olliolli world void riders okładka gry

Recenzje

04.07.2022 14:28

OlliOlli World: Void Riders – recenzja. Skating nie z tego świata

Gry Konsole
11
0
0
11
0

OlliOlli World Void Riders to pierwsze fabularne DLC do najnowszej produkcji od Roll7. Sama podstawka zapewnia naprawdę sporo rozrywki, a jak w takim razie wypada ten iście kosmiczny dodatek? Tego dowiesz się z poniższej recenzji! 

Sceptycy mogą stwierdzić, że VOID Riders to dalej po prostu to samo. Jednakże czy w tym przypadku to coś złego? Skądże znowu. Już samym oryginalnym OlliOlli World mocno się zachwyciłem i od premiery regularnie wracałem do tej produkcji. To niesamowita i pełna wyzwań rozrywka, w której jest co robić. Nie tylko aż chce się w kółko bić swoje rekordy, ale jeszcze jest sporo elementów kosmetycznych do odblokowania. 

Wydawałoby się, że już podstawowa wersja to nieskończona próżnia, a tymczasem twórcy wypuszczają dodatek, którego zresztą nazwa do niej nawiązuje. Jakie nowości zawiera i czy w ogóle opłaca się zainteresować OlliOlli WOrld: VOID Riders?

Jeżeli chcesz być na bieżąco z premierami gier w 2022 r., to koniecznie zajrzyj do naszego artykułu, w którym wypisaliśmy wszystkie najważniejsze tytuły, które pojawią się w tym roku! 

OlliOlli World: Void Riders – co nowego w DLC?

Co można zrobić, aby poprawić grę, która jest piękna, zabawna i trudna do opanowania? Cóż, wygląda na to, że wystarczy dodać pozaziemskie formy życia, wrzucić nową mechanikę opartą na tych przybyszach i pozmieniać nieco rzeczy, aby jeszcze bardziej skomplikować rozgrywkę.  

UFO wylądowało w Radlandii. Cóż takiego wędrowcy z innego wymiaru przynieśli ze sobą w dodatku? Tak naprawdę nie ma tego zbyt wiele. Mowa bowiem o kilkunastu nowych poziomach i elementach kosmetycznych, krótkiej historii oraz… nowej mechanice! 

Warto na początku wspomnieć, iż w celu „aktywacji” DLC wpierw trzeba dojść do określonego momentu w fabule (dokładniej do nauki grabów, czyli „Drogi 666/Route 666”). Po jego ukończeniu powstanie nowy obszar, a na „podstawowej” mapie pojawi się kilkanaście dodatkowych kropek. Wszystkie skupiają się na tematyce UFO.

olliolli world void riders bohaterowie gry
W rozszerzeniu spotykamy tytułowych Void Riders – barwne z nich postaci, prawda?

Fabuła w OlliOlli World: Void Riders

Void Riders to nie tylko po prostu dodatkowe poziomy – dodatek opowiada swoją historię! Zupełnie jak w przypadku „podstawki” – jest ona równie banalna i nieskomplikowana, ale aż wywołuje uśmiech na twarzy! 

Tym razem Nebulord, wielka purpurowa chmura gazu przybywa na ziemię. Towarzyszy mu załoga przedziwnie wyglądających humanoidalnych bytów. Czego pragnie? Jak najwięcej rozrywki, dlatego porywa wszystko i wszystkich, którzy mu ją dostarczają. W tym krowy – uwielbia je. 

Po co zmieniać coś, co działa? Rozgrywka w Void Riders

Jak już wcześniej zostało wspomniane – OlliOlli World: Void Riders nie różni się niczym pod względem rozgrywki, a tylko wprowadza nową mechanikę. Wszystkie flipy dalej wykonywane są lewym analogiem, a prawym – graby. Wykonywanie grindów i manuali także bez zmian. 

To, co Void Riders wnosi do gry, to nieco kosmicznego szaleństwa związanego z promieniami UFO. Gdy tylko znajdziemy się w ich obszarze, możemy za pomocą prawego analoga wznieść naszego skatera, aby dostał się w trudno dostępne miejsca lub po prostu przeskoczył spory obszar. Na początku faktycznie może wydawać się to takie proste, ale im dalej w las, tym więcej ramp – palce potrafią się poplątać! 

Każdy poziom to świeży zestaw przeszkód do pokonania, zwłaszcza w tych późniejszych etapach. Rozgryzanie idealnego wyczucia czasu to jeden z najlepszych aspektów OlliOlli World.

Jeżeli po lekturze recenzji ogólnie zebrało Ci się na wspomnienia i chcesz przypomnieć sobie coś o serii Tony Hawk’s Pro Skater, to zapraszamy Cię serdecznie do lektury artykułu na ten temat! 

olliolli world void riders promienie ufo wznoszące gracza
Promienie UFO to nowa mechanika, która dosłownie wzniesie Cię na wyżyny!

Czy warto zakupić OlliOlli World: Void Riders?

W przypadku OlliOlli World: Void Riders naprawdę trudno mi znaleźć jakieś wady. Wszystkie nowości dodają uroku znakomitej już grze, uzupełniając ją o nowe wyzwania. Jest mnóstwo nowych elementów do odblokowania – niektóre wpadają dosłownie same, a przy niektórych trzeba się nieźle napocić, aby je otrzymać. Każdy z jeźdźców V.O.I.D. w załodze Nebulorda ma dołączony nowatorski poziom z dodatkowym wyzwaniem, abyś Ty, jako skater, mógł się rozwijać.

Jeżeli miałbym się już czegoś przyczepić, to tego, iż tylko 3 z 5 głównych obszarów zostało zaatakowane przez Nebulorda. Z drugiej strony nowych poziomów i tak jest na pęczki, a ukończenie całego dodatku może zająć nieco czasu. Jeżeli do tego dorzucić wszystkie próby przejechania ich na 100%…

Także w skrócie – jeżeli tak jak mi podobało Ci się OlliOlli World, to bez wahania możesz brać Void Riders. To po prostu więcej świetnego contentu, który zapewni Ci rozrywki na kolejne kilka godzin. Jest trudno? Momentami wręcz piekielnie, ale to właśnie urok tej produkcji. Ja ponownie bawiłem się świetnie. 

oliiolli world void riders tło

Podsumowanie:
Void Riders to znakomite rozszerzenie do świetnej już produkcji. Jeżeli podstawka podbiła Twoje serce oraz poszukujesz nowych wyzwań, to koniecznie zabierz się za dodatek. To wesoła i kolorowa podroż, przy której idzie splątać sobie palce!

OCENA: 9/10

11
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *