diablo 4 system paragon

Rozrywka

21.12.2021 13:13

Diablo 4 – do gry powróci system Paragon

Gry Newsy
10
0
0
10
0

Nowe szczegóły dotyczące Diablo 4 – zapowiedziano zmiany w łupach oraz systemie Paragon. Twórcy mówią o „kamieniu milowym” dla serii.

Wczoraj na blogu producenta Blizzard Entertainment pojawił się wpis z nowymi szczegółami dotyczącymi nadchodzącej produkcji Diablo 4. Znaczna część wiadomości poświęcona jest informacjom o zdobywaniu i modyfikowaniu łupu oraz systemowi Paragon. Ten ostatni pojawi się w produkcji w postaci gry planszowej. Joe Shely, reżyser gry, zapewnia, że testowane obecnie wydanie gry stanowi dla serii kamień milowy. Nie do końca jednak wiadomo, co to dokładnie oznacza.

Diablo 4 – co nowego?

W Diablo 4 legendarne moce nie będą już przypisane tylko do jednego rodzaju łupów. Natomiast przedmioty legendarne mają być modyfikowalne – proces ten odbędzie się pod nadzorem nowej postaci niezależnej, Okultysty. Przekształcenie zostanie oparte na systemie esencji – poświęcając jeden legendarny przedmiot, wyrwiemy z niego esencję i umieścimy ją w innym legendarnym itemie. Pozyskaną esencję przechowamy i użyjemy na każdym rodzaju ekwipunku (bonus z pierścienia przeniesiemy np. na hełm).

Zespół dopracowuje również mechanikę zdobywania ekwipunku. Zwiększona zostanie szansa na znalezienie specyficznych przedmiotów. Każda grupa przeciwników będzie częściej upuszczać itemy charakterystyczne dla swojego gatunku.

W grze pojawi się też odświeżony system Paragon, który występować będzie pod nazwą Paragon Board. Zdobyte punkty doświadczenia gracze wykorzystają do umieszczania specjalnych płytek na planszach. Każda taka płytka wzmocni postać. W trakcie rozgrywki napotkamy na cztery ich rodzaje – normalne, magiczne, rzadkie i legendarne. Niektóre z nich dodatkowo wyposażymy w glify wzmacniające kafelek, na którym się znajdują, a także kilka pobliskich.

Data premiery Diablo 4 pozostaje nieznana. Tytuł pojawi się na PC, Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

10
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *