Mistrz Klawiatury 2 obraz glowny

Poradniki

30.06.2021 14:42

Mistrz Klawiatury 2 – w czym może Ci pomóc ten program?

Programy i aplikacje
3
1
0
3
1

Mistrz Klawiatury 2 to program, którym zdecydowanie warto nauczyć się posługiwać. Sprawdź, jak używać tego oprogramowania, by pisać na klawiaturze jeszcze szybciej i dokładniej.

Mistrz Klawiatury II. Co musisz wiedzieć na temat tego programu?

Mistrz Klawiatury to edukacyjny program komputerowy wydany przez polskie studio Nahlik Soft, służący do nauki szybkiego, bezbłędnego i bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Zawiera on kilka modułów treningowych, dających użytkownikowi dostęp do gier i zadań o różnorodnej strukturze i zasadach. Aplikacja posiada wbudowaną możliwość konfigurowania ćwiczeń, dzięki czemu z łatwością możesz dopasować trudność kursu do Twojego aktualnego poziomu. Wyświetlana po treningu ocena pomaga zorientować się, na czym warto skupić się w dalszej nauce.

Mistrz klawiatury 2
Menu Mistrza Klawiatury 2 / Źródło: nahlik.pl

To, co wyróżnia Mistrza Klawiatury 2 spośród innych programów tego typu, to praktyczność oraz naturalność przykładów zawartych w ćwiczeniach. Korzystając z tej aplikacji, nie jesteś skazany na nudne przepisywanie losowych, niepowiązanych ze sobą słów czy zdań, jak w przypadku wielu popularnych programów do nauki szybkiego pisania. Autorem przykładów dla Mistrza Klawiatury 2 był poeta Stanisław Barańczak – w zbiorze stworzonych przez niego tekstów znajdują się fraszki, zabawne wierszyki czy nawiązania do klasyków literatury.

Mistrz Klawiatury 2 jest programem płatnym, jego pełna wersja jest dostępna na stronie producenta i aktualnie kosztuje 49 złotych. Jeśli wolisz przetestować oprogramowanie przed zakupem, w Internecie możesz znaleźć także jego wersję demo – darmową, lecz z ograniczoną funkcjonalnością, która wystarczy jednak na zapoznanie się z podstawowymi trybami pracy programu.

Mistrz Klawiatury II – wymagania sprzętowe programu

Program do nauki szybkiego pisania Mistrz Klawiatury II ma niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu można z niego korzystać także na słabszych lub wiekowych komputerach. Minimalne wymagania programu to:

  • Procesor Intel Pentium/AMD Athlon;
  • 11 MB wolnego miejsca na dysku;
  • 256 MB RAM;
  • System operacyjny Windows 2000 lub nowszy.

Nauka szybkiego pisania na klawiaturze z programem Mistrz Klawiatury II – jak się za to zabrać?

By móc swobodnie korzystać z programu Mistrz Klawiatury II, warto najpierw oswoić się nieco z wyglądem aplikacji. Po jej otwarciu wyświetli nam się menu – teraz należy kliknąć interesującą nas opcję. Użytkownik może wybierać spośród różnych trybów zadań, przeglądać swoje dotychczasowe najwyższe wyniki, grać w gry, zapoznać się z informacjami o programie lub modułem pomocy. Ten ostatni będzie szczególnie przydatny dla osób, które nie miały dotąd okazji ćwiczyć szybkiego pisania – znajdują się tam porady dotyczące nie tylko samego korzystania z aplikacji, lecz także trików, które można wykorzystać, by jeszcze lepiej rozumieć klawiaturę.

Jakie możliwości oferuje nam aplikacja?

Plan kursu skonstruowany jest tak, by użytkownik ćwiczył szybkie pisanie minimum kwadrans dziennie – regularność ćwiczeń pozwala na osiągnięcie lepszych efektów nauki nawet bez poświęcania na nią zbyt dużej ilości czasu na co dzień. Kurs stawia nie tylko na praktykę (szybkość i poprawność), lecz także uczy poprawnej pozycji wyjściowej podczas korzystania z klawiatury komputera. Zadanie to umożliwiają specjalnie zaprojektowane kolorowe ilustracje przedstawiające klawiaturę z odpowiednio rozmieszczonymi palcami.

Mistrz klawiatury 2 gra
Nauka poprzez zabawę / Źródło: nahlik.pl

Po zakończonej lekcji wyświetli się odpowiednia ocena, która pozwoli dowiedzieć się, jak możemy ulepszyć swoje pisanie. Ćwiczenia w programie Mistrz Klawiatury II są konfigurowalne – dzięki temu mamy możliwość zwiększać lub zmniejszać ich poziom trudności w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Możemy na przykład wybierać teksty składające się wyłącznie z liter alfabetu łacińskiego lub wręcz nasycone polskimi znakami.

Pełna wersja programu oferuje również liczne gry  – zostały one specjalnie skonstruowane tak, by poprawiać umiejętność szybkiego pisania poprzez dostarczanie użytkownikowi rozrywki. Taka gra jest świetnym sposobem na relaks po zadaniach z kursu i naukę jednocześnie. Jeśli któraś gra wyjątkowo przypadnie Ci do gustu, spróbuj włączyć ją w swój codzienny plan treningowy.

Wady i zalety programu Mistrz Klawiatury 2

Mistrz Klawiatury II to program niemalże kultowy i prawdziwy klasyk wśród oprogramowania do nauki pisania bezwzrokowego. Jego pozycją nie są w stanie zachwiać nawet jego nowoczesne alternatywy – wciąż jest w stanie przyciągnąć użytkownika swoją różnorodności i angażującymi trybami ćwiczeniowymi. Nie jest to wyłącznie program do nauki bezwzrokowego pisania na klawiaturze, lecz także dostarczająca rozrywki i pobudzająca szare komórki przygoda. Poprzez humorystyczną poezję Stanisława Barańczaka aplikacja zachęca do poświęcenia czasu na kolejne ćwiczenia w programie. Dostępna po każdym treningu ocena pozwala śledzić postęp w uczeniu się posługiwania się klawiaturą.

Wśród wad Mistrza Klawiatury II można wymienić nieco przestarzałą szatę graficzną, której raczej nie polubi użytkownik przyzwyczajony do nowoczesnego designu. Jest ona jednak na tyle przejrzysta i intuicyjna, by nawet osoby niekorzystające często z tego typu kursów były w stanie spróbować własnych sił w szybkim pisaniu na klawiaturze komputera. Niektórych może zniechęcić także fakt, że pełna wersja programu nie jest darmowa. Mimo to cena aplikacji nie wydaje się być wygórowana jak na program oferujący mnóstwo różnorodnych ćwiczeń i dokładnych statystyk lekcji.

Mistrz Klawiatury II – czy warto?

Mnogość trybów treningowych w aplikacji Mistrz Klawiatury II czyni ją niezwykle atrakcyjną i przystępną dla wielu osób o różnym stopniu zaawansowania. Wysoka ocena pochodząca zarówno od recenzentów, jak i użytkowników zdaje się potwierdzać skuteczność programu. Korzyści z nauki szybkiego pisania są wielowymiarowe – zalety posiadania tej umiejętności odczujesz niezależnie od tego, czy klawiatura jest Twoim narzędziem pracy, czy też korzystasz z niej tylko okazjonalnie.

3
1

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *