john wick 4

Rozrywka

09.11.2021 10:48

John Wick 4 – poznaliśmy oficjalny tytuł produkcji?

Filmy i seriale
10
0
0
10
0

Premiera John Wick 4 zbliża się coraz to większymi krokami, także powoli zacznie napływać mnóstwo informacji na temat tej produkcji. Zdjęcia do filmu zostały zakończone kilka tygodni temu, a teraz prawdopodobnie poznaliśmy oficjalny tytuł filmu.

Od premiery trzeciego Johna Wicka minęły już dwa lata, a fani z niecierpliwością oczekują kontynuację przygód byłego hitmana, w którego wciela się sam Keanu Reeves. Obecnie John Wick 4 znajduje się w fazie postprodukcji, a niektórzy członkowie ekipy, którzy byli zaangażowani w ten tytuł, otrzymali paczki z podziękowaniami, które zawierały np. specjalny worek z nadrukowanym wielkim logo, które prawdopodobnie zdradza oficjalny tytuł czwartej części, który w pełni miałby brzmieć John Wick 4: Hagakure.

John Wick 4 – co oznacza domniemany podtytuł filmu?

Seria doczekała się podtytułu dopiero przy okazji trzeciej części produkcji, który brzmiał „Parabellum”, co z latynoskiego oznacza „przygotuj się na wojnę”. Czym zatem jest “Hagakure”? Samo to słowo tłumaczy się, jako “ukryty przez liście”, jednakże chodzi tutaj o zbiór tekstów Tsunemoto Yamamoto o tym samym tytule, które są pewnego rodzaju przewodnikiem dla samurajów, co ma dużo więcej sensu biorąc pod uwagę charakter filmu.

Poza tym warto zaznaczyć, że jeden z mistrzów sztuk walki, czyli Donnie Yen, którego można było podziwiać w takich tytułach, jak np. Ip Man czy 14 ostrzy, pojawi się w filmie w roli antagonisty.  Aktor w wywiadzie dla Collider bardzo pochlebnie wyrażał się o swoich kolegach z planu:

„Chciałbym podzielić się wyrazami uznania dla Chada Stahelskiego i Keanu Reevesa. To cudowni ludzie o wielkich sercach. Keanu to niezwykle dobra osoba, a kompetencje Chada są ponad miarę. Można go nazwać 'filmowym bibliotekarzem’, bo ten gość po prostu rozumie filmy i wie jak się z nimi obchodzić. Chyba nigdy w życiu tak przyjemnie mi się z nikim nie pracowało, stąd też moja potrzeba wyrażenia tych słów uznania”

Niestety wciąż nie opublikowano żadnego oficjalnego opisu fabuły, jednakże jeżeli ufać słowom Laurence Fishburne, to John Wick 4 jeszcze bardziej zagłębi się w świat zabójców i skupi się w szczególności na ich kodeksie. Jeżeli to prawda, to domniemany tytuł nabiera jeszcze więcej sensu.

Premiera Johna Wicka 4 odbędzie się 27 maja 2022 roku. Czekacie na ten film? Jakie macie wobec niego oczekiwania?

Źródło: https://twitter.com/BingeWatchThis_/status/1457854800184455172?r

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *