heroes 5 kody

Rozrywka

31.01.2023 16:15

Heroes 5 – kody do gry Heroes of Might and Magic V

Gry Kody do gier
2
1
0
2
1

Heroes 5 to jedna z popularniejszych części tej kultowej serii turowych strategii. Kody do Heroes 5 mogą być przydatne, gdy nie chcesz się męczyć podczas rozgrywki. Poznaj te, które z pewnością Ci pomogą! 

Heroes of Might and Magic 5 to trochę zapomniana dziś gra. Nie powinno to dziwić, gdyż cała seria po ostatnich nieudanych odsłonach, odeszła w pewnym stopniu w cień. Jeżeli jednak zagrywasz się w nią nadal, być może poszukujesz do niej kodów. Prezentujemy je poniżej, wyjaśniając jak je aktywować oraz prezentując same kody, nie tylko do podstawowej gry.

Jak aktywować kody do Heroes 5?

Przede wszystkim konsola kodów nie jest domyślnie odblokowana w grze. Trzeba tego dokonać samodzielnie, modyfikując jej pliki. Aby to zrobić, musimy odszukać lokalizację katalogu gry, który zazwyczaj znajduje się w folderze „Dokumenty”. Tam odszukujemy katalog gry i wchodzimy w folder „Profiles”. W nim znajdziemy plik o nazwie „autoexec.cfg”. Plik ten trzeba otworzyć za pomocą notatnika i na samym jego końcu dodać linijkę setvar dev_console_password = schwinge-des-todes”.

W ten sposób w grze po wciśnięciu klawiszu tylda [~] będziemy mieć dostęp do panelu komend, w którym można wpisywać już wszystkie kody dostępne w tej grze. Trzeba jednak pamiętać, że ta nazwa pliku, w którym dopisujemy linijkę, odnosi się jedynie do podstawowej wersji gry. W dodatkach plik, w którym trzeba dopisać linijkę aktywującą konsolę kodów, nazywa się inaczej. 

Najlepsze kody do Heroes 5

Najlepszym kodem, który może przydać się w trakcie uczciwej gry, gdy po prostu z powodu błędu nie będzie możliwe ukończenie misji w kampanii fabularnej, jest komenda @Win(). Dzięki niej natychmiast wygrywamy rozgrywkę i możemy przejść do kolejnej misji. 

Z pomocą kodów do Heroes 5 można też dodać sobie surowce. Gdy chcemy mieć większą ilość surowców oraz złota konieczna jest komenda add_money x. W tym wypadku “x” oznacza ilość każdego z surowców, którą otrzymamy, a to ile zostanie dodane złota to po prostu wynik mnożenia x przez 1000. Dlatego wpisanie komendy add_money 2 pozwoli nam dostać po 2 jednostki każdego z surowców i 2000 złota. W celu dodania z kolei samego złota wystarczy nam komenda add_gold x, gdzie „x” odpowiada dokładnej ilości złota, które sobie dodamy. 

heroes 5 kody
Z kodami do Heroes 5, rozgrywka stanie się łatwiejsza!

Jedna z bardziej użytecznych komend to też kod add_all_spells. W ten sposób aktywny w momencie wpisywania komendy bohater, otrzyma znajomość każdego czaru w grze, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się o to, że najmocniejsze czary pojawią w gildii magów w naszym mieście. 

Z przydatnych komend warto jeszcze wymienić dość długą listę tych, które pozwalają na dodanie poszczególnych umiejętności, a także zdolności. Aby dodać umiejętność potrzebna będzie nam komenda add_skill X, gdzie “x” oznacza nazwę umiejętności, której nauczy się nasz bohater. Do wyboru mamy angielską nazwę umiejętności lub przypisany do niej numer ID. Numery ID prezentują się następująco:

 • 1 = LOGISTICS – Logistyka,
 • 2 = WAR_MACHINES – Machiny Wojenne,
 • 3 = LEARNING – Oświecenie,
 • 4 = LEADERSHIP – Dowodzenie,
 • 5 = LUCK – Szczęście,
 • 6 = OFFENCE – Atak,
 • 7 = DEFENCE – Obrona,
 • 8 = SORCERY – Talent Magiczny,
 • 9 = DESTRUCTIVE_MAGIC – Magia Zniszczenia,
 • 10 = DARK_MAGIC – Magia Mroku,
 • 11 = LIGHT_MAGIC – Magia Światła,
 • 12 = SUMMONING_MAGIC – Magia Przywołania,
 • 13 = TRAINING – Kontratak (Rycerz),
 • 14 = GATING – Brama (Lord Chaosu),
 • 15 = NECROMANCY – Nekromancja (Nekromanta),
 • 16 = AVENGER – Mściciel (Elf),
 • 17 = ARTIFICIER – Rzemieślnik (Czarodziej),
 • 18 = INVOCATION – Zniewalająca Magia (Mroczny Elf).

Sprawdź też: Heroes 3 – kody do gry. Lista kodów do HoMM 3

Heroes V – kody na armię

Gra Heroes of Might and Magic V umożliwia nam również wpisanie kodów na armię. Komenda, która temu służy, jest niesamowicie prosta i brzmi add_army X Y. W tej komendzie X oznacza zamek, z którego mają pochodzić jednostki. Każdy ma przypisany numer wedle poniższego kodu:

 • 1 – Bastion,
 • 2 – Forteca,
 • 3 – Lochy,
 • 4 – Nekropolia,
 • 5 – Inferno,
 • 6 – Zamek.

Zmienna Y odpowiada z kolei temu, jakiego rodzaju mają to być jednostek. Liczba 0 oznacza, że nasz bohater otrzyma jednostki podstawowe. Wpisanie liczby 1 pozwoli z kolei na uzyskanie jednostek ulepszonych. Wpisanie wyżej pokazanej komendy pozwala przyznać po 10 jednostek z każdego z siedmiu typów w danej frakcji. 

heroes 5 kody
Kody to skuteczny sposób na zapewnienie sobie ogromnych ilości surowców

Kody do Heroes 5: Kuźnia przeznaczenia

W dodatku o nazwie Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia kody aktywujemy w inny sposób. W podstawowej wersji nazywa się on bowiem autoexec.cfg. Tutaj oznaczono go jako autoexec_a1.cfg. Zasada jest jednak dokładnie taka sama jak w wypadku zwykłej edycji gry i trzeba po prostu dopisać dokładnie taką samą linijkę na końcu pliku autoexec_a1.cfg otworzonego za pomocą notatnika. 

W grze Heroes 5: Kuźnia Przeznaczenia nie został dodany żaden z nowych kodów. Ponownie działają te, co w zwyczajnej wersji gry, przez co nie trzeba się uczyć nowych komend, jeśli tylko potrzebujemy pomocy w trakcie rozgrywania misji, czy też grania samodzielnych map niepowiązanych z kampanią fabularną, która jest dostępna w tej grze i stanowi kontynuację historii, którą gracze poznali w podstawowej wersji gry Heroes of Might and Magic V. 

Sprawdź też: Historia serii gier Heroes of Might and Magic — najważniejsze informacje o kultowej grze strategicznej

Kody do Heroes 5: Dzikie Hordy

Drugim i ostatnim dodatkiem do HoMM V jest dodatek Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy. Tutaj ponownie trzeba od nowa dodać linijkę, która uruchomi nam w grze konsolę kodów. Podobnie jak w wypadku dodatku zatytułowanego Kuźnia Przeznaczenia, plik, w którym mamy tego dokonać, ma inną nazwę. Tym razem jest to autoexec_a2.cfg. Znów jednak nic nie zmienia się w kwestii tego, jak ma wyglądać linijka, którą wklejamy na jego końcu. Znów brzmi ona setvar dev_console_password = schwinge-des-todes. W grze Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy znów twórcy nie umożliwili wykorzystywania nowych komend i wszystkie, które znamy z wersji podstawowej, działają dokładnie w ten sam sposób, jak miało to miejsce wcześniej. 

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

Źródło obrazów: mat. prasowe

2
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *