euphoria nowy sezon

Rozrywka

30.06.2021 19:16

Euforia – kiedy 2. sezon? Wszystko o kontynuacji hitu HBO

Filmy i seriale
5
0
0
5
0

Serial Euforia od HBO to jeden z największych hitów stacji ostatnich lat. Nic więc dziwnego w tym, że jego fani z niecierpliwością wyczekują wieści dotyczących daty premiery sezonu 2. Kiedy nowe odcinki serialu Euforia? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Czy hit HBO GO odpowie, czym jest Euforia?

Euforia to serial HBO. Jego fabuła toczy się wokół grupy nastolatków uczących się w szkole średniej. W trakcie kolejnych odcinków poznajemy ich życie i problemy. Bohaterowie Euforii muszą na co dzień zmagać się z typowymi rozterkami związanymi z narkotykami, seksem i przemocą, starając się jednocześnie znaleźć swoją życiową drogę. 

Produkcja HBO jest adaptacją izraelskiego serialu o tym samym tytule. Co wyróżnia serial Euphoria na tle setek innych produkcji traktujących o nastolatkach oraz ich problemach? Reżyser, Sam Levinson, postanowił w jego przypadku mocno zagłębić się w psychikę każdego z bohaterów. 

euforia zendaya

Na skutek takiego zabiegu poznajemy indywidualne historie poszczególnych osób oraz dowiadujemy się, jakie przepełniają je tajemnice, traumy, krzywdy. W miarę rozwoju fabuły serialu udaje nam się zrozumieć, dlaczego charaktery bohaterów ukształtowały się w taki, a nie inny sposób. 

Niektórzy bohaterowie serialu będą rysować się w naszej świadomości na postaci naprawdę kontrowersyjne! Najważniejszą rolę w serialu pełni jednak Rue Bennet, grana przez Zendayę. Za tą właśnie rolę aktorka otrzymała prestiżową nagrodę Emmy, będąc jednocześnie najmłodszą jej laureatką w historii. Podobno inspiracją w procesie kreowania tej postaci były własne przeżycia autora. 

Zobacz też: Sex Education sezon 3 – kiedy nowe odcinki? Co nas czeka w 3. sezonie Sex Education?

Euforia to jednak nie tylko skomplikowane osobowości bohaterów. To także rozbudowana opowieść o przyjaźni i relacjach międzyludzkich. Na pierwszy plan wysuwa się relacja głównej bohaterki z jej transseksualną przyjaciółką Jules (w tej roli Hunter Schafer). 

Ich głęboka relacja stanowi kwintesencję całego serialu. Ciekawostką jest również fakt, że transseksualna bohaterka portretowana jest przez transseksualną aktorkę, co nadaje historii wiarygodności. Euforia nie jest więc tylko zwykłym serialem o nastolatkach, lecz niesie za sobą także mocne, głębokie przesłanie.

Euforia sezon 2. – kiedy premiera?

W głowach fanów serii rodzi się od jakiegoś czasu pytanie odnośnie kwestii takiej, jak data premiery serialu Euforia Sezon 2. Oczywiście pandemia koronawirusa, jak i w wielu innych przypadkach sprawiła, że planowane zdjęcia do drugiego sezonu serialu zostały odłożone w czasie. Pierwotnie miały bowiem wystartować w marcu 2020 roku. 

Gdy tylko światowy kryzys zdrowotny nieco odpuścił, ekipa filmowa i aktorzy zabrali się do pracy. W tej chwili pojawiły się prognozy, potwierdzone przez samego Sama Levinsona. Zgodnie z nimi, serial Euforia Sezon 2 miałby zostać udostępniony w HBO i HBO GO widzom pod koniec tego roku

Mówi się o premierze w grudniu, bądź nawet w listopadzie. To dobra wiadomość. Obecna sytuacja na świecie wpłynęła bowiem negatywnie na kinematografię. Niektóre premiery zostały odsunięte w czasie nawet o kilkanaście miesięcy. Fani Euphorii na pewno żywią ogromne nadzieje – że serial Euforia Sezon 2 w momencie premiery będzie trzymał wysoki poziom pierwszego sezonu.

Zwiastun serialu Euforia – jest na co czekać?

Czy wiemy, jak kształtowała się będzie fabuła drugiego sezonu serialu Euforia? W sieci pojawił się już zwiastun, który zdradza nam co nieco w kwestii tego, co wydarzy się w nadchodzących odcinkach Euforia Sezon 2. Poza tym pierwszy sezon serialu pozostawił kilka bardzo ciekawych, ale niedomkniętych wątków. 

Jego finał przyniósł nam rozstanie Rue i Jules, przez które ta pierwsza łamie postanowienie trzeźwości podtrzymywane od kilku miesięcy i zażywa narkotyki. Ponadto drugi sezon Euforii może być też głęboką, intensywną podróżą do przeszłości głównej bohaterki. Może na to wskazywać inna scena z finałowego epizodu – w której nastolatka znajduje się w tym samym pokoju co jej matka, ojciec oraz siostra. 

Nowe odcinki serialu mogą więc przynieść jakieś naprawdę niespodziewane zwroty akcji, które na długo zapadną w naszej pamięci.

Euforia – obsada sezonu 2

Nowe odcinki serialu Euphoria nie powinny przynieść żadnych większych zmian w kwestii obsady w stosunku do pierwszego sezonu. W główne role ponownie wcielą się doskonale znani Wam aktorzy. Oprócz odtwórczyń ról Rue oraz Jules Euforia sezon 2 to także powrót aktorów grających bohaterów pobocznych, takich jak: Barbie Ferreira (w roli Kat Hernandez), Jacoba Elordi (jako Nate Jacobs), Sydney Sweeney (jako Cassie Howard), Alexa Demie (jako Maddy Perez), Maude Apatow (w roli Lexi Howard) oraz Storm Reid (jako Gia Bennett). 

euphoria

W serialu pojawią się także nowe twarze. Wiadomo, że związane będą one z nowymi postaciami, jakie przewiną się przez Euphorię. Bohaterowie będą nosić imiona Ray, Ami, Serena, Darian, Bruce i Jamieson. Ten ostatni ma pełnić funkcję nowej postaci pierwszoplanowej. Czyżby ktoś miał namieszać w życiu Rue? 

Póki co, twórcy serialu nie ujawnili jeszcze jacy aktorzy wcielą się w nowych bohaterów. Być może przez produkcję przewinie się jakieś naprawdę gorące, znane nazwisko. Często zdarza się jednak, że tego typu tytuły stają się realną przepustką do większej kariery dla mniej znanych aktorów, którzy w uznaniu swoich zdolności następnie otrzymują już dużo bardziej ambitne role w większych produkcjach kinowych.

Zobacz też: Najlepsze seriale w HBO GO w 2021 roku – te produkcje musisz zobaczyć!

Euforia sezon drugi – ile będzie miał odcinków?

W kontekście drugiego sezonu serialu Euforia pojawia się jeszcze jedno, dość ważne pytanie – ile odcinków będzie liczył? Twórcy seriali rzadko decydują się na rewolucję w tej kwestii. Możemy więc się spodziewać, że podział będzie identyczny, jak w przypadku pierwszego sezonu. Obejrzymy więc osiem odcinków serialu, z których każdy będzie trwał około godziny. 

Często na siłę wydłużone sezony potrafią nas zrazić do niektórych seriali. Warto wspomnieć o tym, że w Polsce Euforia dostępna jest w wersji zarówno z napisami, jak i z polskim lektorem. Możemy więc zakładać, że podobnie sytuacja będzie wyglądała w przypadku nadchodzącego sezonu.

5
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *