cobra kai 4 sezon

Rozrywka

16.08.2021 12:02

Cobra Kai 4. sezon – data premiery, obsada. Co wiemy o nowym sezonie Cobra Kai?

Filmy i seriale
33
1
7
33
1

Fani serialu Cobra Kai mają się z czego cieszyć – czwarta część perypetii bohaterów zawita na Netflix już niedługo. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, co już wiadomo na temat nowego sezonu i kiedy będzie można obejrzeć jego pierwszy odcinek.

Cobra Kai – nadchodzi nowy, 4. sezon!

Cobra Kai to amerykański serial z 2018 roku będący kontynuacją Karate Kid, popularnej serii filmów z lat 80. Jego fabuła skupia się na losach głównych bohaterów tych produkcji: Johnny Lawrence i Daniel LaRusso to odwieczni rywale, których ścieżki ponownie krzyżują się po 30 latach od wydarzeń przedstawionych w filmach. Cobra Kai bywa określana jako komediodramat, zachowuje jednak przy tym ducha serii, na której motywach jest oparta i nie stroni od wartkiej akcji.

Od 2018 roku pierwszy i drugi sezon serialu mogli zobaczyć subskrybenci YouTube Premium (wcześniej: YouTube Red). Dwa lata później Netflix wziął serial pod swoje skrzydła i premiera trzeciej części serii miała miejsce już na tej platformie. To właśnie tam pojawią się też nowe odcinki serialu.

4. sezon Cobra Kai – kiedy możemy spodziewać się premiery?

Zwiastun czwartego sezonu z 5 sierpnia 2021 roku ujawnił, na kiedy twórcy zaplanowali opublikowanie pierwszego odcinka nowej odsłony serii. Daniel, Johnny oraz dojo Cobra Kai powrócą na Netflix w grudniu 2021 roku, wciąż nie wiemy jednak, którego dokładnie dnia będzie mieć miejsce premiera.

Warto przypomnieć, że w tym samym miesiącu opublikowany ma być także długo wyczekiwany 2 sezon szalenie popularnego „Wiedźmina”. Producenci z pewnością będą więc chcieli, by obie premiery na Netflix nie zbiegły się w czasie.

Akcja 4 sezonu Cobra Kai – co już wiadomo o treści nowej części serialu?

W momencie oficjalnego potwierdzenia doniesień o powstającym czwartym sezonie, wśród fanów Cobra Kai rozgorzała dyskusja. Nieoczekiwany zwrot akcji i pełne emocji zakończenie trzeciej części serii kazało im zastanawiać się, jak twórcy rozwiną niedokończone wątki.

Część wątpliwości rozwiał pierwszy teaser nowego sezonu, opublikowany pod koniec maja 2021 roku. Zapowiada on powrót jednego z najbardziej charakterystycznych antagonistów serii. Terry Silver, bo tak zwie się ów antybohater, zdaje się wzbudzać wśród fanów największe zainteresowanie – wprowadzenie do fabuły szalonego i bezwzględnego mistrza karate zapowiada ogromne emocje.

Możemy spodziewać się, że Daniel i Johnny nie pozostaną bierni wobec zamieszania, jakie z pewnością wywoła ten potężny nowy gracz – w końcu stawką nowego konfliktu może być samo dojo. Współpraca dwóch zupełnie różnych charakterów zdecydowanie nie będzie jednak prosta. Jak sugeruje zwiastun nowego sezonu Cobra Kai z sierpnia 2021 roku, na horyzoncie majaczy też widmo kolejnego wielkiego turnieju karate All Valley Tournament.

https://twitter.com/CobraKaiSeries/status/1423441190733717504

Kogo będziemy mogli zobaczyć na ekranie? Obsada czwartego sezonu Cobra Kai

Twórcy Cobra Kai (J. Heald, J. Hurwitz, H. Schlossberg) niejednokrotnie udowodnili, jak bardzo zależy im na wiernym nawiązywaniu do serii Karate Kid. Pragnienie to doskonale odzwierciedla także dobór obsady – główne role przypadły tym samym aktorom, którzy wcielali się w nie w latach 80. W 4 sezonie serialu niezmiennie pojawią się więc William Zabka (Johnny Lawrence) i Ralph Maccio (Daniel LaRusso).

Na ekranie zobaczymy także twarze znane z poprzednich części serii – wśród nich znajdą się między innymi Xolo Maridueña (Miguel Diaz), Mary Mouser (Samantha LaRusso) i Courtney Henggeler (Amanda LaRusso).

Największym zainteresowaniem fanów cieszy się jednak ostatnio Thomas Ian Griffith, czyli Terry Silver w Karate Kid III. Ukazujący tę postać teaser z końca maja 2021 roku potwierdza, że aktor powróci do roli sprzed ponad 30 lat i to właśnie jego będziemy mogli zobaczyć w kreacji nowego antagonisty serialu. Na ekranie zobaczymy też innego członka starej gwardii, który zdążył już pojawić się w serii – Martina Kove. Aktor ponownie wcieli się w postać Johna Kreese.

Zobacz też: Stranger Things sezon 4 — kiedy premiera? Trailery, obsada, odcinki — wszystkie informacje

Premiera 4 sezonu serialu Cobra Kai – czy spełni oczekiwania fanów?

Cobra Kai już od początku pierwszego sezonu wzbudza pozytywne reakcje – serial zyskał aprobatę nie tylko publiki, ale i krytyków. Fabuła trzeciej części serii została przerwana w niezwykle emocjonującym momencie, będziemy więc mieć okazję dowiedzieć się, czy twórcom uda się utrzymać intensywność akcji na takim poziomie. Nie będzie to łatwe – poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko.

Serial Cobra Kai to przepis na nostalgia trip nie tylko dla fanów filmu Karate Kid, ale i wszystkich miłośników specyficznego, lecz niezwykle barwnego klimatu kina lat 80. Czy nowe odcinki sprostają niemałym oczekiwaniom fanów serii? W grudniu będziemy mieli okazję się o tym przekonać.

33
1

Podziel się:

Komentarze (7)

Obejrzałam już 10 odc z 4 sezon jest mega ale czy teraz będzie trzeba czekać kolejne pare miesięcy na 5 sezon czy pojawią się nowe odc do 4?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *