Ginny and Georgia

Rozrywka

21.06.2022 16:00

Ginny and Georgia sezon 2. – wszystko, co wiemy o nim do tej pory

Filmy i seriale TV i VOD
30
6
3
30
6

Serial Ginny and Georgia okazał się dużym sukcesem Netfliksa – również w kraju nad Wisłą. W związku z niecierpliwym oczekiwaniem fanów na drugi sezon przedstawiamy wszystkie informacje na jego temat, jakie są obecnie dostępne.

Kiedy 2. sezon Ginny and Georgia?

Niestety, na chwilę obecną nie mamy konkretnej daty premiery drugiego sezonu. Możemy się pokusić jednak o pewne przypuszczenia. Wiadome jest, że zdjęcia do sezonu drugiego rozpoczęto pod koniec listopada ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę fakt, że kręcenie pierwszego sezonu zajęło około czterech, pięciu miesięcy, możemy przyjąć, że prace mają się ku końcowi.

Czy oznacza to, że premiera już wkrótce? Niestety, nie do końca. Zakończenie kręcenia nie równa się rychłej premierze produkcji. Pozostają jeszcze ostatnie szlify, w etapie postprodukcji może się okazać, że niezbędna jest poprawa niektórych scen. Dość powiedzieć, że najbardziej prawdopodobnym terminem jest druga połowa 2022 roku. Część źródeł zawęża ten termin jeszcze bardziej, sugerując jesień tego roku jako moment pojawienia się serialu Ginny & Georgia na platformie Netflix.

Kiedy rozpoczęto prace nad 2. sezonem Ginny & Georgia?

Warto nadmienić, że prace związane z drugim sezonem najprawdopodobniej muszą iść według planu. W grudniu 2021 roku, na platformie Twitter, jedna z fanek serialu zapytała się o postęp prac przy produkcji. Na tweeta odpowiedziała Antonia Gentry, która w serialu odgrywa rolę Ginny. Samą odpowiedź zamieszczamy poniżej – upewniła ona fanów, że wszystko idzie fantastycznie oraz że z pewnością pokochają oni nowy sezon.

Jak wynika z artykułu opublikowanego na łamach insidera Deadline, część druga Ginny and Georgia ma mieć 10 odcinków, czyli tyle, co sezon pierwszy. Zdradzono również, że produkcja będzie realizowana na terenie Toronto w Kanadzie, a zajmie się nią w 100% kobiece grono (ponownie: podobnie jak w sezonie pierwszym). I tak showrunnerką pozostaje Debra J. Fisher, pierwszym twórcą – Sarah Lampert, a reżyserem – Anya Adams. Sugerują to słowa samej Debry i Sarah: „nie możemy się doczekać powrotu do Wellsbury w drugim sezonie”.

Cały ten czas oczekiwania zawsze można sobie odpowiednio zagospodarować. W czerwcu na Netfliksie nie brakuje naprawdę ciekawych nowości – może warto się z nimi zapoznać? W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym zestawiliśmy wszystkie premiery na Netflix w czerwcu 2022 r.!

Trailer sezonu 2. Ginny and Georgia

Na chwilę obecną nie pojawił się żaden zwiastun zapowiadający drugi sezon. Nie powinno to dziwić, wiedząc, że Netflix wypuszcza je zazwyczaj na miesiąc przed premierą sezonu. W związku z tym będziemy musieli jeszcze na niego trochę poczekać.

Informacje zostaną uzupełnione, gdy Netflix wypuści zwiastun drugiego sezonu Ginny & Georgia. Na osłodę mamy jednak przekaz od aktorów, którzy występują w tej produkcji. W kwietniu 2021 amerykańska platforma streamingowa wypuściła nagranie, w którym aktorzy związani z serialem informują o kontynuacji produkcji.

Dopiero zastanawiasz się nad subskrypcją Netfliksa? Chcesz lepiej rozeznać się w dostępnych pakietach oraz ich cenach? Przybywamy z pomocą! Zerknij koniecznie na nasz artykuł, w którym przedstawiamy obecny cennik i pakiety na Netflix!

O czym może być 2. sezon Ginny and Georgia?

Uwaga, ten paragraf będzie zawierał spoilery, zatem jeżeli jeszcze nie oglądałeś/oglądałaś pierwszego sezonu Ginny and Georgia, sugerujmy ominięcie go! Jeżeli jednak jesteście zaznajomieni z nim, spróbujemy nakreślić najważniejsze wątki, jakie może poruszać sezon drugi.

Poprzedni sezon zakończył się wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji, które pozostawiły fanów w stanie niedowierzania. Jednym z nich jest rzekome zamieszanie Georgii w zniknięcie i śmierć jej męża. Jeżeli jej udział okaże się prawdziwy, mogłoby to nadać ciemniejszy koloryt całej produkcji. Dlaczego Georgia miałaby tak postąpić? Mamy nadzieję, że sezon drugi ujawni więcej informacji związanych z tym wątkiem.

Innym ważnym wątkiem są relacje Ginny. Jak dobrze wiemy, wraz z końcem pierwszego sezonu jej życie osobiste uległo dużym zmianom. Czy młoda dziewczyna załagodzi sytuację i dojdzie do porozumienia ze swoją grupą przyjaciół? Czy może sytuacja stanie się jeszcze bardziej napięta i konflikt urośnie do większej rangi? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi!

Pozostaje także kwestia ucieczki z miasta, jakiej dopuściła się Ginny wraz z Austinem. Choć raczej z pewnością dwójka wróci do domu bezpiecznie, Georgia nie będzie mieć łatwo z konsekwencjami tej akcji. Pamiętajmy, że nie jest ona jej świadoma, będąc zajęta świętowaniem reelekcji swojego narzeczonego na stanowisko burmistrza.

Georgia pomimo faktu bycia z Paulem może doznać w drugim sezonie sporych rozterek sercowych. Przypuszczalnie ojciec Ginny powróci do Wellsbury wraz z 2. sezonem. Takie postępowanie mogłoby być powodowane chęcią bliższego kontaktu z córką oraz chęcią… odbicia Georgii z rąk Paula. Jak świeżo upieczony burmistrz na to zareaguje? Cóż, wszelkie odpowiedzi na te pytania powinniśmy dostać jeszcze w tym roku!

Obsada 2. sezonu

Seria nie istnieje bez tytułowego duetu matki i córki, zatem z pewnością możemy się spodziewać obecności Ginny (Antonia Gentry) oraz jej matki Georgii (Brianne Howey). Kto jednak może pojawić się jeszcze w drugim sezonie trudnych relacji matki z córką?

Oprócz nowych twarzy, których przewidzieć nie sposób, jedną z największych nieoczekiwanych postaci ma być jeden z byłych partnerów Georgii, czyli Gil Timmins, który jest także ojcem Austina. Jego rolę odgrywać będzie Aaron Ashmore, co zostało potwierdzone w styczniu tego roku. Jego powrót związany będzie z końcem odsiadywania wyroku w więzieniu. Ta postać z pewnością wprowadzi niemałe zamieszanie w życiu Georgii.

ginny and georgia sezon 2
Ginny and Georgia to naprawdę ciekawy serial! Warto nadrobić, jeżeli dalej tego nie zrobiliście | źródło: netflix.com

Oprócz wyżej wymienionych w drugim sezonie z pewnością zobaczymy też:

  • Austina (Diesel La Torraca);
  • Marcusa (Felix Mallard);
  • Huntera (Mason Temple);
  • Paula, obecnego narzeczonego Georgii i burmistrza miasta (Scott Porter);
  • Ellen, matkę Maxa i Marcusa (Jennifer Robertson);
  • Cynthię (Sabrina Grdevich) i jej syna Zacha (Connor Laidman);
  • przyjaciółki Ginny w postaci Max (Sara Waisglass), Norah (Chelsea Clark) i Abby (Katie Douglas).

Serial Ginny and Georgia – informacje o hicie Netflixa

Oficjalny opis fabuły nie zdradza zbyt wiele i zdecydowanie nie oddaje klimatu serialu Ginny and Georgia. Widz dowiaduje się z opisu, że historia opowiada o trudnych początkach życia w nowym mieście Georgii oraz jej dzieci, Ginny i Austina. Z kolei zwiastun podpowiada, że Georgia to kobieta dość infantylna i bardzo młoda jak na matkę, pierwsze dziecko urodziła bowiem w wieku nastoletnim. 15-letnia Ginny czuje się od niej zdecydowanie bardziej dojrzała. 

Serial przede wszystkim traktuje więc o relacjach na linii matka-córka. Dodatkowo porusza jednak wiele problemów społecznych, w tym rasizmu czy trudów dotyczących odkrywania swojej tożsamości seksualnej. Co ciekawe, sam przy okazji doprowadził do wystąpienia kolejnego: powielania seksistowskich żartów. Mowa o słynnej aferze z Taylor Swift, która w ogromnej mierze wpłynęła na popularność serialu. W pierwszym miesiącu produkcję obejrzało bowiem ponad 52 mln osób, z czego spora część przybyła właśnie zaciekawiona całą sprawą.

O co chodzi? O niewybredny żart będący przytykiem w stronę piosenkarki. Podczas jednej ze scen powiedziano: „Czemu cię to obchodzi? Ty chodziłaś z większą liczbą facetów niż Taylor Swift”. Reakcja fanów była natychmiastowa, w sieci szerokim echem odbiła się ich akcja antyseksistowska spod hasztagu #respecttaylorswift. Sama zainteresowana także przedstawiła swój komentarz, na Twitterze pisząc między innymi: „Cześć Ginny i Georgia, dzwonił rok 2010, chce z powrotem swój mocno seksistowski żart”.

Czekasz na drugi sezon Ginny and Georgia? Daj nam znać w komentarzach, czego spodziewasz się po nowym sezonie tej produkcji.

KODY-RABATOWE-MORELE-TV
Kliknij w baner i zacznij oszczędzać z kodami rabatowymi!
30
6

Podziel się:

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *