Recenzje

08.08.2022 14:21

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 – recenzja. Piękno nie musi boleć!

Gadżety
25
0
0
25
0

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 to nowoczesny produkt, który zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi! W tej recenzji chciałabym przedstawić Ci go nieco bliżej i wskazać wszystkie cechy, którymi charakteryzuje się depilacja światłem.

Specyfikacja depilatora Braun IPL Silk-expert Pro 5

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 charakteryzuje się następującymi cechami:

 • Zawartość zestawu: urządzenie Braun IPL Silk-expert Pro 5, kosmetyczka, golarka Venus, kabel zasilający
 • Sposób depilacji: impuls świetlny
 • Technologia depilatora: SensoAdapt, IPL
 • Funkcje: 10 poziomów intensywności, tryb delikatny, tryb precyzyjny, tryb zwykły, rozpoznawanie typu skóry, wbudowany filtr UV, możliwość pracy płynnej lub miejscowej
 • Zastosowanie depilatora: do nóg, do bikini, do twarzy
 • Żywotność lampy: 400000 impulsów świetlnych 
 • Kolor: biało-złoty
 • Wodoodporność: nie
 • Dokumentacja: instrukcja w języku polskim, karta gwarancyjna
 • Zasilanie: sieciowe.

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 – pierwsze wrażenia

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 to urządzenie, które przychodzi do nas estetycznie zapakowane w karton producenta, a oprócz tego w śliczną szarą kosmetyczkę. W niej, oprócz urządzenia, znajdziemy golarkę Venus oraz kabel zasilający. Niektóre zestawy zawierające ten sam model depilatora mają dołączoną również precyzyjną końcówkę.

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5
Depilator Braun prezentuje się naprawdę elegancko

W kartonie znajdziemy także instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Muszę przyznać, że urządzenie to wydało mi się bardzo skomplikowane, lecz instrukcja szybko rozwiała moje wątpliwości. Używanie depilatora Braun IPL Silk-expert Pro 5 jest bardzo łatwe i intuicyjne.

Jak wygląda depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5?

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 prezentuje się bardzo kobieco i elegancko. Połączenie bieli i złota z pewnością trafi w gust osób lubujących się w stonowanych barwach z luksusowymi zdobieniami.

Sprawdź też: Braun Series 8 8450cc – recenzja. Codzienne golenie stało się lepsze

Przeglądając inne depilatory damskie – Braun IPL Silk-expert Pro 5 zdecydowanie wyróżnia się na ich tle, nie tylko znakomitym wyglądem. Jest niewielkich rozmiarów, przy czym jego okienko do przeprowadzania zabiegów zachowuje optymalną wielkość, dzięki której bez kłopotu możemy szybko i skutecznie wykonać depilację. 

Kosmetyczka do depilatora Braun IPL Silk-expert Pro 5
To właśnie w tej szarej kosmetyczce kryje się cały zestaw do depilacji

Ergonomiczny kształt urządzenia pozwala na dobry chwyt oraz wymierzenie impulsu światła dokładnie tam, gdzie chcemy. Przycisk do wykonywania zabiegu jest duży i znajduje się w idealnym miejscu, by komfortowo z niego korzystać. Zaraz pod nim umieszczono znacznie mniejszy guzik do regulacji intensywności depilacji.

Tuż pod głowicą urządzenia znajdują się diody informujące o sile natężenia impulsu światła, który dopasowuje się do odcienia skóry. Producent umieścił je po obu stronach, dzięki czemu zawsze możemy kontrolować ich moc, a także fakt, czy dobrze przyłożyliśmy depilator do skóry.

Jak działa depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5?

Uruchomienie urządzenia wymaga od nas jedynie wpięcia go przez kabel zasilający do prądu oraz naciśnięcie przycisku do przeprowadzania zabiegu. Po chwili urządzenie pracuje jednostajnie, pozwalając nam na przystąpienie do depilacji.

Depilator IPL Braun Silk-expert Pro 5 należy stosować na bardzo dobrze ogolonej skórze. Niedokładnie zgolone włosy (nawet pojedyncze, ledwo zauważalne w kolorze blond) pod wpływem impulsów światła potrafią przyprawić o niemały ból. Osobiście stosowałam depilator na kilka minut po właściwym goleniu i w takiej sytuacji odczuwalne było jedynie ciepło, które nie wywołuje najmniejszego dyskomfortu.

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5
Korzystanie z urządzenia jest bardzo wygodne – ergonomiczny kształt pozwala na dokładną depilację

Zabieg można przeprowadzić na dwa sposoby – korzystając z trybu płynnego, podczas którego przytrzymujemy przycisk uruchamiający lub wykonując pojedyncze „strzały”. Depilator Braun sprawdza się świetnie w obu tych trybach – w zależności czego potrzebujemy. Urządzenie samo dopasowuje się pod odcienie skóry – zwiększając lub zmniejszając intensywność impulsu światła. W moim przypadku zawsze utrzymywała się na maksymalnym poziomie działania.

Przy jego użyciu możliwa jest depilacja miejsc intymnych, nóg i pach. Depilacja twarzy również, lecz ogranicza się jedynie do miejsc w okolicy ust – praca zbyt blisko oczu byłaby niebezpieczna. Zabieg można przeprowadzać raz w tygodniu.

Przeciwwskazania i zalecenia w związku z depilatorem Braun IPL

Warto wspomnieć o sytuacjach, kiedy nie można stosować depilatora Braun IPL Silk-expert Pro 5 (a także innych depilatorów opartych o tę technologię). Przeciwwskazania są następujące:

 • zbyt ciemny kolor skóry,
 • zbyt jasne owłosienie,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • wiek poniżej 18 lat,
 • zbyt wiele pieprzyków na ciele,
 • przebyty rak skóry,
 • świeżo opalona skóra,
 • przewlekłe choroby (w szczególności te związane ze skórą),
 • żylaki, tatuaże lub makijaż pernamentny w miejscach, gdzie chce się przeprowadzić zabieg,
 • nadwrażliwość na światło słoneczne,
 • stosowanie leków uwrażliwiających skórę,
 • wykonany przed planowanym zabiegiem peeling.

Niezastosowanie się do zaleceń producenta i wykonanie zabiegu w przypadku którejkolwiek z wyżej wymienionych sytuacji może skończyć się dużymi nieprzyjemnościami. Wśród nich znajdziemy takie reakcje skóry jak przebarwienia, poparzenia, pęcherzyki, a nawet blizny.

Mężczyźni nie powinni stosować depilatora na twarzy. Należy unikać również takich miejsc jak sutki, genitalia, odbyt oraz na obszarach, w których znajdują się wypełniacze skóry. Należy także uważać na znamiona, piegi czy brodawki.

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 – urządzenie
Depilator nie jest zbyt dużych rozmiarów, idealnie leży w ręku

W całym zabiegu bardzo ważne są także oczy. Pod żadnym pozorem nie wolno wykonywać zabiegów w ich okolicy ani patrzeć się w strumień światła podczas korzystania z urządzenia.   

Jakie efekty daje depilacja światłem?

Depilacja depilatorem IPL działa w taki sposób, że impulsy światła uszkadzają komórki macierzyste mieszków włosowych. Dzieje się tak na skutek miejscowego podniesienia temperatury. Efektem regularnej depilacji w taki sposób jest trwałe zatrzymanie procesu odrastania włosów.

A jak to wygląda w praktyce? Prześledź razem ze mną każdy z 4 zabiegów, w których gwiazdą był depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5!

Pierwsze użycie

Tak jak już wspominałam – w pierwszej chwili depilator Braun wydał mi się odrobinę przerażający. Instrukcja bardzo szybko wyprowadziła mnie z błędu, lecz równie prędko przekonałam się, że popełniłam duży błąd – golenie nóg dzień wcześniej nie było dobrym pomysłem. Pachy wygolone kilka minut wcześniej znacznie lepiej przyjęły strzały z depilatora.

Sprawdź też: Która lepsza? Szczoteczka soniczna czy elektryczna – jak wybrać?

W wyniku mojego niezadbania o możliwie jak najbardziej gładką skórę na nogach zabieg nie należał do najprzyjemniejszych. Żaden, nawet najlepszy depilator za miliony złotych w takim przypadku, nie pozwoliłby na komfortową depilację światłem. 

W trakcie zabiegu odczuwalne było nieprzyjemne szczypanie, a po jego zakończeniu pieczenie. Sprawa przedstawiała się inaczej w przypadku pach – tam jedynie odczułam lekkie szczypanie i nieznaczne pieczenie tuż po depilacji. Nauczona doświadczeniem przygotowałam się znacznie lepiej na kolejne użycie urządzenia.  

Efekty po 2 tygodniach

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 już po tygodniu mógł znowu zaszczycić moją skórę impulsami światła. Tym razem postawiłam na dokładne, bardzo szczegółowe ogolenie nóg kilka minut przed przystąpieniem do zabiegu – i to był strzał w dziesiątkę!

Urządzenie w przypadku mojego odcienia skóry działa na najwyższej intensywności, a mimo tego po dokładnym ogoleniu nóg nie czułam najmniejszego dyskomfortu czy bólu. Cała procedura poszła bardzo sprawnie – zarówno korzystając z funkcji pojedynczych impulsów, jak i pracy płynnej na nogach oraz pod pachami.

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 – białe światło
Skala intensywności impulsów światła paląc się na biało, pozwala na przystąpienie do pracy

Wypróbowałam również depilator na twarzy. Instrukcja obsługi nawet informuje o tym, co robić po wykorzystaniu urządzenia w taki sposób. Producent zdradza sposoby na ukojenie skóry w okolicy ust – jednak w ogóle nie było mi to potrzebne! Dwa pojedyncze strzały nie były w żaden sposób odczuwalne.

W tak krótkim czasie po dwóch zabiegach trudno mówić o zadziwiających efektach – jednak wydaje mi się, że włoski są nieco osłabione i odrastają nieznacznie wolniej.  

Efekty po 3 tygodniach

Po trzeciej próbie mogę z czystym sumieniem przyznać, że wzrost włosków stał się naprawdę powolny. Z pewnością są one znacznie bardziej osłabione i miękkie, dzięki czemu mogę uznać, że efekty już przy trzecim podejściu są rewelacyjne!

Chyba każda osoba, która regularnie usuwa owłosienie, zgodzi się ze mną, że konieczność przeprowadzania depilacji codziennie lub co drugi dzień może być naprawdę irytująca. Nasza skóra też nie zawsze jest przekonana do tych zabiegów – wysuszenie naskórka, wrastające włoski czy podrażnienia mogą skutecznie zniechęcać. Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 przekonuje mnie, że już niedługo to nie będzie moim zmartwieniem!

Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 – czerwone światło
Gdy skala intensywności impulsów światła pali się na czerwono oznacza to, że niedokładnie przyłożyliśmy okienko zabiegowe do skóry

Zabiegi wykonane tym razem były całkowicie bezbolesne i w związku z coraz większą wprawą nie trwały więcej niż 5 minut. Pominęłam jedynie obszar twarzy ze względu na wykonanie dzień wcześniej peelingu enzymatycznego – uważam, że nie warto ryzykować.

Jaki efekt dają 4 depilacje przy użyciu depilatora Braun IPL Silk-expert Pro 5?

Ostatnią, czwartą próbę odbyłam już niemal automatycznie – jako zwykły element rutyny pielęgnacyjnej. Nie odczułam najmniejszego dyskomfortu, a sam proces przebiegł jeszcze szybciej niż poprzednio.

Sprawdź też: Kody rabatowe Morele – wszystkie promocje i kody zniżkowe na Morele.net w jednym miejscu | sierpień 2022

Zahamowanie wzrostu włosków jest widoczne gołym okiem, a zmiękczenie tych, które jeszcze się nie poddały – dokładnie wyczuwalne pod palcami. Podejrzewam, że w moim przypadku wystarczą jeszcze 2-3 zabiegi (oraz depilacje przypominające w przyszłości), by cieszyć się zupełnie gładką skórą!  

Czy polecam depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5?

Gdyby ktoś zapytał się mnie, jaki depilator IPL kupić – Braun IPL Silk-expert Pro 5 mogłabym polecić z czystym sumieniem. Pierwsze efekty zauważyłam jeszcze przed wskazanym przez producenta minimum czasowym, co całkowicie potwierdza skuteczność produktu.

Jeśli zastanawiasz się – jaki depilator laserowy czy IPL wybrać – dla mnie odpowiedź jest prosta. Kupując urządzenie do samodzielnych, bezpiecznych zabiegów, z których możesz korzystać, kiedy tylko masz czas, podejmujesz znakomity wybór (szczególnie że są one tak skuteczne).

Efekty końcowe depilacji
Depilator Braun IPL Silk-expert Pro 5 działa znakomicie!

Inną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę, są koszta. W przypadku depilatora Braun IPL Silk-expert Pro 5 płacisz jednorazowo i możesz z niego korzystać nawet wiele lat! Użytkowanie go możliwe jest na różnych partiach ciała, a w dodatku masz zapewnione całkowite bezpieczeństwo. W przypadku zabiegów laserowych musisz zapisać się na całą serię zabiegów, by były one skuteczne. W ostatecznym rozrachunku ceny prezentują się podobnie, a nawet te przewyższają koszt za depilator. Salon każde wydepilowane miejsce na ciele liczy osobno, przez co samodzielna depilacja okazuje się znacznie tańsza.

25
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *