MSI MPG Gungnir 300R Airflow

Recenzje

09.07.2024 13:58

Recenzja MSI MPG Gungnir 300R Airflow. Cisza i duże możliwości!

Komputery Podzespoły
1
0
0
1
0

Czym wyróżnia się MSI MPG Gungnir 300R Airflow? Sprawdź recenzję i przekonaj się, czy jest to warta inwestycji obudowa PC!

Z niepokojem patrzyliśmy na niebezpiecznie wzrastającą popularność kompletnie zabudowanych obudów komputerowych. Zerowy przepływ powietrza bezpośrednio bowiem wpływa na wydajność i kulturę pracy zamontowanych w środku komponentów. Zdał sobie z tego sprawę MSI, który wydał właśnie nową wersję Gungnira, a dokładnie model 300R z dopiskiem Airflow. Oto, co potrafi!

Specyfikacja

MSI MPG Gungnir 300R Airflow to obudowa komputerowa typu mid-tower, która cechuje się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości materiałów, w tym hartowanego szkła na panelu bocznym, co pozwala na efektowne prezentowanie wnętrza komputera. Zastosowano w niej rozbudowany system chłodzenia z dużą ilością miejsca na wentylatory i chłodnice, więc i o wydajność martwić się nie musimy. W obudowie znajduje się miejsce na płyty główne w formatach ATX, Micro-ATX oraz Mini-ITX oraz kartę graficzną o długości do 380 mm i chłodzenie wieżowe o wysokości do 175 mm.

-75%
Kody rabatowe Morele Najlepsze promocje w jednym miejscu

MSI MPG Gungnir 300R Airflow wyposażona jest w trzy wentylatory 120 mm z przodu oraz jeden 120 mm z tyłu, które można zamienić na większe, jeśli zajdzie taka potrzeba. Panel przedni posiada dodatkowe filtry przeciwkurzowe, a w obudowie znajduje się również wiele zatok na dyski twarde i SSD.

Obudowa oferuje przestronne wnętrze umożliwiające łatwe zarządzanie kablami, co przekłada się na lepszy przepływ powietrza i estetyczny wygląd, szczególnie w głównej komorze. Na przednim panelu znajduje się zestaw portów, w tym USB 3.2 Gen 1, USB 2.0, audio jack oraz przycisk do kontroli podświetlenia RGB.

Trzy wentylatory w MSI MPG Gungnir 300R Airflow
Trzy fabrycznie montowane wentylatory z przodu zapewniają dobrą cyrkulację powietrza

Budowa i jakość wykonania

Obudowa MSI MPG Gungnir 300R Airflow charakteryzuje się solidną konstrukcją z wysokiej jakości materiałów. Panel boczny wykonany jest z hartowanego szkła, co nie tylko nadaje obudowie elegancki wygląd, ale także pozwala na efektowną prezentację komponentów wewnętrznych. Szkło jest grube i wytrzymałe, a pozostałe części obudowy wykonane są z metalu. Blacha ma grubość 0,94 mm.

Zobacz inne polecane obudowy PC:

Wnętrze obudowy jest przestronne i dobrze zaprojektowane. Producent zadbał o liczne otwory do zarządzania kablami. System chłodzenia obudowy jest również dobrze przemyślany. Obudowa została wyposażona w trzy wentylatory 120 mm z przodu oraz jeden 120 mm z tyłu, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować zdecydowanie wydajniejsze i zaraz większe jednostki – na przykład 140 mm. Z przodu oraz na topie znalazło się miejsce dla radiatora 360 mm. Na wszystkich kratkach umieszczono filtry przeciw kurzowi.

Montaż podzespołów

Być może ciężko w to uwierzyć, ale Gungnir 300R Airflow to jedna z najlepszych obudów komputerowych, jakie mieliśmy okazję przetestować w kontekście montażu podzespołów. Do tego przyczynia się już nie tylko przestronne wnętrze, dzięki któremu nie musimy się męczyć z ułożeniem przewodów czy przykręcaniem śrubek, ale również system podpięcia przewodów zasilająco-sygnałowych dla frontowego panelu.

MSI to nie tylko obudowy PC. Sprawdź też inne produkty tej marki!

Znacie to, nie? Te kilka malutkich kabelków, przy których można się nabawić nerwicy? Otóż tutaj producent zamienił je wszystkie na… jeden przewód F_Panel. Wtyczka wygląda jak zwykłe, wewnętrzne USB 2.0 i wystarczy tylko jeden ruch, aby umieścić ją na płycie głównej. Mało tego, cały ten przewód jest idealnie płaski i giętki, a to oznacza, że można natychmiast poprowadzić go do piwnicy. Cudowne rozwiązanie – od teraz będziemy tego wręcz wymagać u innych producentów. W końcu!

MSI MPG Gungnir 300R Airflow z boku
Gungnir w całej okazałości po złożeniu. Świetnie prezentuje się centralna ramka

Metodologia i testy

W testach wykorzystano platformę z procesorem Intel Core i7-7700K, płytą główną MSI Z270 Gaming M7, 16 GB pamięci RAM Patriot Viper Steel DDR4-3600 CL16, kartą graficzną KFA2 GeForce RTX 2060 Super Gamer oraz zasilaczem MSI MAG A1000G PCIE5. Za chłodzenie procesora odpowiadał SilentiumPC Fortis 3.

MSI MPG Gungnir 300R Airflow testy temperatury
MSI MPG Gungnir 300R Airflow testy natężenia dźwięku

Podsumowanie

MSI MPG Gungnir 300R Airflow wyróżnia się wyposażeniem w postaci wygodnych zatrzasków, efektowną podpórką karty graficznej oraz przemyślanym systemem aranżacji kabli, który eliminuje potrzebę dodatkowych trytytek. Duża, łatwa do podłączenia wtyczka do przycisków panelu frontowego oraz cztery 120 mm wentylatory ARGB zapewniające dobrą cyrkulację powietrza to kolejne atuty. W ogólnym rozrachunku obudowa oferuje doskonały balans między wydajnością a kulturą pracy. Gdzie wady? Z wad warto wymienić wysoką cenę i choć jest ona uzasadniona, ciężko nie zauważyć tych ok. 650 zł w sklepie. Brakuje także risera PCI-E, który w tej kwocie powinien już być dorzucany do zestawu, oraz wsparcia dla radiatorów chłodzenia cieczą w rozmiarze 420 mm, jakie można już znaleźć w tańszych konstrukcjach. Ostateczna opłacalność zależy od indywidualnych potrzeb – jeśli cenisz oferowane funkcje, warto zainwestować, w przeciwnym razie warto poszukać tańszych alternatyw.

Inne recenzje warte sprawdzenia:

1
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *