gta 5 na ps5 online

Rozrywka

30.09.2021 20:40

GTA V powraca na PS5 – wszystko, co wiemy o grze. Prezentacja odświeżonej wersji GTA 5

Gry
32
2
2
32
2

Grand Theft Auto V powstało w 2013 roku i do dziś ma oddanych fanów. Ostatnio jednak mieliśmy okazję zobaczyć zapowiedź GTA 5 na PS5 w odświeżonej wersji. Co wiemy o tej odnowionej produkcji? Oto podsumowanie i trailer!

GTA 5 na PlayStation Showcase 2021

PlayStation Showcase to specjalnie przygotowana przez twórców i załogę PS prezentacja, która ma na celu zaprezentowanie nowych gier, a także wizji przyszłości samej marki. Na tegorocznym pokazie, który odbył się 9 września 2021 roku, mieliśmy okazję zobaczyć całe mnóstwo fantastycznych tytułów, które trafią na PS4 i PS5!

gta 5 na ps5 trailer
To już trzecia generacja konsol, na której zawita GTA5 – może by tak czas na GTA6?

Zobacz też: Kody do GTA 5 w jednym miejscu. Wszystkie kody do GTA V na PS4, PC i pozostałe konsole

Obok takich produkcji jak God of War: Ragnarök czy Wolverine zobaczyliśmy również gry sportowe, remake’i Alana Wake’a i KOTOR, a także znane i lubiane na całym świecie GTA V. Co jednak robił trailer gry sprzed 8 lat na pokazie nowości? Otóż zgodnie z zapowiedziami z czerwca 2020 roku, Rockstar postanowił odświeżyć jedną ze swoich najbardziej dochodowych gier i umożliwić zagranie w nią konsolowcom posiadającym PlayStation 5!

Nowy zwiastun GTA V na PS5

Oglądając zwiastun, mieliśmy okazję zobaczyć dobrze znane nam postaci, wydarzenia i miejsca, w nieco ładniejszej i bardziej dopracowanej oprawie graficznej. 

Co tu dużo pisać, zobaczcie i oceńcie sami:

Co wiemy o nowej wersji GTA 5

Pierwsza premiera Grand Theft Auto V, znanego jako GTA 5, miała miejsce 17 września 2013 roku. Gra ta jest piątą pełnoprawną odsłoną serii wydawanej od początku przez Rockstar Games. Została początkowo wydana na konsole PS3 i X 360.

W tytule tym wcielić się możemy aż w trzy grywalne postaci i, na wzór poprzednich odsłon GTA, eksplorować miasto, wykonywać mniej lub bardziej legalne misje, brać udział w szemranych interesach, jeździć samochodem, zdobywać gotówkę i wykonywać całe mnóstwo innych zadań. Akcja gry osadzona jest w znanym nam już z poprzedniej odsłony Los Santos w stanie San Andreas i skupia się na losach przestępców z tamtejszego okręgu. 

gta 5 na ps5 zmiany
Zmian nie będzie wiele. Gra głównie zyska na wydajności.

Poza kampanią jednoosobową Grand Theft Auto V oferuje również tryb wieloosobowy nazwany GTA Online, który do dnia dzisiejszego cieszy się ogromnym uznaniem — serwery tętnią życiem, non stop pojawiają się nowe mody i akcje.

GTA 5 spotkało się z tak dużym uznaniem graczy, że wersje na konsole ósmej generacji ukazały się 18 listopada 2014, a na pecety gra trafiła 14 kwietnia 2015 roku. GTA 5 trafiło także do księgi rekordów Guinnessa w siedmiu kategoriach, z czego sześć dotyczyło jego rekordowej sprzedaży! 

gta 5 na ps5 data premiery

Zobacz też: Historia serii GTA — najważniejsze informacje o kultowej grze Grand Theft Auto

O nowej wersji GTA 5 na PS5 wiemy tyle, że zaprezentuje nam dokładnie to, co odsłona na PS4 i PC, jednak graficznie będzie to wyglądało nieco lepiej. Tutaj jednak warto wspomnieć, że fani tym faktem są wręcz zniesmaczeni i uznają najnowszy trailer za żart… 

Gracze stwierdzili bowiem, że na zwiastunie nie widać zbyt wielu różnic w porównaniu z wersją na PS4, a dodatkowo Rockstar próbuje zaserwować nam odgrzanego po raz kolejny kotleta — cóż, trudno nie zgodzić się z tym faktem — każde GTA, które zostało wydane po 2013 roku, to było GTA 5 (tyle tylko, że na inną platformę).

Data premiery GTA V na PS5

Początkowo Rockstar zapewniał, że premiera gry na PS5 ma odbyć się w listopadzie 2021 roku, jednak trailer zaprezentowany na Showcase jasno pokazał nam ostateczną datę premiery gry. Będzie to marzec 2022 roku.

Źródło zdjęć: materiały prasowe

32
2

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *