farming simulator 22

Rozrywka

28.06.2021 10:23

Co wiemy o Farming Simulator 22? Data premiery, zwiastun, najważniejsze informacje

Gry
31
3
2
31
3

Farming Simulator 22 już niedługo doczeka się premiery. Co nowego w uwielbianym przez wielu symulatorze farmy przygotował producent? Poznaj najważniejsze informacje na temat kolejnej odsłony kultowej serii gier komputerowych.

Kiedy premiera Farming Simulator 22?

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości na rynku gier jest obecnie kolejny Farming Simulator. Premiera produkcji ma odbyć się 22 listopada 2021 roku, o czym poinformowało studio GIANTS Software odpowiedzialne za stworzenie symulatora. Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, tytuł ukaże się na wszystkich platformach gamingowych, a więc nie tylko komputerach stacjonarnych, lecz także konsolach PlayStation 4/5 oraz urządzeniach Xbox One/Series X|S.

Następna odsłona popularnego symulatora farmy trafiła ponadto do przedsprzedaży. Już teraz możesz kupić własny egzemplarz, aby w dniu rozpoczęcia cyfrowej dystrybucji od razu otrzymać opcję pobrania i zainstalowania niezbędnych plików. Decydując się na wcześniejsze opłacenie Farming Simulatora 22, zyskujesz między innymi dostęp do dodatkowego pakietu pojazdów zawierającego kilka maszyn KAWECO. Dystrybucją Farming Simulatora 22 w Polsce zajmuje się firma Cenega.

farming simulator 22

Zobacz też: Gry na dwie osoby na PC – najlepsze gry na jeden komputer dla 2 osób

Wiadomo, że na okładkach fizycznych kopii oraz obrazach prezentujących elektroniczne edycje mają pojawić się popularne ciągniki Fendt 900 Vario, Case IH AFS Connect Magnum, Zetor Crystal i Massey Ferguson MF 8S. Każdy z wymienionych pojazdów jest przeznaczony dla różnych regionów świata, w których istnieje szansa nabycia produkcji. W przypadku osobistych komputerów stacjonarnych twórcy oferują limitowane wydanie kolekcjonerskie z grafiką traktora marki Case IH i lampą sygnalizacyjną.

Farming Simulator 22 trailer, gameplay i screeny

Wraz z zapowiedzią premiery Farming Simulatora 22 światło dzienne ujrzał oficjalny trailer gry. Prawie 3-minutowy film w wersji kinowej pod tytułem It’s a calling (To powołanie) przedstawia rolnika opowiadającego o pracy w gospodarstwie. Słowom głównego bohatera towarzyszy muzyka charakterystyczna dla wiejskich obszarów w Stanach Zjednoczonych wymieszana z nowoczesnym brzmieniem. Ten efekt robi świetne wrażenie i przyciąga uwagę widza.

Przemowa przeplatana jest scenami prezentującymi młodą kobietę, prawdopodobnie córkę wspomnianego wcześniej mężczyzny, wykonującą różne czynności związane z uprawą zboża, warzyw i owoców. Następne fragmenty materiału pokazują imponujące maszyny używane w wirtualnym świecie oraz trud zadań czekających na osoby pragnące doświadczyć aktywności związanej z szeroko pojętym agrobiznesem. Klip opowiada o tym, co czeka na Ciebie po uruchomieniu symulatora, kiedy wcielisz się w zawodowego plantatora i hodowcę.

Poza trailerem producent udostępnił również kilka screenshotów z rozgrywki. W przeciwieństwie do kinowej wersji zwiastuna mówią one trochę więcej na temat tego, jak pod względem graficznym radzi sobie kolejna odsłona Farming Simulatora. Trzeba przyznać, że elementy widoczne za zdjęciach wyglądają świetnie. Uwagę zwracają przede wszystkim ciągniki, w których zadbano o każdy drobny detal. Dzięki temu sprzęt rolniczy sprawia wrażenie niezwykle realistycznego.

Poza tym bardzo naturalnie prezentują się też zwierzęta oraz wszelkie rośliny, drzewa i uprawy. Wyraźnie widać, że twórcy postarali się o możliwie najlepsze odzwierciedlenie prawdziwej specyfiki wiejskiego krajobrazu. Zrzuty ekranu pokazują ponadto fantastyczne efekty oświetleniowe, a także znakomitą szczegółowość symulacji. Podczas wirtualnych żniw nawet kurz wzlatujący w powietrze wydaje się autentyczny. Jeśli chodzi o estetykę, Farming Simulator 22 stanowi udaną kontynuację w stosunku do poprzednich edycji. 

Nowości, które znajdą się w Farming Simulator 22

Emocje wśród konsumentów najmocniej rozgrzewają nowości, które znajdą się w kolejnej produkcji studia GIANTS Software. Kluczową zmianą w porównaniu do wcześniejszych odsłon tytułu jest obecność systemu pór roku. Zgodnie z założeniem projektantów przyroda w Farming Simulator 22 ma funkcjonować realistycznie, aby jeszcze mocniej przybliżyć użytkownikom faktyczne warunki panujące w gospodarstwie.

To ogromna modyfikacja względem starszych gier o traktorach z kultowej serii autorstwa GIANTS Software. W poprzednich wersjach Farming Simulatora nie mogłeś pracować w trakcie intensywnej zimy, gdy duże ilości śniegu zalegają na polach uprawnych. Uzyskanie takiego efekty wiązało się z koniecznością zainstalowania dodatkowych plików. W Farming Simulator 22 okresy pogodowe ulegają cyklicznemu obiegowi, dzięki czemu wszystko wygląda bardziej naturalnie. 

farming simulator

Co jeszcze czeka na Ciebie w Farming Simulator 22? Producent na pewno planuje dodanie kilka zupełnie nowych map dla urozmaicenia kampanii. Ponadto w nadchodzącej odsłonie popularnego tytułu pojawi się łącznie ponad 400 niedostępnych wcześniej maszyn z nieznanych dotąd kategorii sprzętu. Poszerzenie kolekcji ciągników i wyposażenia rolniczego o kolejne elementy powinno zadowolić wiernych fanów cyklu.

Twórcy Farming Simulator 22 deklarują również, że w przyszłości gra otrzyma praktyczne usprawnienia. Chodzi między innymi o szybsze przetwarzanie grafiki poprzez lepszą optymalizację technologii GIANTS Engine 9. Specjalne udogodnienia mają też poprawić dźwięk słyszany podczas realizowania poszczególnych zadań w gospodarstwie. Autorzy chcą zaoferować także rozwiązanie wpływające na bardziej naturalne zachowanie zwierząt. 

Zobacz też: Najlepsze gry o koniach – propozycje gier, w których występują konie i kucyki

Pod koniec lipca 2021 roku odbędzie się konferencja FarmCom, czyli wydarzenie poświęcone produkcjom z serii Farming Simulator. Fani kolekcji symulatorów farmy z niecierpliwością czekają na wspomnianą imprezę. Istnieje szansa, że specjaliści ze studia GIANTS Software przedstawią tam kolejne szczegóły dotyczące świeżej odsłony, na przykład na temat mechaniki łańcucha dostaw. I tak wiadomo już jednak całkiem sporo i pozostaje tylko liczyć na spełnienie przez Farming Simulator 22 wszystkich pokładanych w nim nadziei.

Ile zapłacimy za nowy Symulator Farmy? Cena, edycje, pre-order

Poza nowościami w zakresie wirtualnej rozgrywki zainteresowanie użytkowników wzbudza oczywiście cena. Z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje Farming Simulator 22. Otóż za podstawową wersję kompatybilną z osobistym komputerem stacjonarnym i laptopem zapłacisz około 160 zł. Ta opcja oferuje dostęp do standardowych funkcjonalności tytułu bez żadnych udogodnień. Tylko wybrane sklepy organizują dla swoich klientów atrakcyjne urozmaicenia na przykład w formie powitalnego pakietu pojazdów.

Wydatek na zakup wspomnianej już wcześniej limitowanej edycji kolekcjonerskiej w przedsprzedaży oscyluje w granicach 300-350 zł. W zamian otrzymujesz jednak obszerny zestaw świetnych dodatków. W wariancie pudełkowym oprócz ekskluzywnych traktorów znajdziesz również naklejki, plakaty, poradnik dla osób pragnących instalować mody oraz fizyczną lampę sygnalizacyjną ze złączem USB, która reaguje na wydarzenia w wirtualnym gospodarstwie rolnym.

farming simulator 22

Jeśli chodzi o wersje konsolowe, ich ceny wynoszą około 200 zł w przypadku urządzeń PlayStation 4/5 i platform Xbox One/Series. Zamawiając swoją kopię w pre-orderze, możesz zyskać między innymi pakiet ciągników CLAAS XERION SADDLE TRAC. Koszty związane z zamówieniem Farming Simulator 22 nie szokują, biorąc pod uwagę to, jak sytuacja wyglądała w poprzednich latach. W przeszłości na samym początku każda odsłona symulatora farmy wymagała podobnego nakładu pieniężnego.

W świecie Farming Simulator szykuje się niemała rewolucja. Realistyczny system zmiany pór roku, rozbudowane łańcuchy produkcyjne, nowe uprawy i masa niedostępnych do tej pory maszyn. Nic dziwnego, że osoby ze środowiska gamingowego niecierpliwie wyczekują oficjalnej premiery zaplanowanej na listopad 2021 roku. Ogromne modyfikacje w zakresie rozgrywki powinny znowu zafascynować użytkowników serią Farming Simulator po kilku latach zastoju w innowacjach. Z pewnością warto wypróbować ten tytuł.

Źródła zdjęć: materiały prasowe

31
3

Podziel się:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *