Xiaomi Mi Smart Kettle Pro obraz główny

Recenzje

07.10.2021 09:43

Xiaomi Mi Smart Kettle Pro – czajnik w wersji smart

AGD i IoT Gadżety
25
1
0
25
1

Chiński gigant obrał sobie za cel uczynienie naszego domu naprawdę inteligentnym. Złośliwi, widząc tytuł niniejszej recenzji, mogliby tu uśmiechnąć się sardonicznie. “Sprytny” czajnik? Czy aby Xiaomi nie zapędziło się za bardzo? Otóż diabeł, jak zawsze, ukryty jest w szczegółach.

Mi Smart Kettle Pro

Zanim całkowicie wyśmiejemy ideę inteligentnego czajnika, postarajmy się odpowiedzieć sobie na pytanie w czym tkwi sens tego urządzenia. Owszem, podgrzewanie wody na herbatę nie jest przesadnie skomplikowaną czynnością. Zalewasz urządzenie, włączasz, czekasz, et voilà. Nic więcej tu nie trzeba, prawda? Postaram się jednak udowodnić Wam, że “Pro” w nazwie tego urządzenia i to co za tym stoi to doskonałe rozwiązanie. Zacznijmy jednak od początku.

Specyfikacja

  • Pojemność – 1,5l
  • Grzałka – płaska
  • Obrotowa podstawa – tak
  • Wykonanie – metalowe z plastikowymi wstawkami
  • Moc – 1800 W
  • Regulacja temperatury – tak
  • Obsługa smartfonem – tak

Design Mi Smart Kettle Pro

A to co pierwsze rzuca się w oczy, po wyjęciu urządzenia z pudełka, to rzecz jasna jego prezencja. Xiaomi serwuje nam urządzenie bardzo minimalistyczne, które z powodzeniem wpasuje się wygląd większości kuchni. To pierwszy plus, biorąc pod uwagę to co na ogół widzimy np. w marketach – modele nudne lub straszące wzrok swoją zbyt krzykliwą prezencją. Myślę, że wygląd tego czajnika idealnie oddaje słowo “elegancki”.

Konstrukcja czajnika to połączenie nierdzewnej stali z wysokiej jakości plastikiem. Na pierwszy rzut oka, model ten od Xiaomi Mi Electric Kettle odróżnia metalowy pierścień w górnej części urządzenia. W uchwycie umieszczono przycisk unoszenia pokrywy, wyświetlacz informujący o temperaturze oraz dwa przyciski: jeden do zagotowania wody, drugi do utrzymania temperatury. Wszystko w stonowanym i delikatnym wyglądzie.

Mi Smart Kettle Pro i Mi Electric Kettle
Mi Smart Kettle Pro (po prawej) i Xiaomi Mi Electric Kettle

Miłym dodatkiem jest możliwość schowania kabla w podstawce, co pozwala na odpowiednie dostosowanie długości. Pojemność czajnika pozwala na zagotowanie maksymalnie 1,5 litra wody (co w teście zajęło mu dokładnie 5 minut i 30 sekund).

Na czym polega spryt tego urządzenia?

Mi Smart Kettle Pro może zostać sparowany z aplikacją Xiaomi Mi Home. Parowanie odbywa się na zasadzie Bluetootha, zatem od razu zapomnijmy o możliwości uruchomienia czajnika, gdy jesteśmy np w sklepie i wiemy, że będziemy za 5 minut w domu.

W apce możemy ustawić możliwość utrzymania danej temperatury, aż do 12 godzin. Zbędne opcje? Nie do końca – te dodatki docenią rodzice, którzy nie będą zobligowani do częstego sprawdzania czy temperatura płynu dla ich dziecka jest już odpowiednia. Utrzymanie temperatury na dłuższą metę również sprawdzi się, gdy będziemy potrzebowali być w gotowości, jeśli idzie o ciepły napój. Jedyny minus to dźwiękowe powiadomienie o tym, że woda osiągnęła zadaną temperaturę – jest ono zbyt częste.

Zobacz: Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – recenzja smart wagi. Czy inteligentna waga to dobry wybór?

Dodatkowo możemy także ustawić temperaturę inną niż 100 stopni (w zależności od rodzaju płynu do którego będziemy go potrzebować). Rzecz jasna, aplikacja informuje nas cały czas o aktualnej temperaturze cieczy wewnątrz czajnika.

Podsumowanie – czy warto?

Xiaomi Mi Smart Kettle Pro to bardzo dobrze wykonane urządzenie. Jego wygląd z pewnością zadowoli gusta wielu osób. Stal nierdzewna, której użyto do wykonania wnętrza czajnika (304 POSCO GB4806), jest szeroko używana do kontaktu z żywnością. Jej wytrzymałość oraz odporność na nieprzyjemne zapachy z pewnością pozwoli cieszyć się urządzeniem przez bardzo długi czas – bez nieprzyjemnej woni, którą wydzielają niektóre tego typu sprzęty.

Wnętrze i spód Mi Smart Kettle Pro

Co można mu wytknąć? Chyba największym minusem Mi Smart Kettle Pro jest ten nieszczęsny Bluetooth. Urządzenie z pewnością zyskałoby na atrakcyjności, gdyby obsługiwało łączność Wi-Fi. Innym pożądanym dodatkiem, byłaby możliwość rozpoczęcia gotowania wody zdalnie. Tego niestety brakuje, choć możliwe, że nigdy nie zostanie to dodane – ze względów bezpieczeństwa.

Pomijając te mankamenty, Xiaomi Mi Smart Kettle Pro docenią fani różnego rodzaju napojów – ustawienie stosownej temperatury to przydatna opcja. Prócz nich zadowoleni będą także młodzi rodzice. Czy to oznacza, że Mi Smart Kettle Pro nie trafi do innych? Nic bardziej mylnego – ten elegancki model czajnika to bardzo dobry wybór do każdej kuchni. Miejmy tylko nadzieje, że wraz z kolejnymi odsłonami, Xiaomi rozwinie ten produkt o dodatkowe opcje.

25
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *