jak zrezygnować z netflixa

Poradniki

31.05.2021 20:23

Jak zrezygnować z Netflixa – rezygnacja z Netflix i usuwanie konta krok po kroku (instrukcja)

TV i VOD
7
4
2
7
4

Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów VOD na rynku. Co miesiąc w usłudze pojawiają się nowe filmy i seriale – zarówno te na licencji, jak i produkcje oryginalne. Jak zrezygnować z Netflixa? Czy w dowolnej chwili można zmienić abonament lub wycofać subskrypcję? 

Netflix – rezygnacja z abonamentu. Podstawowe informacje

Wiele osób zapomina o tym, że Netflix nie jest usługą abonamentową, która wiąże nas z serwisem na określony czas, jak choćby abonament u operatora GSM. W dowolnej chwili możemy zrezygnować z Netflixa i nie zapłacimy żadnej kary czy opłat umownych. Wystarczy skorzystać z podstrony: netflix.com/cancelplan.

Co jeszcze warto wiedzieć o tej usłudze? Serwis oferuje użytkownikom kilka typów abonamentu. Mamy możliwość wykupienia subskrypcji w trzech wariantach cenowych:

  • najtańszym, za 34 zł – w rozdzielczości SD,
  • średnim, za 43 zł – umożliwiającym oglądanie treści w rozdzielczości Full HD,
  • najdroższym, za 52 zł – wyświetlającym treści w maksymalnej rozdzielczości 4K.

Więcej na ten temat: Abonament Netflix – cena, porównanie do innych serwisów. Wszystko, co musisz wiedzieć o cenach za Netflixa

Aby wybrać któryś z tych pakietów, musimy zarejestrować się w platformie i podpiąć do niej naszą kartę płatniczą (opłata naliczana jest cyklicznie, co miesiąc). Dlatego tak ważne jest, by po tym, gdy stracimy zainteresowanie Netflixem, w prawidłowy sposób zrezygnować z subskrypcji usługi. W przeciwnym razie cyklicznie będą nam naliczane opłaty za treści, z których nie będziemy korzystać.

konto na netflix usuwanie

Jak zrezygnować z Netflixa? Aplikacja na TV, dostęp na laptopie lub telefonie – instrukcja

Rezygnacja z subskrypcji nie jest niczym trudnym. Abonament możemy anulować z poziomu przeglądarki internetowej – zarówno tej zainstalowanej na naszym laptopie, jak i w telefonie. Wystarczy zalogować się do Netflixa. Następnie z menu umieszczonego w prawym górnym rogu strony wybieramy opcję „Konto” i klikamy na sekcję „Członkostwo i rozliczenia”, gdzie możemy anulować abonament. 

W takiej sytuacji usługa nie zostanie przedłużona po upływie bieżącego okresu rozliczeniowego. Warto w tym momencie zaznaczyć, że nie ma możliwości, by zrezygnować z subskrypcji z poziomu aplikacji klienckiej serwisu – zawsze zostaniemy przekierowani do przeglądarkowej wersji Netflixa.

Jak usunąć konto na Netflix? Rezygnacja z Netflixa, usuwanie konta, usuwanie aplikacji – różnice

Anulowanie subskrypcji w serwisie sprawi, że nie będziemy musieli przelewać na konto serwisu stałej opłaty abonamentowej. Nasze dane nie zostaną jednak usunięte. Będziemy mogli powrócić do naszego planu i wznowić korzystanie z serwisu, kiedy uznamy, że pojawiły się tam programy, które nas interesują.

Usunięcie konta -w Netflixie – w pełni wymaże nasze dane, a więc niemożliwy będzie powrót do naszej listy ulubionych produkcji czy personalizowanych rekomendacji. Pamiętajmy o tym, że niewystarczające będzie odinstalowanie naszej aplikacji Netflix na wykorzystywanych przez nas urządzeniach. 

W celu całkowitego usunięcia konta w usłudze koniecznym jest również zalogowanie się do przeglądarkowej wersji serwisu. Następnie musimy uruchomić Centrum Pomocy Netflixa, do którego link znajduje się u dołu strony. W sekcji Szybkie linki znajdziemy odnośnik do opcji Anuluj konto. Jeśli wybierzemy tę opcję, zostaniemy poinformowani o tym, że nasze konto w Netflix zostanie anulowane z końcem bieżącego okresu rozliczeniowego. Teraz wystarczy tylko potwierdzić swoją decyzję. 

Po zamknięciu konta w platformie Netflix mamy jeszcze 10 miesięcy na ewentualną jego reaktywację. Po upływie tego czasu profile, ulubione tytuły, preferencje i szczegóły konta zostaną definitywnie usunięte, co zresztą dokładnie definiuje regulamin platformy. 

Zobacz też: Polskie filmy i seriale na Netflix – oferta 2021. Sprawdź najwyżej oceniane produkcje

Rezygnacja z Netflixa po okresie próbnym, problemy z rezygnacją, pomoc – pozostałe pytania

Zdarza się, że Netflix umożliwia nam przetestowanie usługi w ramach miesięcznego, darmowego okresu próbnego. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu przekonamy się, czy oferta giganta rynku VOD spełni nasze oczekiwania. Musimy oczywiście poprzez specjalny, promocyjny link (umożliwiający skorzystanie z okresu próbnego) zarejestrować konto i podpiąć do niego kartę. Opłaty jednak zostaną naliczone dopiero po zakończeniu wspomnianego okresu próbnego. 

Co, jeśli Netflix nam się nie spodoba? Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę w pomocy serwisu frazę Netflix usuwanie konta, to dowiemy się, że aby uniknąć pobrania przez serwis płatności z naszego konta, musimy zrezygnować z abonamentu i następnie dezaktywować nasze konto. Tylko tak przeprowadzona rezygnacja po okresie próbnym sprawi, że nasza umowa z serwisem zostanie zakończona.

Postępujemy podobnie, jak w przypadku rezygnacji z opłaconej subskrypcji. Z darmowego okresu próbnego będziemy mogli korzystać do momentu jego zakończenia (nie zostaną nam wtedy naliczone koszta kolejnego miesiąca abonamentu), bądź do chwili, w której zdecydujemy się na wyłączenie naszego konta.

Q: Co jeśli napotykam problemy z rezygnacją z abonamentu, bądź z dezaktywacją konta?

A: Zawsze możesz zwrócić się z prośbą o pomoc do administracji serwisu poprzez panel pomocy Netflix Support ; wystarczy skontaktować się z konsultantem telefonicznie (anglojęzyczna infolinia), bądź za pomocą czatu na żywo.

Q: Czy mogę definitywnie usunąć swoje konto w Netflix bez oczekiwania 10 miesięcy do momentu jego wyłączenia?

A: Tak. Jest to możliwe. Wystarczy poprosić o to administrację serwisu.

Q: Czy w każdej chwili mogę zmienić swój typ abonamentu w Netflix?

A: Tak. Nowy plan będzie naliczany w momencie, w którym rozpocznie się kolejny okres rozliczeniowy.

7
4

Podziel się:

Komentarze (2)

Badziewiasta firme anulowalem wszystko,a oni mi tylko jeden miesiac nic nie pobrali i miesiac poznoej znowusz jak by nigdy nic.Kontakt z infolinia zerowy brak kantaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *