jagged alliance 3 gra

Rozrywka

31.01.2023 17:12

Jagged Alliance 3 – data premiery, wymagania, gry podobne

Encyklopedia gier Gry
6
0
0
6
0

Jagged Alliance 3 to już trzecia część strategii turowych od Haemimont Games. Kiedy premiera? Co o niej wiadomo? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Jagged Alliance to kultowa seria turowych gier taktyczno-strategicznych, której korzenie sięgają 1994 roku. Od czasu wydania prawdziwego opus magnum w postaci Jagged Aliance 2 w 1999 roku gracze z niecierpliwością czekają na jej godnego następcę. Jak do tej pory wszelakie próby nie zadowoliły fanów serii. Zapowiedziana część 3 rozpaliła nadzieje na nowo.

Jagged Alliance 3 – data premiery i twórcy

Gra pojawiła się w przedsprzedaży w kilku sieciach handlowych, w cenach oscylujących pomiędzy 170 a 230 złotych. Mimo to nie została jeszcze ogłoszona oficjalna data jej premiery. Na karcie gry na platformie Steam Jagged Alliance 3 widnieje jedynie informacja „Wkrótce dostępne”. Za produkcje tytułu jest odpowiedzialne Haemimont Games. Studio zyskało uznanie graczy serią Tropico. Wydawcą została dobrze znana miłośnikom elektronicznej rozrywki firma THQ Nordic. To nie wszystko, co zaoferuje Jagged Alliance 3 – premiera będzie wiązać się z nowością w serii, czyli wielosobowym trybem co op.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Fabuła w Jagged Alliance 3

Zgodnie z tradycją serii, Jagged Alliance 3 zostanie osadzone w fikcyjnym krajów Trzeciego Świata o tropikalnym klimacie. Prezydent państwa Grand Chien znika w tajemniczych okolicznościach, a jego kompetencje przejmuje paramilitarna organizacja Legion. W celu przywrócenia dawnego porządku rodzina prezydenta kontaktuje się z organizacją skupiającą najlepszych najemników. Poprowadzenie tej wojny będzie zależało od decyzji, jakie podejmie gracz.

DLC i dodatki do Jagged Alliance 3

Jak na razie wydawca nie ma w planach wydania żadnych dodatków.  Przedpremierowe zamówienia najprawdopodobniej nie będą zawierać także dodatkowej zawartości cyfrowej. Nic nie wiadomo także o przewidywanej edycji kolekcjonerskiej.

Zwiastun i gameplayJagged Alliance 3

Jagged Alliance 3 trailer został opublikowany przez wydawcę (THQ Nordic) 12 sierpnia 2022 roku. Można było na nim zobaczyć pewne elementy mocno sugerujące duchowy klimat kultowej dwójki i osadzenie akcji w podobnym okresie. Przywołuje to zwłaszcza widok archaicznego laptopa ze stronami internetowymi przypominającymi wyglądem te z późnych lat 90. Fragmenty rozgrywki wskazują na unowocześnienie Jagged Alliance 3 – gameplay jest pełen akcji przy jednocześnie bardzo zaawansowanych opcjach taktycznych. Daje to spore nadzieje, gdyż wszystkie kontynuacje serii pod tym względem wyglądały na mocno uproszczone. 

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance 3

Przewidywane wymagania sprzętowe, jakie widnieją na karcie gry na platformie Steam, prezentują się następująco: procesor: AMD FX-8320 / Intel i5-4690, pamięć RAM: 6 GB, karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960, directX: 11 wersja, system operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bit), miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni. Jeśli chodzi o zalecane wymagania sprzętowe, to obejmują one: procesor Intel Core i7-3930K / AMD Ryzen 5 1600, pamięć RAM: 8 GB, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060, directX: 11 wersja, system operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bit) oraz 20 GB dostępnej przestrzeni na dysku. 

Sprawdź też: Premiery gier (PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch)

Gry podobne do Jagged Alliance 3

Na początek warto skusić się na którąś grę sygnowaną serią JA, na przykład Jagged Alliance: Rage! Choć warta sprawdzenia przez fanów serii, to w istocie różnice pomiędzy nią a drugą częścią sprawiają, że jest to zgoła odmienne doświadczenie. Silent Storm bywa jedną z najczęściej wymienianych gier w zestawieniach propozycji dla fanów JA. Seria X-COM stanowi swoisty wyznacznik jakości dla gier gatunku, a zarazem wzór, do którego porównuje się wiele produkcji. Cykl spopularyzował bardzo wiele rozwiązań, które bardzo chętnie były podpatrywane przez konkurencję, jak na przykład system chowania się za osłonami. Fallout Tactics: Brotherhood of Steel to pozycja osadzona w postapokaliptycznym świecie, dobrze znany fanom gier RPG.

O ile rozgrywka może być nastawiona na dość zaawansowane działania taktyczne oraz możliwość przełączania pomiędzy trybem turowym a czasem rzeczywistym, to mniej skupia się na oddawaniu pojedynczych strzałów. Wasteland 2 i 3 są grami RPG, jednakże ich system walki to rasowy przedstawiciel taktycznych turówek. Walki są wymagające, a mechanika pozwala na naprawdę wiele ciekawych strategii. Adaptacja systemu RPG Shadowrun doczekała się trzech bardzo dobrych gier taktycznych: Shadowrun Returns, Shadowrun: Dragonfall i Shadowrun: Hong Kong.

Szczególnie ciekawym aspektem gry jest jej świat osadzony w klimacie cyberpunk z jednoczesnym występowaniem magii. Osadzona w realiach drugiej wojny światowej seria Commandos ma w swoim dorobku 5 tytułów (licząc z rozszerzeniem) i zyskała sobie niemałe grono fanów. W stosunku do Jagged Aliance jest nastawiona na walkę w ukryciu, skradanie się i wykorzystywanie terenu. Wiele o niej mówi sam fakt, że większość przeciwników można ominąć, unikając pola zasięgu wzroku i przejść grę bez otwartej wymiany ognia. Będąc już przy Commmandosach, nie wypada nie wspomnieć o jego westernowym odpowiedniku, czyli serii Desperados. W 2020 roku marka została wskrzeszona wraz z 3 częścią przez niemieckie studio Mimimi Productions, odpowiedzialne za kolejny ciekawy tytuł w podobnym stylu, czyli Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Ta gra osadzona w czasach feudalnej Japonii zyskała jeszcze większe uznanie graczy i krytyków. Studio ogłosiło na początku 2023 roku nową grę – Shadow Gambit: The Cursed Crew. Tym razem klimat strategii zostanie w osadzony w realiach pełnych magii i piratów.

specyfikacja komputera scroll styczen 2023
6
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *