1. Scroll
  2. /
  3. Rozrywka
  4. /
  5. Android 12L w pierwszej połowie 2022 roku

Rozrywka

17.11.2021 08:14

Android 12L w pierwszej połowie 2022 roku

Newsy Telefony i tablety
7
0
0
7
0

Niedawno informowaliśmy o wycofaniu się Google ze składanego Pixel Fold. Nie oznacza to wycofania się z dedykowanej tego typu urządzeniom wersji Androida. Android 12L ma być dostęony na początku przyszłego roku.

„Na początku” to może dużo powiedziane, ale jak podaje XDA Developers program beta otrzymał określone ramy czasowe. Do końca tego roku druga wersja bety ma być dostępna na urządzeniach z rodziny Pixel, a do końca lutego 2022 roku pojawić się ma się finalna wersja bety. Android 12L będzie oficjalnie dostępny jeszcze w pierwszym kwartale 2022 roku

W kwestii wspieranych urządzeń, na chwilę obecną wiadomo tylko o telefonach z rodziny Pixel. Jest to o tyle bezsensowne, że Android 12L stworzony jest z myślą o większych urządzeniach, takich jak składane smartfony i tablety. Których Google w ofercie nie ma. Jedyny tablet w amerykańskiej dystrybucji to pracujący na Chrome OS Pixelbooka Go

Sprawdź także: Wszystko o Android 12 – kiedy premiera, jakie nowe funkcje, dla jakich urządzeń?

Jednym z niewielu producentów potwierdzających wsparcie na Androida 12L jest Lenovo, które planuje aktualizację swojego tabletu P12 Pro.

Android 12L – różnice, co trzeba wiedzieć 

Ciekawych rozwiązań w Androidzie 12L jest sporo. W pierwszej kolejności trzeba jednak wiedzieć, że większość z nich będzie dostępnych na urządzeniach o określonych rozmiarach ekranu. Wśród nowości najważniejszy jest dwukolumnowy układ w wybranych aplikacjach systemowych oraz nowy funkcje podzielnego ekranu, które mają pozwolić na wygodny multitasking. 

Zresztą, wygoda pracy na urządzeniu jest myślą przewodnią Androida 12L. W tabletach pojawi się pasek zadań oraz dock na aplikacje, wizualnie zbliżone do rozwiązań znanych z Chrome OS. Nowa wersja Androida posiada także rozbudowane powiadomienia i funkcję Notification to contents pozwalająca na przeciągnięcie powiadomień do jednej z kolumn ekranu.

Reklama

Obok wyżej wymienionego Lenovo P12 Pro, Android 12L pojawić ma się także na Samsungu Galaxy Fold. Dostępny będzie też na wszystkich telefonach Pixel, od Pixela 4 w górę. Na chwilę obecną nie potwierdzono większej ilości urządzeń.

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.