Zobacz również: Kody do GTA: SA – aezakmi, hesoyam i inne komendy. Lista kodów do gry

Tate Multimedia, polski producent i wydawca gier komputerowych, po raz pierwszy dał fanom Kangurka Kao do zrozumienia, że szykuje dla nich reboot oryginalnej trylogii w czerwcu 2020 roku. Spekulacje i domysły ustały, gdy informacja została oficjalnie potwierdzona, a studio opublikowało na Twitterze jasne oświadczenie: Tak! Pracujemy nad kolejną odsłoną Kangurka Kao!
Tate Multimedia nie doprecyzowało jednak konkretnej daty premiery. Początkowo mówiono o 2021 roku, ostatecznie wyznaczono termin na 2022 rok – bez podania konkretnego dnia. Twórcy zaznaczyli, że wszelkie szczegóły na temat nadchodzącej gry zostaną przekazane wkrótce.

Co wiemy o nowej części Kangurka Kao?

W 2019 roku, miała miejsce bardzo ciekawa, fanowska inicjatywa, która z pewnością wpłynęła na decyzję o stworzeniu kolejnej części przygód uwielbianego Kangurka Kao. #BringKaoBack to hasztag stworzony przez wiernych fanów, którzy w ten sposób chcieli dotrzeć do twórców. Ich intencją był powrót Kangurka Kao. W odpowiedzi, Tate Multimedia, 1 czerwca 2019 roku, udostępniło drugą część gry, Kangurka Kao: Rundę 2, za darmo na platformie Steam.

W ciągu pierwszych 24 godzin grę pobrało ponad 750 tysięcy graczy! Po 16 latach od premiery ostatniej gry i dużym odzewie ze strony fanów studio postanowiło stworzyć kolejną część. Początkowo, studio Tate Multimedia było dość oszczędne w dzieleniu się szczegółowymi informacjami dotyczącymi powstawania czwartej części Kao the Kangaroo. Od czasu do czasu udostępniano pojedyncze grafiki czy animacje, które w istocie niewiele wnosiły.

Mamy teaser!

Choć twórcy nie ujawnili konkretnej daty premiery kultowej serii, opublikowali nowy teaser, który pozwolił fanom zapoznać się z nowym wyglądem głównego bohatera. Widzimy w nim Kangurka Kao, który wyposażony w swoje kolorowe bokserskie rękawice uderza w automat boxer. Na maszynie pojawia się wynik – 2022.

Poznaliśmy również zarys fabuły nowej części Kangurka Kao 4:

Tym razem dzielny kangur musi odnaleźć swoją zaginioną siostrę i rozwiązać zagadkę tego, co stało się z jego dawno zaginionym ojcem. Będzie musiał podróżować po świecie i stawić czoła słynnym mistrzom walki, na których wpływ ma tajemnicza, mroczna moc.

Wiemy również, że w podróży towarzyszyć mu będzie Walt, który nauczy Kao, jak być prawdziwym wojownikiem. Umiejętność walki będzie niezbędna do osiągnięcia ostatecznego celu – pokonania Wiecznego Wojownika, „którego ambicje zagrażają równowadze świata”.

Dowiadujemy się tego z opisu gry zamieszczonego na platformie Steam, na której gracze mogą już zapisywać Kao the Kangaroo do swojej listy życzeń. Wówczas otrzymają powiadomienie, gdy gra będzie dostępna. Wiadomo również, że gra będzie wymagała minimum 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego Win 8 (lub nowszego). Wymagania systemowe obejmują również minimum 20 GB dostępnego miejsca na dysku. Oprócz tego niezbędny będzie procesor 3.0 GHz, pamięć 8 GB RAM oraz zintegrowana karta graficzna.

Kangurek Kao 4 – materiały promocyjne

W sierpniu 2020 roku, na oficjalnym kanale Tate Multimedia na platformie YouTube, pojawił się 11-sekundowy filmik. Twórcy dziękują w nim za ogromne zainteresowanie fanów wyczekujących z niecierpliwością nowej odsłony Kangurka Kao. Producenci proszą w nim jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość, ponieważ potrzebują więcej czasu, aby wszystko zostało odpowiednio dopracowane.

25 listopada, na oficjalny kanał twórców, został wrzucony 13-sekundowy filmik, na którym widać już urywek właściwego gameplayu. Fani mogli zapoznać się z wyglądem głównego bohatera, sekwencją skoków oraz zobaczyć jeden z jego podstawowych ataków, znany już z poprzednich odsłon serii.

Czy jest zwiastun Kangurka Kao 4?

Nie ma jednego oficjalnego zwiastuna, który by uchylił rąbka tajemnicy i zdradził fanom więcej detali. Twórcy Kangurka Kao są bardzo oszczędni w dzieleniu się szczegółowymi informacjami. Oprócz wyżej wymienionych materiałów, na ich kanale na YouTube znaleźć można krótką zapowiedź, która odsyła zainteresowanych na kartę produktu w serwisie Steam. Wśród licznych komentarzy zamieszczanych pod postami i filmami publikowanymi przez twórców, zauważyć można duże wsparcie ze strony fanów serii. Wielu z nich jest bardzo wyrozumiałych dla producentów i pokornie czeka na nową część.

Na nowego Kangurka Kao czeka wielu graczy i wiążą z nim niemałe nadzieje. Twórców zaś czeka duże wyzwanie – muszą zadowolić społeczność graczy, którzy jako dzieci grali w pierwszego Kangurka Kao. Powrót do przeszłości to wyzwanie, więc Tate Multimedia ma więc bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę.

kangurek kao lokalizacja mapa
Wszystko wygląda na gotowe, tylko gdzie jest Kangurek Kao?

Zobacz również: EA Play – gry w abonamencie od Electronic Arts. Jakie gry w EA Play – czy warto wykupić dostęp?

Nie mogą rozczarować wiernych fanów, a jednocześnie muszą zadowolić tych, którzy po raz pierwszy rozpoczną przygodę z kultowym kangurem. Czy tak się stanie? Musimy przyznać, że sami z niecierpliwością wyczekujemy nowego tytułu z Kangurkiem Kao w roli głównej.

12
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.