1. Scroll
  2. /
  3. Poradniki
  4. /
  5. Pad od PS4 do PC — to da się zrobić! Jak podłączyć DualShock 4 do komputera?

Poradniki

31.05.2021 17:46

Pad od PS4 do PC — to da się zrobić! Jak podłączyć DualShock 4 do komputera?

Konsole
7
0
0
7
0

DualShock4 to uniwersalny kontroler, którego ergonomię docenia wielu graczy. W tym artykule wyjaśniamy, jak podłączyć pad od PS4 do PC. Doradzamy jak sparować go przewodowo i bezprzewodowo, by grać w gry na PC oraz Steam i innych portalach.

Czy pad do PS4 działa na PC?

Podłączenie DualShock 4 jest jak najbardziej możliwe. Zwykłe podłączenie pada do komputera zapewnia podstawową funkcjonalność. By jednak mieć pewność, że kontroler będzie działał z każdą grą, zarówno na PC, jak i w serwisach takich jak Steam, potrzebna jest instalacja dodatkowych programów. Dzięki nim pad będzie też wibrował, tak samo, jak podczas grania na PlayStation. Możliwa też jest konfiguracja oświetlenia LED DualShocka.

Windows 10 i Steam lubią DualShocka 4 – jaki program pomoże w konfiguracji pada od PS4?

Firma Valve, właściciel platformy Steam zapewnia pełną kompatybilność kontrolera do PS4 ze swoim serwisem. Dzięki temu podczas rozgrywki działają nie tylko wspomniane wyżej wibracje i diody, ale również dotykowy panel znajdujący się nad gałkami analogowymi.

Do sparowania pada potrzebna Ci będzie najnowsza wersja oprogramowania Steam. Następnym krokiem jest połączenie DualShocka z komputerem za pomocą przewodu micro USB lub bezprzewodowo, przez Bluetooth.

Zobacz też: DualSense – nowy kontroler od Sony. Co potrafi pad do PS5?

W przypadku połączenia przewodowego uruchom pad, naciskając jednocześnie klawisz z logo PlayStation znajdujący się pomiędzy gałkami analogowymi i Share umieszczony z lewej strony panelu dotykowego.

Po wejściu w zakładkę Steam przejdź do sekcji Ustawienia, a następnie kolejno Kontroler i Ogólne ustawienia kontrolera. Po kliknięciu wykrytego pada możesz przejść do ustawień diody.

Reklama

Jeśli wolisz komunikację bezprzewodową, niezbędne będzie włączenie jej w komputerze lub (jeśli go nie ma) podpięcie zewnętrznego modułu. Jak włączyć Bluetooth w Windows 10? Możesz zrobić to z poziomu menu Ustawienia w pasku Start lub włączając go w panelu szybkich ustawień znajdującym się po prawej stronie paska zadań. Następnie uruchom Steam i powtórz kroki z poprzedniego akapitu.

Podłączanie pada od PS4 do PC przez bluetooth

W przeciwieństwie do Steam inne platformy nie oferują domyślnej, pełnej kompatybilności DualShock 4. Niemniej jednak, jak najbardziej można na nich grać na padzie do PlayStation 4. Aby jednak w pełni cieszyć się rozgrywką, potrzebować będziesz instalacji dodatkowych programów.

jak podłączyć pada od ps4 do komputera

Przed rozpoczęciem parowania pada z PC ze strony wydawcy pobierz następujące programy:

  1. biblioteki Microsoft.NET 4.0 https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=17851  
  2. komponenty Visual C 2010/2012 Runtime https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30679 
  3. najnowszy pakiet sterowników DirectX https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=35
  4. program DS4 Windows http://ds4windows.com/ 

Pliki te są niezbędne do prawidłowej komunikacji między komputerem PC a DualShock 4, który, jako urządzenie zewnętrzne, nie jest domyślnie wspierany przez system Windows 10.

Po połączeniu pada i bluetooth bezprzewodowo na pasku zadań Windows pojawi się niebieska ikona. Po kliknięciu jej prawym przyciskiem myszy wybierz opcję Dodaj urządzenie z obsługą funkcji bluetooth. W tym momencie ponownie wciskaj jednocześnie klawisz z logo PlayStation i Share, do momentu, gdy dioda zacznie migać na niebiesko.

Po prawidłowym sparowaniu urządzeń zobaczysz pozycję Wireless Controller. Kliknij Dalej (lub Paruj), a następnie, jeśli to konieczne kod 0000. W zakładce Controllers programu DS4 Windows będzie widoczny Twój DualShock.

Jak podłączyć kontroler od PS4 z PC za pomocą kabla micro USB

Połączenie przewodowe jest równie łatwe, jak przez bluetooth. Jednak także i tu wymagany jest dodatkowy program.

Zainstaluj program DS4 Tool (ze strony ds4tool.com), po czym podłącz pad do PS4 do komputera. W następnym kroku odszukaj folder ScpServer.exe, który przeniesie się do menu ustawień kontrolera. Po skonfigurowaniu go kliknij Save. Od teraz Twój DualShock to pełnoprawny, kompatybilny kontroler do PC.

DualShock to wspaniałe, zaawansowane narzędzie gamingowej rozrywki. Zaawansowanej technologii skrytej w jego wnętrzu warto użyć również do grania na komputerze. Proste narzędzia konfiguracyjne, a także pełne wsparcie oferowane przez Steam to instrumenty, które pozwolą wznieść twoją rozgrywkę na wyższy poziom.

Zobacz też: PlayStation 5 – recenzja po pół roku. Czy warto było polować w dniu premiery na PS5 od Sony?

7
0

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.